Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці створили унікальний напій на основі грибів і конопель

Опубліковано

В Україні налагодили випуск грибного напою з коноплею. Абсолютно новий для України напій на основі чайного гриба з додаванням екстракту насіння конопель називають “конопляна камбуча”, інформує SEEDS.org.ua.

У чому ексклюзивність напою? 

Рецептуру цього унікального безалкогольного напою створили нещодавно – спеціально до виставки Першого Українського Конопляного Ярмарку, організованого в столиці Інститутом луб’яних культур НААН України та “Українською конопляною асоціацією”.

“Ми брали участь у створенні рецептури з партнерами, пивоварами. Ми не пивовари – ми виробники ліків. Разом з ними ми відпрацювали цю рецептуру і хочемо ввести в країні моду на безалкогольні напої, які будуть не тільки вгамовувати спрагу, але будуть ще й корисними. Вже дуже багато компаній цікавляться цим напоєм. Найближчим часом ми проводимо переговори з заводом “Оболонь””, – розповів розповів кандидат фармацевтичних наук, фахівець з контрактного виробництва медикаментів Іларіон Ярошенко.

Читайте також: Як українська конопляна косметика підкорює Європу

Ексклюзивність конопляної “камбучі” в тому, що екстракт насіння конопель ще ніхто в Україні не використовував для виготовлення безалкогольних напоїв.

“Водорозчинної фракції насіння конопель ні в кого в світі, крім нас немає. Роблять її в Китаї. Але на наше замовлення – використовується особлива технологія для збереження всіх корисних якостей”, – підкреслив дослідник.

Для веганів і не тільки

За його словами, “камбуча” – це перший веганський натуральний напій. Це офіційний напій, який на замовлення роблять в Харкові.

“Такий напій зараз показує надзвичайний попит у всьому світі. Багато людей відмовляються від спиртного, а те, що пропонує мас-маркет: різні “коли” та інші рідкі солодкі субстанції… їх люди пити не хочуть. Люди розуміють: якщо воно сильно пахне чимось – це хімія, посилена ароматизаторами. А вони хочуть купувати натуральне і природне. Тому наступне покоління напоїв – це квас і різні корисні напої для організму”, – вважає Іларіон Ярошенко.

За словами Іларіона Ярошенка, зараз він планує більш уважно вивчити вплив цього грибана відсутність почуття голоду. Не виключено, що незабаром конопляна “камбуча” буде позиціонуватися як грибний напій з коноплею для схуднення.

Що воно таке – чайний гриб?

Чайний гриб – ця своєрідна жива істота, що живе у будинках людей в чайному розчині. Окрім чайного у нього є і інші назви: індійський гриб, японський, морський, ліонський і інші.

На звичайний гриб він не схожий навіть віддалено, швидше на білувато-жовтувату, іноді жовто-коричневу медузу. Тіло гриба складають штами мікроорганізмів – дріжджів і оцтовокислих бактерій.

У настої гриба містяться вітаміни Р, С, а також групи В, багато органічних кислот, цукру, кофеїн, етиловий спирт, амінокислоти : ліпаза, амілаза і протеаза, пігменти, ліпіди, які і визначають шкідливі і корисні властивості чайного гриба.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: