Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
українська косметика з конопель українська косметика з конопель

Економіка

Як українська конопляна косметика підкорює Європу

Опубліковано

Ми вже писали, як покупці конопляного взуття жартували про те, чи можна буде покурити шнурки зі своїх еко-кросівок. Також разом з експертом розбирались, як на технічних коноплях (тих, які не містять психоактивних речовин) можна заробляти – легально.

А як вам… косметика з конопель? Таку взялася робити українська косметична компанія разом із Асоціацією “Українські технічні коноплі”. Як продукти діють на шкіру і чи не буде від неї ефекту наркотичного сп’яніння (жарт, звісно не буде), ми розібралися із виробниками.

Олександр Ігнатюк

президент Асоціації “Українські технічні коноплі”, директор “Конопляного супермаркету”

Метою діяльності його організації є захист інтересів виробників, які працюють у сфері промислового коноплярства. Також Олександр Ігнатюк керує роботою “Конопляного супермаркету” – онлайн-майданчика, де можна купити різну продукцію з конопель українського виробництва. Започаткував лінію конопляної косметики разом із фірмою “Натуральна косметика”.

Оксана Свідіна

комерційна директорка компанії “Натуральна косметика”

Разом із колегами з компанії розробляла формули органічної косметики на основі насіння та його похідних (олія, протеїн, макуха) технічних конопель. Наразі компанія випускає 15 косметичних продуктів, в основу яких покладені унікальні властивості технічних конопель.

Хто перший прокинувся, того і капці

Ідея виробляти косметику з конопель прийшла мені у голову, коли мене почали “штурмувати” румунські та чеські косметологічні компанії. Вони хотіли продавати на території України власну конопляну косметику, а «Конопляний супермаркет» (на цьому сайті можна купити вироби з конопель – від продуктів харчування до кросівок), мовляв, нехай заробляє на її розповсюджуванні.

Існує стереотип, що нібито якщо купити в Кореї або Штатах якийсь продукт, він буде більш якісним, ніж якби був зроблений в Україні. Хоча насправді там все те ж саме, що у нас – різниця тільки у бюджетах на рекламу. «Синтетика» + просування – от і увесь секрет їх успіху.

Тож замість того, щоб з румунами і чехами продавати синтетику під прапором конопляної органіки, ми знайшли одне одного з компанією “Натуральна косметика”.

Рішення про початок спільної діяльності прийняли на початку 2017 року.

Олександр розповідає, що навіть сама лише упаковка косметики з конопель – без самої косметики – вже викликала ажіотаж серед покупців

Через пару місяців на виставці “Агро 2017” до мене прийшли тільки коробочки з-під продукції – ні баночок, ні самої косметики ще не було. Я виставив їх на “Агро 2017”, аби поспостерігати, чи цікава буде людям конопляна косметика. І вона викликала шалений ажіотаж – люди десятками питали, що за косметика, де купити, який ефект. Дивувались, коли дізнавались, що українське виробництво…

За тим у червні я запустив 11 найменувань натуральної косметики на базі протеїнів та олії конопель.

А у вересні ті ж чехи, шведи та румуни зайшли на українську б’юті-виставку “Інтершарм” з надією продати свій штучний продукт, а тут вже ми з натуральною косметикою!  Хто перший встав, того і капці!

Вітчизняна органіка чи закордонна синтетика?

Дешевий крем робиться на базі основи, до складу якої входить стеаринова кислота. Саме з такими кремами до нас хотіли зайти чехи та румуни у 2017 році.

Ми принципово  не використовуємо дешевої синтетичної основи у своїх кремах, тому і коштує наш продукт не так і дешево.

Робіть висновки самі, крем конопляної лінії для обличчя чи скраб вам обійдеться у 270 гривень, шампунь 76 гривень, а молочко для обличчя – у 130 гривень. Проте продукт якісний – і що головне, якість його підтверджена сертифікатами від провідних українських лабораторій. Попри ціну, вищу за звичайні засоби догляду, наша продукція відмінно продається на ринку.

Поки обсяги виробництва не надто великі: на місяць випускають по 100-200 штук кожного з 15 різновидів товару

Кому підійде косметика з конопель

Головною особливістю конопляного насіння є корисні компоненти, які є у його складі: велика кількість поліненасичених жирних кислот, калейдоскоп вітамінів, мінералів та амінокислот.

Це означає, що за ефективністю крем з каннабісом може конкурувати з антивіковою сироваткою або процедурами для профілактики і розгладження зморшок.

При цьому, через те, що ми використовуємо насіння технічних конопель, ніяких психоактивних ефектів використання конопляних продуктів не дає.

Доведено, що шкіра після застосування косметики з елементами з конопель стає більш еластичною, швидко проходять висипання, зникає надмірна сухість.

Тож коли ми тестували косметику у лабораторних умовах, дістали очікувані результати: продукти на базі насіння технічних конопель дійсно відновлюють еластичність шкіри, надзвичайно її живлять і мають потужний відновлювальний ефект.

Користувачі кажуть, що наші скраби з конопель прекрасні для шкіри, баттери для рук (як крем, тільки жирніше) – також універсальний продукт, який буде корисним. А от щодо кремів “день-ніч” – наші косметологи не радять використовувати їх людям із жирною шкірою. Зате для людей, яким за 40 років, ця лінія просто знахідка – змарніла і суха шкіра дійсно стає більш еластичною.

Нещодавно ми запустили чотири нові продукти: пінку для інтимної гігієни, шампунь, бальзам та маску для волосся. Дослідження в лабораторії показали, що органічна формула з конопляною олією покращує структуру волосся, зменшує його випадіння та прибирає лупу – словом, робить волоси здоровими та красивими. Але знову ж таки, через насиченість природними жирними компонентами шампуні найбільше підходять для сухого та пошкодженого волосся.

Європа хоче від нас тільки одного

Тільки сировини, не самого продукту. Зараз у нас багато запитів з-за кордону на вироблення нашої косметики – і з Франції, і з Австрії, з Ізраїлю та Америки.

Але тут свій нюанс: для кожної країни потрібно робити свій сертифікат якості. А це доволі значні суми. Якщо ти плануєш продавати косметику на території Молдови та Румунії, тобі один вид сертифіката потрібен, для Європи – інші. Тому ми за кордон відсилаємо наразі тільки тестові партії – забагато мороки, надто солідні грошові вкладення треба.

Закордонний косметичний бізнес відкрито каже: мовляв, зробіть нам 20 тон косметики і сертифікат – і ми подумаємо, чи будемо купувати вашу продукцію.

Хочуть, щоб ми не тільки за свій рахунок робили сертифікати якості, але й продавали їм косметику з мінімальною рентабельністю – в якості виключно сировини! А вони, розфасувавши в свою тару, уже будуть займатися реалізацією, продаючи її в рази більше, ніж це коштувало би в Україні.

А додану вартість хочуть залишати місцевому виробнику, щоб він платив податки. Звісно, на таких умовах працювати нам не цікаво.

Розкрутка конопляної косметики

Наші обсяги продажів в Україні зросли втричі з тих пір, як ми запустили лінію натуральної косметики на основі терапевтичних властивостей конопель в 2017 році.

Зараз ми виставляємося у магазинах “Екотовари” у Дніпрі та в Одесі. І, звісно, маленькі магазинчики по Києву та замовлення на сайті.

Також шукаємо нових клієнтів, їдемо в інші міста та роз’яснюємо чим конопляна косметика відрізняється від звичайної, проводимо спеціалізовані майстер-класи.

Ми, звісно, могли б виставлятися у великих мережевих магазинах, але це зробить значно дорожче сам кінцевий продукт. Та і в супермаркеті ти платиш за місце, а от окупляться твої вкладення чи ні – це ще питання.

Зараз в Україні у нас з’являються конкуренти і починають виробляти конопляну косметику – поки на рівні “хенд-мейд”. Але ринок все розставить на свої місця – коли ти даєш якісну продукцію по мінімальній ціні, то боятися будь-якої конкуренції не потрібно. Є вже прихильники саме натуральної конопляної косметики, кажуть, що продукти інших фірм так гарно, як наші, не працюють.

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі