Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Заробити мільйон на гектарі дерев. Павловнія?

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше

Опубліковано

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше в світі. 

Дерево максимально стійке як до морозів, так і до посухи. Воно дасть вам можливість заробляти не тільки на деревині – а й на продажах меду, а за потреби – навіть на листі.

В деталях про мільйонні прибутки та що для цих заробітків слід буде зробити, нам розповів Олександр Опанасюк.

 Олександр Опанасюк

Олександр Опанасюк

директор “Павловнія Груп Україна”

Підприємство “Павловнія Груп Україна” – єдине на території України, що має всі дозволи для реалізації саджанців такої рослини як павловнія (високорентабельна технічна сільгосп-культура). Цього року підприємство вирішило посадити ще й 100 гектарів конопель, щоб на власному досвіді перевірити чутки про високу рентабельність культури.

Самостійно регенерує і росте в екстремальних умовах

Павловнію ще називають «дерево-фенікс». Вона здатна повністю відновитися з кореня і рости в екстремальних умовах. Також дерево не виснажує родючі шар ґрунтів, проростає знов і знов після кожної вирубки і живе до 100 років.

Щорічний приріст –  на 3-5 метрів, а вже за п’ять років висота павловнії сягатиме 15-20 метрів.

Наші саджанці – це насправді клони, копії рослин з найкращими характеристиками. Клонування дозволяє спрогнозувати усі ознаки, котрими будуть наділені майбутні рослини.

Взагалі павловнії більше 20 різних видів, а ми в Україні культивуємо технічний вид родом з Іспанії.

Читайте також: Заробляти на смітті 600 тисяч гривень на рік. Досвід екобізнесу з Маріуполя

саджанці  паловнії

Витрати на утримання

Загальні витрати на гектар посадкового матеріалу – 4,5 тисячі євро. При розрахунку, що ми висаджуємо 625 штук, на відстані 4 Х 4 метри. Професійна підтримка наших експертів входить у цю вартість.

Після того, як дерево виростає до потрібних розмірів, ми зрізаємо його під коріння. Далі корінь починає давати нові пагони і наші працівники формують стовбур нового дерева. Всього таких циклів у дерева 4-5.

За перший період розвитку – а це 6 років – витрати по догляду за деревами становитимуть 5-6 тисяч євро на 1 га. За другий – зменшаться на 30-40 відсотків.

Усі витрати прив’язані до циклу розвитку рослини.

Мільйонні прибутки

За один цикл у п’ять років з гектара фермер отримає близько 400 кубів на ліс-кругляк.

Вартість одного куба такої деревини – 100-120 євро.

Вважайте, це 48 тисяч євро. Якщо вирахувати саму вартість посадкового матеріалу та догляду за ділянкою, то на рік ви отримуватимете чистими близько 7,4 тисячі євро прибутку з гектара – не враховуючи “бонусів” від меду, наприклад.

Ми навіть можемо скласти з покупцем окремий контракт, де зобов’язуємося наприкінці купити у нього усю деревину по ціні 100-120 євро за кубометр.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії

Звісно, можна домовитись про збут деревини і з європейськими компаніями – там за деревину дають від 180 євро за кубометр.

Двері з павловнієвого дерева
Двері з павловнієвого дерева

Особливості догляду

Головне – перші пару років ретельно доглядати за полем, де росте павловнія, і тримати його у чистому вигляді. Не давайте можливості бур’янам забивати і глушити ваші насадження. Тому що вони відберуть частку поживних речовин, додатково заберуть вологу – і тим самим відберуть можливості для росту саджанців.

Перший рік росту вважається нульовим – це адаптація та укорінення рослини. Наступної весни деревця зрізаються під корінь.

З цього моменту починається перший цикл розвитку рослини. Наші хлопці з техпідтримки допоможуть сформувати стовбур. Далі знову ж таки не забудьте утримувати поле у чистоті, за потреби поливайте і оброблюйте.

Павловнія очищає ґрунти і повітря

Важливий момент, що у власників таких насаджень є можливість за короткий проміжок часу виростити цілий ліс, не зачіпаючи вікових лісів – Карпат, наприклад.

Плюс завдяки павловнії ми можемо робити свій внесок у зниження забруднення повітря.

Наскільки інтенсивніше звичайних дерев павловнія буде справлятися з цією проблемою?

Один гектар шестирічних насаджень здатний переробити за рік 120-140 тонн вуглекислого газу. Для порівняння: один гектар соснового лісу років 50-ти перероблятиме близько 14,5 тонн вуглекислого газу за рік.

Також павловнія здатна абсорбувати з ґрунту та води промислові забруднювачі, затримуючи їх у деревині.

павловнієвий кругляк
Так виглядає павловнієвий кругляк

Бонус у 2 тисячі євро

Протягом першого циклу розвитку павловнієвого лісу – 5-6 років – ви можете поставити пасіку серед дерев і мати павловнієвий мед.

Цвісти рослина починає на четвертий рік, і з одного гектара можна зібрати до 700 кілограм меду.

Ми ще не займалися медом, хоч це і додатковий приємний бонус до коштовної деревини. Тому на сьогодні ще не маємо досвіду співпраці з бджолярами. Хоча насправді є багато пропозицій щодо бджільництва від Асоціації бджолярів України – думаю, спробуємо взаємодіяти.

Читайте також: Український агрохолдинг вирощує 400 тонн міскантусу для виробництва пелет

Я не експерт на ринку меду, але знаю, що на європейському ринку за кілограм меду з павловнії дають 4$. Просто помножте цю цифру на 700, і матимете уявлення про річний “бонус” до основного прибутку.

мед з павловнії

Проблеми та складнощі

Такі прибутки – це реалістично. Звісно, якщо виконувати рекомендації фірми і не накладати на них досвід ваших дідусів і псевдоагрономів.

Виходячи з багаторічної практики, скажу, що якщо щось не виходить, це точно десь власники напортачили. Є такі, які не зізнаються, але уже при огляді поля можна просто вказати пальцем, що де не так зроблено.

Тому з нашого боку є велике побажання – виконувати рекомендації щодо вирощування вашого лісу.

У нашому бізнесі буває і таке, що рослину хочуть зламати, бо комусь просто цікаво. Або потрібна рівна-красива паличка, або ще якісь причини. Ця проблема вирішується елементарною охороною поля.

Павловнія

За несертифіковану рослину – кримінальна відповідальність

Багато продавців намагаються збути саджанці без документів. Ризики тут починаються із загибелі саджанців і закінчуються кримінальною відповідальністю покупця – з конфіскацією самої деревини.

Продаж таких рослин можна прирівняти до пустих обіцянок.

Звідки ви знаєте, що під видом технічної павловнії вам не продають декоративну рослину (на деревину таку вже не пустиш)? Або що завтра до вас не прийдуть і не конфіскують ці рослини? Або кому ви продасте деревину, якщо точно не можете підтвердити, що за деревину продаєте? 

У найкращому випадку мрії людини розіб’ються, коли контрафактна рослина загине. Але ж покупець підробних саджанців може серйозно постраждати і в юридичному аспекті.

Не має значення, ваша земля у власності чи в оренді. Якщо у рослини, яку ви вирощуєте, немає підтверджуючих документів про походження і вона не занесена до Реєстру сортів рослин України , цей факт може спричинити навіть кримінальну відповідальність за нецільове використання землі.

“Моду на вирощування задаємо ми”

У рослинництві ми працюємо вже більше 12 років. Працювали із декоративними кімнатними та вуличними, плодовими рослинами, з сільгосподарськими культурами. А коли трапилися події 2014 року – Майдан, а потім війна –  людям було вже не до рослин.

Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”

І от у 2014-2015 році наше підприємство перепрофілювалось і почало працювати з павловнією. Сьогодні “Павловнія Груп Україна” працюємо із компанією «In Vitro» SL з Барселони (Іспанія).

Фактично, моду на вирощування павловнії у країні задаємо зараз ми.

Адже наш сорт павловнії – єдиний, що внесений до Реєстру сортів рослин України і розроблений спеціально для вирощування деревини. Будь-яке інше оголошення “продам павловнію”, яке ви зустрінете у інтернеті, матиме на меті продати вам підробку. 

Зараз у “Павловнія груп” близько 40 гектарів павловнії. Для європейських плантаторів три гектари вважається дуже круто.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення