Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

Опубліковано

Навіщо потрібна натуральна косметика, якщо є дешевша синтетична? Що в цій органіці такого, крім її високої ціни?

Виявляється, деякі синтетичні інгредієнти б’юті-брендів можуть проникати крізь шкіру і залишатися в печінці або гландах довгі роки і приводити до різних захворювань, аж до раку. Вам це треба?

Напис “натуральний” на упаковці – не просто обіцянка того, що цей крем для обличчя – з натуральних елементів. А й того, що ваша шкіра легко на неї зреагує і отримає менше негативних наслідків, ніж від синтетики.

Ми підібрали для вас п’ять українських брендів, які не за всі гроші світу випускають косметику на основі лише натуральних елементів.

Mamash Organic

Ця українська марка використовує найрідкісніші в Україні натуральні інгредієнти. Деякі з них прибувають з інших континентів.

Цікаво, що Mamash Organic виготовляють косметику виключно під замовлення – адже природньо, що термін зберігання натуральної косметики набагато менше за синтетичну.

Mamash Organic стверджують: їх інгредієнти абсолютно безпечні для будь-якого типу шкіри. В їх косметиці немає усіх цих парабенів і сульфатів – тільки природність, тільки хардкор.

Що купити: денний і нічний крем по 386 гривень, шампуні по 289 гривень, скраби для тіла по 159 гривень, масло для тіла по 249 гривень.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

PeNa

Processed with VSCO with 4 preset

Це бренд натуральної косметики від дипломованого хіміка Наталії Петрик. Бренд починався з мила, звареного на домашній кухні, а тепер дівчина працює над відкриттям власного виробничого цеху.

Лікарські трави для косметичних засобів вирощують батьки чоловіка Наталії в екологічно чистому місці в селі Великий Букрин. З місцевої же пасіки бренд бере і мед для деяких рецептів.

В Україні також закуповують частину масел і глину. А ось ефірні масла і солі прибувають із Франції та Німеччини.

Зараз в асортименті PeNa – мило, креми, маски, скраби, шампуні і кондиціонери.

Вся косметика зберігається тільки в холодильнику і не більше трьох місяців.

Що купити: креми для обличчя по 320 гривень, шампуні по 160 гривень, крем для тіла 180 гривень, масло для тіла по 170 гривень, скраби від 130 гривень.

Читайте також: ТОП-5 українських парфумерів, які вражають ароматами

Nature.Med

Усі продукти цього бренду виготовляються в Україні за британською технологією. Рецепти запатентовані, а основним діючим компонентом кожного продукту Nature.Med є біофлавоноїди (речовини, що сприяють зміцненню стінок капілярів, покращують мікроциркуляцію) цибулі чи часника. 

Погляд Nature.Med на виробництво косметичної продукції оригінальний: їх косметологи вважають, що на організм людини найбільш ефективно впливають косметичні засоби безпосередньо з регіону її проживання. Тому сировину для рецептів відбирають виключно в Україні. 

Що цікаво: хоч вся косметика і заснована на речовинах цибулі та часнику, вона абсолютно не має цибульного запаху.

Що купити: крем для обличчя від 75 гривень, шампуні від 53,5 гривень, пінка для вмивання – 89 гривень, маски для волосся по 74,5 гривень.

Читайте також: ТОП-10: українські еко-бренди, які піклуються про довкілля

White Mandarine

Торгова марка White Mandarin була створена в 2012 році.

Це якісний український бренд косметики, в асортименті якого можна знайти продукти для волосся, тіла та обличчя, також є лінія для найменших. 

Головна мета компанії – виробництво якісних товарів, які абсолютно безпечні для здоров’я. 

Їх принцип роботи: мінімум хімії, максимум природних компонентів.

Читайте також: Парфуми із Дніпра. На що клюють хіпстери з усього світу

Якщо вірити покупцям – відгуки можна подивитись на сайті – то найкращі результати дають шампуні та маски для волосся на основі пророщених зерен пшениці, вівса та ячменю.

Що купити: крем для обличчя по 337 гривень, скраби для тіла від 230 гривень, шампуні від 134 гривень, молочко для рук від 134 гривень..

Dushka

Їх косметика пахне суфле, кексами та жуйками – і точно так же виглядає.  Одесити знають, як перетворити користування звичайним кремом для обличчя на  справжнє свято. 

Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

Увесь процес приготування косметичних засобів у Dushka проводиться вручну. Кажуть, все це для того, щоб покупці відчули турботу і нотку позитиву в кожній баночці.

Яким чином їм вдається зробити продукцію настільки яскравою і “смачною”, а при цьому ще й зберегти звання натуральної косметики – оце питання. Творці говорять, що все це відбувається завдяки вітамінам, цілющим натуральним компонентам і ефірним оліям, а ще рослинним елементам. 

Що купити: скраби по 149 гривень, лосьйони для тіла по 200 гривень, шампуні від 166 гривень, маски для волосся від 220 гривень, маска для обличчя 178 гривень, крем для обличчя від 200 гривень.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі