Суспільство
ТОП-10: українські еко-бренди, які піклуються про довкілля
Мода може поєднуватись і з бережливим ставленням до природи. Зараз все частіше з’являються бренди, які створюють еко-продукцію без шкоди планеті. Хтось виробляє сумки з натуральної бавовни, хтось речі з льону або конопель, а хтось взагалі робить окуляри з кави.
Пропонуємо вам підбірку топ-10 українських брендів, які виготовляють продукцію з натуральних природних матеріалів.
AVOSKA – в’язані сумки
Сумки авоськи набирають все більшої популярності. Вони є альтернативою пакетам, які шкодять довкіллю. Авоськи часто використовують для походу в магазин, але в них можна носити не лише продукти, а й книги, журнали, або форму у спортзал. Єдиний мінус – дрібні речі у сумку не покладеш.
ЗЕРНО – живий одяг
ЗЕРНО – це український бренд одягу та аксесуарів. Їх особливість у довговічному дизайні та фольклорних мотивах. Бренд використовує чисті природні матеріали: коноплі, бавовну, шовк, вовну, а також глину, скло та дерево.
Натуральні матеріали гарантують довговічність речам, що дозволяє зберігати природні ресурси при надмірному споживанні.
Читайте також: Весняний гардероб: ТОП-7 українських брендів, які одягають модно і дешево
Her – бавовняні сукні
Український бренд Her пропонує жіночий одяг, створений в майстерні на Закарпатті. Речі створюється із натуральних матеріалів при ефективному використанні кожного метра тканини.
В асортименті є сукні, жакети, тренчі, брюки та комбінезони. Для своїх колекцій бренд використовує льон, бавовну та шовк. Такий натуральний одяг коштує від 2000 до 5000 гривень.
Green Elvis – посуд з очерету
Бренд Green Elvis розвиває культуру естетичного та екологічного пакування. Вони пропагують, що можна зручно носити речі і без використання пластику та політилену.
Для виготовлення еко-мішечків та сумок використовують 100% бавовну. А коштують вони від 58-88 гривень, ціна залежить від розміру.
Тут і тепер – глиняний посуд
Майстриня з гончарства Юлія Маклюк виготовляє керамічний еко-посуд. Замість одноразових бренд робить глиняні чашки для напоїв на виніс.
До них додаються багаторазові силіковані кришечки. Додатково можна придбати металеву соломинку та силіконовий поясок для гарячих напоїв. Чашки Юлія виготовляє з екологічної глини вручну на гончарному колі і глазурує їх.
Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів
OZERO – бамбукові зубні щітки
Магазин OZERO продає товари в стилі “нуль відходів”. Їх продукція призначена для догляду за собою та домом. Мета бренду – зменшити індивідуальне споживання та кількість сміття.
Серед їх продукції бамбукові зубні щітки та бамбукові вушні палички, пляшки багаторазового використання та чашки для гарячих напоїв, еко-упаковки та торбинки. Магазин OZERO продає товари в стилі “нуль відходів”. Їх продукція призначена для догляду за собою та домом. Мета бренду – зменшити індивідуальне споживання та кількість сміття.
Ochis Coffee – кавові окуляри
Український еко-стартап Ochis Coffee заснував Максим Гавриленко. Це доволі незвичайне виробництво – виготовлення окулярів з кави та льону.
Такі окуляри дозволяють повністю відмовитись від нафтового пластику. Кава, льон і натуральні масла – основні компоненти окулярів, які навіть пахнуть кавою. Кавові окуляри коштують 2216 гривень.
Ecopack Gifts – подарункові коробки з деревини
Українська компанія Ecopack Gifts пропонує натуральну заміну екологічно небезпечним пакункам. Бренд займається виготовленням подарункових коробочок та упаковок із шпону (тонких листів деревини).
Raw Flaw – водостійкі сумки
Екобренд Raw Flaw виготовляють сумки, косметички, торбинки для зберігання продуктів та аксесуари.
При виробництві використовують екологічний матеріал, який не містить тваринного походження і є безпечним для природи та людей. Такий матеріал ще називають vegan cloth. Для виготовлення своєї продукції бренд використовує водовідштовхувальний папір.
DevoHome – шуби з конопель
Компанія DevoHome виробляє в Україні натуральний текстиль з конопляного волокн. Речі із конопляних волокон гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку. Компанія DevoHome виробляє в Україні натуральний текстиль з конопляного волокн. Найбільш несподіваним товаром є шуби із конопель, які зовні мало відрізняються від натурального хутра, але є чудовою екологічною альтернативою. Ціна такої шуби 13850 грн.

Суспільство

У Рівному в краєзнавчому музеї відкрилася виставка тварин Юрського та Льодовикового періодів Ice Park, пише radiotrek.
У парку представлені 28 тварин реальних розмірів, з яких 11 динозаврів і 17 звірів Льодовикового періоду.

Там є мамонт, шерстистий носоріг, горила, тур та інші. Усі експонати рухаються, ричать і дихають, повідомляє.
Організатори запевняють, що виставка буде цікавою і пізнавальною не лише для маленьких відвідувачів, а й для дорослої аудиторії.

Працюватиме парк упродовж найближчих двох місяців. Відвідати її можна і у вечірню пору, адже «Ice Park» – освітлюється.

Графік роботи: з 10:00 до 20:30. Також 6, 7 та 8 березня вхід для дівчаток – безкоштовний.

Як повідомили організатори виставки, частину тварин виготовили у Китаї за українськими проєктами, а деяких – змайстрували в Україні.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, на Волині школярі влаштували пленер снігових скульптур.
Усі фото: Любов Романюк.
Суспільство

Активісти на Тернопільщині провели толоку і розчистили оборонний рів Залозецького замку, пише Суспільне.Тернопіль.
Зазначається, що на захід відгукнулося три десяти активістів.

До акції долучились працівники селищної ради, підприємці, місцеві жителі, волонтери Благодійного фонду “Пам’ять і любов”, працівники Залозецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Повідомляється, що толока довела на практиці згуртованість і силу співпраці органів місцевого самоврядування, волонтерів, підприємців, жителів селища навколо спільної мети. За один день плідної праці люди значно покращили вигляд пам’ятки Залозецького краю, яка в майбутньому стане туристичною перлиною.

Залозецький замок – фортифікаційна споруда, зведена у 1516 році Мартином Кам’янецьким. Розташований понад річкою Серет. У часи Першої світової війни Залізці неодноразово опинялись у зоні бойових дій. Частково збереглися північна частина, фрагменти західної стіни на висоту 1 ярусу та склепінчасті підвали.

Нагадаємо, в Україні запускають Національну Волонтерську Платформу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги».
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство

На Закарпатті майстер В’ячеслав Портнов виготовляє реалістичні опудала тварин і птахів повністю із штучних матеріалів.
Про це написав екскурсовод Макс Адеменко у фейсбуці.
Основою служить манекен з пінополіуретану. Очі, ікла, зуби, язик – все штучне.

Робота над опудалом може тривати і декілька тижнів.

Відзачимо, що створення опудал із штучних матеріалів називається таксидермією.

Опудала виготовляють фахівці з музейної справи. Виготовлення таких опудал – кропітка робота, що вимагає знань з морфології, анатомії та поведінки тварин.

Основу опудала у дрібних і середньорозмірних тварин складає дротяний скелет. Для великих тварин виготовляють потужний каркас з дерева або металевих трубок.

Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, харків’янин 22 роки створював макет храму із сірників.
Усі фото: facebook.com/maks.adamenko.7.