Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Локальні мотиви, вишиванка як у Бандери та давні традиції. Це 10 брендів українських вишитих сорочок

Опубліковано

Щороку в третій четвер травня ми святкуємо Всесвітній день вишиванки, й у 2024 році він припадає на 16 травня.

ШоТам зібрав 10 брендів, у яких можна придбати вишиту сорочку, яка припаде вам до душі. З вишитими мотивами регіону, півниками чи таку, як у Лесі Українки — обирайте!

Svoeridna: сорочки, які можна створити власноруч

Ціни: від 2950 гривень

Де купити: інстаграм

Цей бренд пропонує власноруч створити унікальну сорочку, тож продають їх без вишивки, пошиті з небіленого льону та коноплі. Є й чоловічі, і жіночі варіанти. Кожен виріб скроєний так, щоб на ньому було зручно вишивати, а в наборі додають кілька схем для вишивки та поради щодо роботи. Конопляні обійдуться в 3950 гривень (жіноча) та 3850 гривень (чоловіча), а лляні сорочки — в 2950 гривень.

EmbroideredGem: бренд етноодягу з Сумщини

Ціни: від 5000 гривень

Де купити: сайт, шоурум Wishlist (Київ), шоурум Gerbery (Львів)

Бренд створює домашній текстиль, а також жіночий і чоловічий одяг. Тут можна придбати сукні, комірці, фартухи та, звісно, вишиванки. Часто сорочкам дають жіночі й чоловічі імена — наприклад, сорочку «Орест» у зеленому кольорі можна прибрати за 8500 гривень. Вона створена з використанням кролевецьких мотивів із Сумщини. А сорочка «Наталка» в техніці білим по білому, зроблена з льону, коштує 8900 гривень. 

Витвори: онлайн-конструктор вишитих сорочок

Ціни: від 4110 гривень

Де купити: сайт

На сайті бренду можна обрати сорочку з каталогу або ж створити власну в конструкторі — тоді вам її пошиють і вишиють на замовлення. Треба обрати крій, довжину, рукави, манжети, а також стиль — тобто з якої частини України має бути візерунок (наразі доступні не всі регіони). Далі можна обрати узори для різних частин виробу з переліку. Ціна такої сорочки буде залежати від особливостей крою та вишивки. З готових, наприклад, жіноча слобожанська коштує 5060 гривень, а чоловіча за зразком з музею на Луганщині — 4910 гривень.

Motyv: авторські вишиванки зі Львова

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм

Бренд поєднує старовинні візерунки та сучасний крій. Створюють вишиванки за мотивами різних узорів України — від чернігівського Полісся до Буковини. Зокрема, Карпатська вишиванка для чоловіка білим по білому обійдеться в 3350 гривень, а жіноча буковинська з чорним візерунком — у 4350 гривень.

SVARGA: об’єднує Україну вишиванками

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

У 2022 році бренд створив колекцію «Вишивана Україна», щоб показати єдність нашої держави. Спочатку в ній було кілька вишиванок, але команда продовжує роботу й хоче випустити вироби, присвячені кожному регіону. Для підготовки вони зверталися до музеїв та приватних колекціонерів, шукали зразки вишивок. Наприклад, сіру жіночу сорочку «Яворівщина» можна купити за 3300 гривень, а чоловічу «Сумщина» — за 3640 гривень. Також бренд робив колекцію з Євгеном Клопотенком з «борщовими» вишиванками та колекцію «Скриня», щоб зберегти й відтворити стародавні узори.  

Vyshyta Ukraine: вишиванки з авторськими орнаментами різних розмірів для високих і низьких

Ціни: від 4350 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд пропонує жіночі, дитячі, чоловічі й унісекс вишиванки, а також вишиті сукні. Наприклад, унісекс сорочка з орнаментом з Чернігівщини коштує 5850 гривень, а жіноча вишиванка з Луганщини — 7450 гривень. Вони мають велику розмірну сітку та безкоштовно кастомізують одяг на невисокий чи високий зріст, аби посадка була кращою.

Вільні люди: сучасні незвичайні вишиванки

Ціни: від 3440 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Поруч з традиційними узорами цей бренд пропонує одяг з гусьми чи бджолами, адже пише про себе так: «Надихаємося традицією, плекаємо майбутнє». Чоловіча вишиванка зі скіфськими мотивами коштує 3500 гривень, а жіноча «Любов. Доля. Щастя» — 3700 гривень. Сорочку з бджолами можна придбати за 4250 гривень, а з півнями — за 4000.

Вишивка в одязі видатних українців: сорочка, як у Бандери

Ціни: від 6000 гривень

Де купити: фейсбук

Цей унікальний проєкт досліджує та відтворює вишиванки знаменитих українців — Івана Франка, Лесі Українки, Степана Бандери тощо. На замовлення можуть вишити вподобану сорочку — ціна буде від 6000 гривень і залежатиме від орнаменту та тканини. Але майстри та майстрині можуть також придбати в бренду схеми та вишити сорочку самостійно — листівка зі схемою коштує 60 гривень.

Читайте більше: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців

MEREZHKA: машинна вишивка на різний смак

Ціни: від 780 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті магазину є вишиванки на різну ціну — і сорочка «Орнамент» за 780 гривень, і сорочка «Сумщина» за 3780 гривень, а також сукні й чоловічі та дитячі вишиванки. Окрім цього, бренд створив цікаву колекцію вишитих суконь з льону та кропиви під назвою «Поле».

Gaptuvalnya: витончений бренд з Івано-Франківська

Ціни: від 6150 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Цей бренд пропонує цікаві авторські орнаменти, натхненням яких стала автентична українська вишивка. Наприклад, він створив вишиту сорочку Єдності, що об’єднала елементи узорів з різних регіонів України — її можна придбати за 11800 гривень. Усі вироби відшивають уже після замовлення, також пропонують індивідуальний пошив. Крім вишитих сорочок для жінок і чоловіків, в асортименті є сукні, керсетки, піджаки та весільне вбрання.

Суспільство

Вийшов документальний фільм про подорож містами України, які постраждали від російської агресії

Опубліковано

На YouTube з’явився документальний фільм, присвячений ініціативі Music Ambassadors Tour 2024, яка збирає разом впливових представників європейської музичної індустрії. В березні 2024 року 12 учасників відвідали Україну, включаючи Київ, Бородянку, Ірпінь, Київський інститут реабілітації та Чернігів, де провели дві професійні панельні дискусії.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Серед гостей були засновники та директори великих європейських фестивалів, рок-музиканти, британські музичні журналісти та інші діячі, які відвідали різні культурні об’єкти та зустрілися з місцевими жителями, щоб дізнатися більше про життя в Україні в умовах війни.

Читати також: В Україні проведуть дитячий табір для вивчення штучного інтелекту

Головною метою проєкту є підтримка України у важкий час та залучення міжнародної уваги до подій, що відбуваються на її території. Учасники відзначили мужність та рішучість українців, а також висловили надію на майбутнє країни.

Це не перша подібна ініціатива: у 2022 році Україну в рамках проекту відвідали культурні діячі, що також долучились до підтримки та розуміння ситуації в країні.

Нагадаємо, що грант для мицтів на 10 000 євро: як отримати фінансування та менторство.

Фото: Суспільне.Культура.

Читати далі

Суспільство

В Україні зафіксували рідкісне атмосферне явище – льодові хмари: фото

Опубліковано

Над містом Ківерці на Волині з’явилися рідкісні сріблясті хмари, що є вражаючим природним явищем. Ці хмари, відомі також як сутінкові, можна спостерігати в кінці першого літнього місяця, приблизно через 30 хвилин після заходу сонця.

Про це повідомив підписник із telegram-каналом ua_meteo.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари особливі своєю висотою, формуючись на атмосферних рубежах приблизно на висоті 80 км над поверхнею Землі. Їхня неповторна краса і виблискуючі відтінки надають нічному небу особливий магічний вигляд.

фото: ua_meteo

Читати також: У Києві облаштують простори памʼяті для вшанування військових в усіх районах міста

Це явище доступне для спостереження всім мешканцям планети, і фотографії з Волині, зроблені аматорами, стали предметом захоплення в соціальних мережах та телеграм-каналах, присвячених метеорології.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари є одними з найвищих із відомих видів хмар, і їхня надзвичайна краса заворожує всіх, хто має щастя побачити це диво природи.

Нагадаємо, що в Україні зросла зарплатня на 22.5%: хто більше заробляє.

Фото: ua_meteo.

Читати далі

Суспільство

Міноборони підтримує збільшення терміну оновлення даних у ТЦК

Опубліковано

Міністерство оборони підтримує ініціативу щодо продовження терміну оновлення даних військового обліку на ще 3 місяці.

Про це повідомив співавтор проєкту закону Володимир Ар’єв.

За словами депутата, в Мінобороні підтримують законопроєкт, який передбачає подовження терміну оновлення даних в ТЦК (Технічний Центр Контролю) на 90 днів. Він також зауважив, що вже є співавтором цього законопроєкту і закликає своїх колег у парламенті розглянути його якомога швидше.

Читати також: Нацбанк випустив колекційну монету, присвячену військовим медикам

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що необхідність подовження терміну обумовлена потребою у зборі актуальних військово-облікових даних. У разі прийняття цього документу строк для оновлення військових даних та постановки на військовий облік збільшиться зі 60 до 150 днів.

Нагадаємо, що у Києві зʼявиться бомбосховище за 300 млн. грн.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: