Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 ідей для відпочинку біля води в Україні: від глибоких карʼєрів до бурхливих річок

Опубліковано

Літо традиційно асоціюється з морем. Проте вже другий рік поспіль через повномасштабне вторгнення ми не можемо відпочивати на південних курортах України і змушені шукати інші варіанти, щоб освіжитися, відпочити і з новими силами працювати задля перемоги.

ШоТам підготував кілька ідей для чудового літнього відпочинку біля водойм.

Озеро Сірка 

Де? Яворів, Львівська область

Озеро Сірка, також відоме як Яворівський кар’єр, утворилося всього 15 років тому на місці колишнього кар’єру «Яворівська Сірка». Воно є найбільшим штучним озером в Україні за глибиною (до 70 метрів) та об’ємом води. Під час сильних вітрів на його поверхні можуть утворюватися хвилі висотою до півтора метра, тому не дивно, що Сірка стала популярним місцем для водних видів спорту.

Що варто подивитися поруч: природний заповідник «Розточчя», Яворівський національний парк, Церква святого архистратига Михаїла у Мужиловичах (1600 рік).

Дружбівський кар’єр

Де? смт. Дружба, Житомирська область

Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» є одним з найбільших в Україні. Його часто порівнюють з турецьким Памуккале завдяки чистій бірюзовій воді та білосніжним штучним горам, де живуть сотні ластівок. Глибина кар’єру становить 20-30 метрів, а він сам розташований серед соснового лісу. Це чудове місце для відпочинку з наметом.

Що подивитися поруч: Камінне село.

Біле озеро 

Де? с. Рудка, Рівненська область

Біле озеро карстового походження, розташоване на території «Білоозерського» відділення Рівненського природного заповідника, є унікальним в Україні завдяки підвищеному вмісту гліцерину. Вода в цьому озері настільки шовковиста і цілюща, що її навіть відправляли до Польщі для лікування дружини Юзефа Пілсудського! Глибина озера сягає 30 метрів, а за площею воно є другим найбільшим в області.

Тут є вся необхідна інфраструктура для комфортного відпочинку, включаючи їдальню, прокат човнів і катамаранів, майданчик для волейболу, дитячі майданчики. Крім того, в озері водиться понад 20 видів риби, що робить його привабливим місцем для риболовлі.

Що подивитися поряд: Черемський заповідник.

Бакота

Де? Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Бакотська затока, частина водосховища на Дністрі, розташована на території Національного природного парку «Подільські Товтри» – одного з семи природних чудес України. Тут можна зайнятися безліччю активностей: політати на параплані над затокою, зустріти захід сонця на SUP-дошці, досліджувати підводний світ з аквалангом, організувати вечерю на катері або яхті, або ж вирушити на джип-сафарі, щоб дослідити узбережжя. Т

Що подивитися поруч: Бакотський скельний монастир.

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Дніпровські кручі

Де? м. Українка та Ржищів.

Це просторий піщаний пляж з усією необхідною інфраструктурою: роздягальнями, туалетами, ігровим майданчиком, ресторанами, парасольками. Поряд знаходиться маленький лісок, де дуже комфортно ховатися від спеки.

Що подивитися поряд: Дівич-гора, Київський обласний археологічний музей, Музей трипільської культури, с. Витачів.

Рживщівський міський комунальний пляж на річці Дніпро

Муніципальний піщаний пляж Ржищева умовно поділяється на дві частини: організовану з пляжною інфраструктурою та широким, пологим заходом у Дніпро, і більш “дику”. Дика частина ідеально підходить для тих, хто хоче відпочити в гамаку або на піску в тіні дерев, подалі від інших відпочивальників.

Що подивитися поруч: Іван-гора, Ржищівський археолого-краєзнавчий музей, осетрова ферма «Бестер», конюшня Kistruga.

Солоні озера Солотвино

Де? с.Солотвино, Закарпатська область

Солотвино – унікальний курорт, де можна поєднати відпочинок в горах та озерах з «морською» водою, оздоровитися та пізнати історію солевидобутку починаючи з часів Римської імперії (І-ІІ ст). Власне, і самі озера утворилися в результаті просідання соляних шахт. Вміст солі у воді деяких з них прирівнюється до того, що в Мертвому морі, тому на лікування найрізноманітніших хвороб сюди з’їжджаються з усієї України.

Що подивитися поряд: Солотвинський історико-краєзнавчий музей, Музей соляних копалень, Городище (ІІ-І ст. до н.е.), Cтара солекопальня епохи Римської імперії (І-ІІ ст)., географічний центр Європи в с.Ділове, водоспад Кобилецький Гук. 

Кар’єри Житомирської області

Де? Коростишівський район, Житомирська область

Видобуток корисних копалин тут розпочався ще у 1850-х роках. Цікаво, що місцевий граніт використовували для мощення двору Маріїнського палацу та елементів будівлі Верховної Ради. Після затоплення території утворилося кілька водойм, серед яких найбільш популярним є Коростишівський каньйон, розташований у лісі та оточений гранітними скелями.

Навколо каньйону є місця для відпочинку з можливістю встановлення наметів, альтанки, вбиральні, облаштовані спуски до води та невелика пляжна зона. У сезон працюють магазини з їжею та напоями.

Що подивитися поруч: Костел Різдва Пресвятої Діви Марії та Парк Скульптур Віталія Рожика в Коростишеві.

Нагадаємо, в Україні стають популярними електронні книжки.

Фото: з відкритих джерел

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес3 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....