Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/RZPWhJBEbjA?si=fNkDjYoXWSy67TleSSSSSS

Суспільство

Історія українки, яка стала останньою принцесою Кореї (ВІДЕО)

Опубліковано

Як українка з родини шахтаря стала останньою принцесою Кореї.

Про невигадану історію Попелюшки розповідає ШоТам.

Заради неї нащадок корейського імператора пішов проти традицій і вчив українську мову.

«Невтямки, як я, українська дівчина з шахтарської Пенсильванії без жодних зв’язків, могла опинитися в такому місці. Таке не сплануєш — це неможливо спланувати», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.

Майбутня принцеса народилася в родині українських емігрантів

Юлія Муллок народилася в 1923 році у Філадельфії в багатодітній родині українських емігрантів. Її батько працював у шахтах Пенсильванії, а мати була домогосподаркою. Коли США вступили у Другу світову, 19-річна Юлія пішла служити до війська.

«Я колись натрапила на статтю американської журналістки Шейли Мікаелс. Зі слів Юлії Муллок і того, що Шейла записує у статті, Юлія була однією з перших жінок у ВМС США, якій дозволили працювати з навігацією кораблів», — Уляна Скицька, журналістка.

Читайте такожТрагедія чи перемога? Дізнайся правду про бій під Крутами та зруйнуй історичні міфи (ТЕСТ)

Після закінчення війни Юлія отримала статус ветеранки, і це відкрило їй можливості для навчання. Адже статки родини не дозволили б їй отримати вищу освіту.

Юлія вивчилася на дизайнерку інтер’єрів і працювала бібліотекаркою в найкращій архітектурній компанії Нью-Йорка. Саме ця компанія розробляла скляну піраміду для Лувру. Але Юлія не відчувала себе реалізованою, тому наважилась на переїзд.

«Щось у житті не складалося: їй вже було за 30 років, вона неодружена, без творчої реалізації, і вже дуже хотілося змін. Її друг запропонував поїхати в Іспанію та розробляти інтер’єр одного з готелів. Юлія погодилася», — Уляна Скицька, журналістка.

Знайомство з останнім принцом Кореї

Перед від’їздом жінка шукала орендаря для квартири, і на оголошення відгукнувся її колега — кореєць Ї Гу. Але вона навіть не здогадувалася про справжні наміри чоловіка…

«Під час вечері сказав, що вже багато часу шукав приводу для знайомства. Під час цієї розмови, щоб показати, мабуть, серйозність своїх намірів, Ї Гу сказав декілька фраз українською мовою», — Уляна Скицька, журналістка.

Ї Гу зізнався в коханні, і Юлія погодилася заради нього залишитися в США. Уже потім вона дізналася, що її коханий — останній принц Кореї, нащадок монаршої династії Чосонів. Маєтки родини націоналізували, а Корея вже була президентською республікою.

Одружилися в українській католицькій церкві

Проте родина зберегла імператорські титули. У 1959 році заради Юлії Ї Гу погодився одружитися в українській католицькій церкві в Нью-Йорку. Пара жила на Гаваях, а в 1963 році монаршій родині дозволили повернутися до Південної Кореї.

Вони жили в Сеулі. Юлія займалася благодійністю — за добрі справи її навіть називали «великою матір’ю». Власних дітей у пари не було, і Юлія вирішила вдочерити дівчинку, яку назвала Євгенією.

«Це був шок, тому що клан Часонів правив Кореєю з 1392 року й до початку 20 століття. І сказати клану, що їхній рід не матиме прямого нащадка, а натомість продовжиться сиротою — це було нечувано. Але Юлія на це пішла», — Уляна Скицька, журналістка.

Читайте також«Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько

Родина принца не схвалила вчинок Юлії та вважала, що Ї Гу потрібен законний нащадок. Стосунки Юлії та Ї погіршилися. Вони почали жити окремо, а за 8 років офіційно розлучилися. Але Юлія продовжувала носити обручку… І через роки, коли давала інтерв’ю журналістам, пояснила чому.

«Так, мені здається, що я досі кохаю його», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.

Ні Юлія, ні Ї не одружилися вдруге, і в принца не народився нащадок. Ї помер у Японії у 2005 році. Юлія дізналася про це з новин і приїхала попрощатися. Вона прожила ще 12 років і померла на Гаваях, коли їй було 94.

Жінка завжди відчувала себе українкою та дивувалася тому, якою непередбачуваною може бути доля.

«Юлія ніколи не була в Україні — Корея фактично стала її другою батьківщиною. Але вона себе описувала як українську дівчину з шахтарської Пенсильванії, якій доля зробила ось такий подарунок як принц і життя в палаці. І вона вважала, що таке не придумаєш — таке тільки стається. Життя цікавіше, ніж будь-який фільм», — Уляна Скицька, журналістка.

Нагадаємо, модель українського походження Кароліна Шіїно перемогла на конкурсі «Міс Японія-2024».

Раніше ми повідомляли, що Юлія «Тайра» Паєвська у Білому домі отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу».

Суспільство

Попри важку хворобу долає маратони заради ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Попри важку хворобу, ветеран 3 штурмової бригади Петро Скрипка долає сотні кілометрів пішки заради підтримки побратимів. Воїна комісували за станом здоров’я, але він не опустив руки й тепер збирає донати від підписників під час маратонів Україною та Європою. І коли Петру кажуть, що з його хворобою такі походи можуть бути небезпечними, він відповідає: «Я краще помру десь по дорозі з посмішкою на обличчі, ніж сидячи й жаліючи себе на дивані!».

Свою хворобу – розсіяний сколіоз, Петро приховав, щоби потрапити до армії в лютому 2022 року. Він рік захищав країну у лавах тероборони, але у 2023 воїна все ж таки комісували за станом здоров’я. Петро повернувся додому, але бажання боротися нікуди не поділося, він став волонтером.

Почав робити піші марафони Україною та Європою, вести трансляції та збирати донати. Влітку минулого року пішов від Києва до Лісабона, але зупинився в Нюрберзі, хвороба далася у знаки.

Читайте також: МВС запускає електронний кабінет постраждалого й гарячу лінію з питань соцзахисту для військових

Підлікувавшись, Петро подолав другий марафон з Києва до Івано-Франківська. Завдяки цим коштам вдалося придбати біонічні протези воїнам і великий тягач з причепом.

Зараз Петро йде третій великий марафон: Івано-Франківськ – Харків – Івано-Франківськ.

“Якщо все у нас вийде, все буде добре, то ми маємо велике бажання відвідати Миколаїв, відвідати Чернівці і повернутися до Франківська”, – каже ветеран.

Петра супроводжує підписник Роман. Разом вони зібрали понад 150 тисяч гривень. Гроші пішли на станцію РЕБ для 106 бригади, а прямо зараз триває збір на FPV.

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Alyona Alyona і Jerry Heil встановили рекорд на Євробаченні 2024

Опубліковано

Вчора, 7 травня, Jerry Heil та alyona alyona з композицією “Teresa & Maria” встановили рекорд на “Євробаченні-2024”, увійшовши до фіналу. Вже 17-й раз представники від України потрапляють до фіналу пісенного конкурсу, що є рекордом в історії Євробачення.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Відтак Україна стала єдиною країною, яка завжди проходить у фінал конкурсу. Свою позицію Україна тримає з 2004 року.

Нагадаємо, місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

Читайте також: Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

У півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Фото: ДМ

Читати далі

Суспільство

Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

Опубліковано

Благодійна організація “Має значення” розпочала відновлення історичної вивіски “Перукарня” на Подолі, на вулиці Почайнинська, 57/59. Демонтаж вивіски розпочали ще вчора, 7 травня, він виявився непростим, і потребував участі 3-х людей.

Про це активісти розповіли на своїй сторінці. 

“Пластикові літери буквально розсипалися в руках, і ми по-справжньому злякалися того, що затягнули з порятунком і як би не було занадто пізно. У майстерні нас утішив реставратор, пообіцявши задіяти італійські розчини і фарби, які продовжать життя вивіски. Щиро віримо, що її відродження вдасться і оновленою вона повернеться на своє первісне місце, де висіла з 1977 року, рекламуючи все ще діючу перукарню на Подолі” — йдеться у дописі.

Серед запланованих реставраційних робіт на цей тиждень: 

  • Очищення від залишків фарби; 
  • Шліфування;
  • Визначення історичних кольорів. 

Читайте також: Які гранти для українського бізнесу доступні в травні: пропозиції для підприємців

Активісти також нагадали про те, що досі триває збір на відновлення вивіски.

“Має значення” розпочали відновлення історичної вивіски “Перукарня” на Подолі, на вулиці Почайнинська, 57/59

Нагадаємо, у Києві відкривається виставка робіт студентів академії імені Бойчука.

Фото: “Має значення”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості19 години тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: