Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Вінниці відкрили книгарню «Герої» у пам’ять про журналіста і воїна Миколу Рачка

Опубліковано

У центрі Вінниці відкрили книгарню «Герої» на честь Миколи Рачка – журналіста і 27-річного воїна, який загинув у бою влітку 2022 року. Про відкриття книгарні мріяв сам Микола. І цю його мрію втілили його батьки та старша сестра Антоніна.

Про це пише Vinnytsia.city.

Кав’ярня розташована по вулиці Миколи Оводова, 17/3. З високими полицями, великим вибором літератури, м’яким диваном, кріслами та столами, за якими можна почитати придбані книги, чи навіть попрацювати. Книгарню описують як місце, де завжди раді залюбленим в слово. Таким був сам Микола Рачок, і такою є його родина, яка відкрила книгарню на його честь.

Про Миколу Рачка

Микола Рачок закінчив Вінницький технічний ліцей, а вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Працював випусковим редактором журналу «Куншт», а пізніше став журналістом видання про авто «InfoCar». У Книзі пам’яті загиблих героїв-могилянців писали, що Микола танцював танго, мріяв спробувати сили на радіо, захоплювався автомобілями і навіть написав курсову про автомобіль Отто Кестера «Карл» із роману Ремарка «Три товариші». Зі слів сестри, він брався за кожну можливість побачити світ і часто подорожував з друзями. А 24 лютого 2022 року поставив на паузу своє цивільне життя і став до лав ЗСУ.

Читайте також«У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Спочатку Микола Рачок служив у Києві, згодом – на сході України у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. За словами побратимів, він був справжнім воїном: свідомо йшов у бій, повернувся на фронт навіть після пропозиції взяти довшу відпустку після важких тижнів на Луганщині. На жаль, 19 липня 2022 року, під час важкого бою із загоном «вагнерівців» на Донеччині Микола загинув. У тому бою його підрозділу вдалося зупинити прорив і знищити ворога.

«Ще коли Коля був живий, йому хотілось мати книгарню-кав’ярню. Ми проговорювали цю мрію з ним багато разів. Коли його не стало, ми поїхали до нього в Київ і знайшли щоденники. В одному з них був запис про книгарню. Ще в Колі був окремий список, який він склав у 2019 році, коли прийшов зі строкової служби. Це гарно оформлений перелік того, що він хотів зробити. Серед пунктів були книгарня-кав’ярня, видавництво, а 21-й, останній, – побувати у зоні бойових дій. Ми зрозуміли, що в пам’ять про Колю будемо втілювати ці його бажання в реальність. Наприклад, навесні, повеземо нашого дідуся Мітю, маминого тата, до Львова», – розповіла сестра Антоніна.

Одна з особливостей книгарні «Героїв» – екслібрис із логотипом книгарні. Це книжковий знак у вигляді печатки, який можна самостійно поставити на придбану тут книгу. 

У книгарні щотижня планують проводити літературні заходи, зустрічі, інтерв’ю та презентації від авторів та літераторів з різних міст України. Наприклад, у цю суботу там відбудеться зібрання вже діючого у Вінниці літературного клубу. У «Героях» також хочуть заснувати власний літературний клуб – по серії книг «Неканонічний канон» від видавництва «Віхола».

У книгарні «Герої» раді бачити всіх з 10:00 до 20:00 години. Незабаром там почнуть анонсувати культурні події. Стежити за анонсами можна на сторінці «Героїв» в Instagram.

Нагадаємо, у київській школі відкрили музей Героя України, пілота В’ячеслава Єрка.

Також у Вінниці відкрили мурал присвячений старшому лейтенанту Олександру Біліку на псевдо «Топаз». Військовий кілька місяців тому загинув під Бахмутом під час танкового обстрілу.

Фото: vinnytsia.city.

Суспільство

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі

Опубліковано

Після закінчення двох півфіналів Євробачення-2024 учасники дізналися порядок своїх виступів у фіналі конкурсу, який відбудеться у суботу, 11 травня. Про це йдеться на офіційному сайті Євробачення.

Представниці України Аlyona Аlyona та Jerry Heil виступатимуть другими. Напередодні, під час жеребкування після першого півфіналу, українські співачки витягнули папірець з написом «Вибір продюсера». Тому організатори конкурсу самі визначили порядковий номер виступу учасниць. «Вибір продюсера» за задумом організаторів, має збалансувати гранд-фінал і дасть змогу гармонійно розмістити енергійні та романтичні номери учасників протягом шоу. 

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі фото 1

Читайте також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

Порядок виступів у гранд-фіналі:

  1. Швеція | Marcus & Martinus – Unforgettable
  2. Україна | alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
  3. Німеччина | ISAAK – Always On The Run
  4. Люксембург | TALI – Fighter
  5. Нідерланди | Joost Klein – Europapa
  6. Ізраїль | Eden Golan – Hurricane
  7. Литва | Silvester Belt – Luktelk
  8. Іспанія  | Nebulossa – ZORRA
  9. Естонія | 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
  10. Ірландія | Bambie Thug – Doomsday Blue
  11. Латвія | Dons – Hollow
  12. Греція | Marina Satti – ZARI
  13. Велика Британія |  Olly Alexander – Dizzy
  14. Норвегія | Gåte – Ulveham
  15. Італія  | Angelina Mango – La Noia
  16. Сербія | TEYA DORA – RAMONDA
  17. Фінляндія | Windows95man – No Rules! 
  18. Португалія | iolanda – Grito
  19. Вірменія | LADANIVA – Jako
  20. Кіпр | Silia Kapsis – Liar
  21. Швейцарія | Nemo – The Code
  22. Словенія | Raiven – Veronika
  23. Хорватія | Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
  24. Грузія | Nutsa Buzaladze – Firefighter
  25. Франція  | Slimane – Mon Amour
  26. Австрія | Kaleen – We Will Rave

Фінал конкурсу відбудеться 11 травня за участю 26 країн: по 10 країн з кожного півфіналу, країни Великої п’ятірки (Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Італія та Франція) і країна-господиня – Швеція.

Нагадаємо, Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Лікарка з Донеччини відкрила мережу перукарень за 20 км від фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб чоловіки завжди могли постригтися та поголитися, лікарка Анастасія Яремчук відкрила цілу мережу перукарень «Шерлок» за 20 кілометрів від фронту. А щоб працевлаштувати місцевих, вона перенавчає на барберів навіть слюсарів і художників. Як Анастасія з сім’єю змінює уявлення про професію, мріє про масштабування та хоче випустити у світ якомога більше кадрів, дивіться в новому випуску ШоТам!

“Так сталося, що я потрапила під обстріл. Просто була на вулиці – мені вдалося вижити. Це мій другий день народження”, – каже Анастасія.

Липневий день 2014 року змінив життя Анастасії назавжди.

“Я була у батьків у Горлівці. Сім’я прийняла рішення, що нам потрібно виїжджати”, – згадує Анастасія Яремчук.

Переїжджати вирішили у Краматорськ – туди евакуювали університет дівчини.

“Я закінчила інтернатуру, і мене залишили на кафедрі онкології та радіології ДНУ асистенткою кафедри”, – згадує.

Згодом сім’я дівчини купили квартиру у Дружківці. Кілька років Настя з чоловіком працювали на два міста та лікували жителів Донеччини. Коли вся країна дізналася про повномасштабне вторгнення Настя дізналася про вагітність.

“Коли почалася евакуація, ми з чоловіком були активно задіяні в основній роботі – це медицина. І я і чоловік – лікарі, тому у нас трішки було непорозуміння стосовно того, що я повинна їхати”, – каже Настя.

“До того часу я з цим не погоджувався, що вона мене не послухала, тому що ризикувати двома життями я не міг”, – згадує чоловік Анастасії Вадим Федоренко.

Анастасія взяла на себе дистанційне управління однією з лікарень Донеччини. А згодом вона помітила, що Дружківка стає “чоловічим” містом, адже жінки з дітьми виїхали. Крім того, в області були проблеми з водою, тож до медичних потреб у тих, хто лишився, додалися й інші.

Читайте також: Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

“Ідея створення нашого “Шерлока” прийшла сама собою. У 2022-2023 у Дружківці залишилося багато чоловіків. Був великий попит на чоловічі стрижки та і майстри-перукарі роз’їжджалися із міста, була велика міграція. Тому виникла ідея, якою я поділилася з чоловіком і моя родина мене підтримала. Перш за все почали піднімати телефонну книжку та шукати серед знайомих хто може залишитися у місті та хоче працювати. Але перші спроби у нас були не дуже успішні, тому ми почали шукати в іншому направленні – ми почали шукати людей, які б хотіли змінити професію чи втратили роботу, і людей, які б мали хист до перукарського мистецтва. Так ми знайшли Данила. У нього була потреба у новій спеціальності і також він мав невеликий, але досвід”, – розповідає Анастасія.

Слюсар Данило з початку повномасштабного вторгнення не мав постійної роботи.

“Анастасія відправила мене на навчання, повністю оплатила всі курси. Я пройшов, там навчився стригти. Навчився працювати з бородою” – розповідає Данило.

Анастасія разом із Вадимом побачили, що попит у Дружківці лише зростає.

“У січні ми зрозуміли, що нам потрібно розширюватися до іншого міста. У Дружківці ми вже свій потенціал розширили і відкрили локацію у Костянтинівці. Це одна з найбільших наших локацій, у нас їх є три”, – каже Анастасія.

Тепер чоловікам є де постригтися навіть за відсутності води вдома. А родина мріє відкрити салони у Краматорську та Слов’янську і навчити більше професіоналів.

Нагадаємо, Швеція виділила 28 млн євро на підтримку оборонного потенціалу України.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Українці можуть «купити» страховий стаж: інструкція

Опубліковано

Українці можуть «купити» страховий стаж для виходу на пенсію у 60 років або для отримання вищої пенсії. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Як «придбати» страховий стаж

Перш за все потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України (ПФУ) – зробити це можна онлайн через веб-портал електронних послуг фонду. Потім потрібно зробити наступні кроки:

  • увійдіть в особистий кабінет Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису, Дія.підпису або системи Gov.id.
  • оберіть розділ Комунікація з ПФУ, далі натисніть «Договір на добровільну участь»;
  • внесіть персональні дані особи, на користь якої ви хочете робити внески (ПІБ, податковий номер, серію і номер паспорта, дату народження).
  • якщо платите за себе, натисніть Бажаю сплачувати внески за себе й вкажіть необхідну інформацію;
  • дайте згоду на обробку даних і підтвердіть внесені дані;
  • підпишіть договір за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), натиснувши кнопку «Підписати й сплатити»;
  • сплатіть внески, обравши зручний для вас спосіб: через Portmone чи платіжне доручення.
Інструкція, як скористатися послугою

Кому доступна послуга

Застраховані й незастраховані люди старші 16 років, котрі належать до однієї з цих категорій:

  • працевлаштовані за кордоном, проте хочуть отримувати пенсію в Україні;
  • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
  • з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Читайте також: Щастя належить безстрашним: подружжя лікарів з Дружківки відкрило мережу перукарень у Донецькій області

Робити внески можна як за себе, так і за іншу людину, якщо вона не є пенсіонером.

Хто може «докупити» стаж

Щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачено щонайменше мінімальний страховий внесок. Його розраховують за формулою: мінімальна заробітна плата х 22%. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

Щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачено щонайменше мінімальний страховий внесок

Нагадаємо, в Україні оголосили мікрогрант для соціальних ініціатив.

Фото: Укрнет

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: