Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/BeZc7esqubw?si=ht6renp1JkmrjTcsSSSSSS

Суспільство

Хлопець, який виріс в інтернаті, став наставником для 30 підлітків (ВІДЕО)

Опубліковано

Від Кирила відмовилися батьки, він виріс в інтернаті, але знайшов себе та став наставником для 30 підлітків.

Хто такі наставники та як Кирило, попри байдужість рідної родини, знайшов опору в собі та зміг реалізуватися, розповідає ШоТам.

Наставник — це людина, яка підтримує та допомагає дитині з інтернату адаптуватися в реальному житті.

«Це може бути просто вийти в кінотеатр чи показати дитині, як взагалі варити їсти. Чи, наприклад, спрямувати її в розвитку по освіті», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Хлопець вважає своєю місією зробити все, щоб якомога більше дітей з інтернатів знайшли родини.

«Як не крути, в сім’ї дитина більше соціалізовується. Вона буде людиною, яку любили, яку обіймали, яку пригортали. І це, мабуть, найважливіше, для чого ми живемо», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Мати відмовилися від Кирила одразу після його народження, тож хлопець з пелюшок зростав в інтернатах.

«Моє дитинство було більше про вижити, ніж жити, тому що не було до кого пригорнутися, не було кого обійняти. Ми називали деяких вихователей «мамочка», «папочка», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 12 років Кирило вирішив розшукати рідних, бо відчував потребу в теплі родини. Про батька нічого не було не відомо, але хлопець знав, що в нього є мама, брат і сестра.

Йому вдалося знайти сестру в соцмережі. Він спілкувався з нею декілька днів, а потім зв’язок обірвався.

«Те, що мені відомо — що мама навпаки не хотіла й заборонила спілкуватися сестрі зі мною свого часу», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Після цього хлопець більше не намагався зв’язатися з рідними, але життя подарувало йому друга.

Це був працівник інтернату Олександр, який підтримував Кирила.

«Я бігав до нього по вареннячко та продати килимок, який зв’язав самостійно, щоб отримати кишенькові гроші й самому піти в магазин щось купити. Тобто навіть похід в магазин — це для мене був цілий всесвіт», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Згодом Олександр брав хлопця додому, де той проводив час у родинному колі.

А ще навчався елементарних побутових речей, яких не знають діти з інтернатів.

«Як користуватися пральною машинкою, духовою піччю, як накривати стіл, як готувати, як ходити в магазин, як розпоряджатися коштами. Як, наприклад, обрізати дерева чи доглядати за городом», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 18 років у житті Кирила з’явилася ще одна важлива людина — волонтерка Ксенія. Вона допомогла йому визначитися з майбутньою професією та вивченням англійської мови. Хлопець вчиться на фахівця із соціального забезпечення в Харківському економічному університеті. Кирило розумів, наскільки важливо дітям без батьків мати підтримку.

Читайте також: Різні умови, спільні проблеми. Як подолати конфлікти між переселенцями «першої» і «другої» хвиль

Тому став наставником для 30 підлітків у межах проєкту Міжнародного благодійного фонду Help Us Help UA. Щонайменше раз на місяць спілкується з кожним, дає поради та допомагає ставити цілі на майбутнє.

«Реалізовую проєкт для їхньої підтримки: це забезпечення освітніми курсами, це психологічна допомога, це стипендія на саморозвиток і т.д.», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Потреба в наставниках для дітей з інтернатів надзвичайно висока, хоча багато для цього не потрібно.

«Це просто треба мати бажання, зокрема, допомогти в опануванні базових якихось навичок: варити їсти, ходити в магазин, розпоряджатися коштами. Це людина, до якої дитина може прийти зі своїми секретами, своїми болями й переживаннями», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У цей святковий час Кирило хоче донести, що для дітей з інтернатів корисніше не цукерки, а дещо інше…

«Оплатити курс англійської чи оплатити курс із комунікацій, чи з фінансової грамотності. Чи організувати освітній якийсь захід і запросити туди дітей з інтернатів, дітей з прийомних сімей», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Восени Кирило очолив офіс дітей і молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України. Тепер матиме ще більше можливостей розвивати наставництво в Україні та освітню підтримку для сиріт. Хлопець мріє про власну родину й хоче всиновити дитину з інтернату. І закликає ставати для сиріт наставниками, адже в подяку ви отримаєте вірного друга на все життя.

Нагадаємо, для 14-річного Сашка з кліпу Imagine Dragons збудували новий дім на Миколаївщині.

Суспільство

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги

Опубліковано

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому правительстві Дональда Туска Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно співпрацює з Україною у сфері надання цифрових послуг.

Про це інформує Хвиля.

Так, одним із напрямів співробітництва, що увійшли до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

При цьому видання зазначило, що Гавковський не сказав, які реєстри зберігатимуться у Польщі. Тим часом у Мінцифрі зазначили, що там функціонує датацентр Державної податкової служби України, який сусідня держава збудувала на пільгових умовах.

Також на території Польщі є резервний центр обробки даних щодо розміщення систем Міністерства юстиції України.

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Крім того, принесла плоди українсько-польська співпраця за погодженням роботи додатків “Дія” та mObywatel. Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування у Польщі. Вона також збільшує можливість їхнього пересування у Європейському Союзі, оскільки визнається у всіх країнах блоку.

До того ж у травні набудуть чинності зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що зможе вивести польсько-українську співпрацю у цьому сегменті на новий рівень.

До того ж польське міністерство, як і українське, кілька років працює над своїм додатком. Зокрема, у липні 2023 року вийшов mObywatel 2.0, який прирівняв польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дія” має таку саму силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна сприймати як брата і сестру.

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ

Опубліковано

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям Київського політехнічного інституту. Стела знаходиться на території вишу, роботи з її реставрації розпочались ще в серпні 2022 року, втім, на певний час припинялись.

Про це розповіли на сторінці спільноти Солом’янського району “LOS SOLOMAS”.

У Києві декомунізували стелу героїв КПІ: зняли радянську символіку, перефарбували та відредагували напис-присвяту

Читайте також: До Європейської кіноакадемії увійшли 24 українці

Зі стели зняли радянський герб і розмістили герб КПІ, перефарбували та відредагували напис-присвяту: “Київським політехнікам: студентам, викладачам, працівникам, полеглим в боях за волю України на фронтах Другої світової війни 1939-1945 років”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нову пам’ятну монету “День Європи”.

Фото: “LOS SOLOMAS”

Читати далі

Суспільство

На кордоні з Румунією запрацювала єЧерга для автобусів: у чому особливість

Опубліковано

На кордоні з Румунією пасажирським перевізникам буде доступна можливість обирати час перетину кордону. Для цього у рамках послуги єЧерга міжнародні перевізники зможуть обирати час перетину кордону для автобусу. Йдеться як про регулярні, так і нерегулярні маршрути.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

З 10 травня послуга реєстрація на конкретний час перетину кордону відповідно до розкладу руху стане доступною на чотирьох пунктах пропуску з Румунією. А саме: «Дякове – Халмеу», «Красноїльск – Вікову де Сус», «Дяківці – Раковець», «Орлівка – Ісакча».

Читайте також: На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для вказаних пунктів пропуску починається з 10 травня о 12:00. Безпосередньо рух автобусів за новим записом стартує 11 травня о 12:00.

Нагадаємо, українці можуть «купити» страховий стаж.

Фото: Мінвідновлення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство10 години тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 день тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості3 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: