Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Майстриня з Франківська плете килимки із ароматних квітів та трав

Опубліковано

Майстриня Юлія Гомеляк з Франківська виготовляє килимки з ароматних квітів і трав. У вироби жінка додає цілющі рослини, які самостійно збирає.

Про це пише Галицький кореспондент.

Все почалося з творчості

До цього декілька років займалася дизайном текстилю для дому в техніці печворк – клаптикова техніка шиття. Це були покривала, подушки, скатертини. Займалася професійно і фотографією. За словами мисткині, в неї завжди були творчі професії, бо без творчості вона не уявляє свого життя.

«Вироби з природних матеріалів завжди любила, – каже Юлія Гомеляк. – Але робила схожі килимки лише для себе, тоді це були радше панно. Минулого літа я зібрала забагато трав і сплела замість одного виробу декілька, бо не хотілось викидати ці пахучі рослини. 2 килимки виставила на продаж. Людям дуже сподобалось і вони почали замовляти такі панно для себе», — розповідає Юлія.

Тоді ці вироби вона виконувала в іншій техніці, вони були не ткані, а зв’язані докупи нитками. З цього моменту Юля почала ткати килимки на замовлення.

Читайте також«Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

Взимку франківчанка вирішила вдосконалити техніку і пішла на навчання до знаного не тільки у Івано-франківську, а й за межами, майстра гобеленів Богдана Губаля. В нього познайомилась з ткацтвом і зрозуміла, що таку техніку може застосовувати і до трав.

Юлія вважає, що трави – не нитки і тут є своя специфіка та нюанси, які мусиш самостійно випробувати чи застосувати. Тому квіти і трави використовує такі, які добре засушуються і зберігаються. Практично всі вони лікарські: звіробій, материнка, деревій, конюшина, волошка, м’ята, полин, пижмо. Вплітає у свої вироби й злакові. Восени додає ягоди калини, горобини, хміль. Все залежить від пори року і того, що дає в той момент природа.

Коли тче конкретний килимок, то по ходу роботи дивиться, які саме трави пасуватимуть по кольорах і запаху. Звісно, враховує й побажання замовника, але здебільшого клієнти радо віддають ініціативу з наповнення самій майстрині.

Килимки з натуральних трав неймовірно пахучі, а в холодні зимові дні ще й нагадують про літо і красиві поля, що буяють різноманіттям квітів і трав.

Нагадаємо, у Вінниці відкрилась майстерня брилярства, де навчатимуть давнього ремесла.

Також у Франківську запрацювала майстерня з перероблення пластмаси EcoREactive.

Фото: gk-press.if.ua.

Суспільство

У Харкові відкрили перший адаптаційний простір для ВПО

Опубліковано

В Харкові відкрили перший центр адаптації “Свій” для внутрішньо переміщених осіб. Розташований він за адресою вулиця Серпова, 4-Б. Тут переселенці можуть отримати підтримку від різних фахівців, а також навчатися на курсах перепідготовки з популярних професій.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Про роботу простора

Простір діятиме за принципом “єдиного вікна”. Тобто для допомоги ВПО під одним дахом спільно працюватимуть муніципальні служби, фахівці центру зайнятості, представники міжнародних організацій, психологи та юристи. Крім того, у спеціальному приміщенні проводитимуть тренінги, групові консультації та семінари.

Читати також: Prometheus та robota.ua створили сервіс для зручного пошуку роботи

Мета – підтримати адаптацію ВПО до їхньої нової громади та допомогти побудувати нові зв’язки.

Відвідати адаптаційний простір можна за адресою: м. Харків, вул. Серпова, 4-б.

Графік роботи: з понеділка до четверга з 09:00 до 18:00. У п’ятницю осередок працює із 09:00 до 17:00.

Нагадаємо, що розробники анонсували створення сервісу, який мінімізує ризики користування Telegram.

Також ми повідомляли, що 24-річна дівчина відкрила пекарню та годує цілу 9-поверхівку у Харкові.

Фото: простір “Свій”.

Читати далі

Суспільство

Дядя Гриша вже 5 місяців збирає донати Україною

Опубліковано

Волонтер дядя Гриша з Херсона вже 5 місяців їздить містами України та збирає донати на ЗСУ! Його всюди впізнають і підходять сфотографуватися. І звісно, підтримують гривнею.

Історія дяді Гріши

Григорію Янченку, відомому як дядя Гриша, 76 років. Ще під час служби в радянській армії він отримав поранення, що призвело до ампутації ніг. У мирний час продавав газети на ринку. Коли ж у 2014 росія напала на Україну, почав волонтерити.

Повномасштабне вторгнення

А у 2022 в уже окупованому Херсоні збирав донати на ЗСУ прямо на вулицях міста. Та й чималі донати! Евакуювавшись, він вивіз із собою для Збройних сил 600 000 гривень. Поки ці гроші робили свою справу, Григорій продовжив волонтерити — тепер мандруючи Україною.

Читати також: Cuibono створили шахи, які рефлексують досвід переміщених через війну українців

“Я вирішив для себе, що буду мандрувати україною та зупинятися в кожному міст на тиждень. Це буде ефективніше”, – каже він.

Він встиг побувати в Запоріжжі, Миколаєві, Чернівцях, Луцьку, Рівному та ще низці українських міст. З 2014 року зібрав уже 8 мільйонів гривень! 3 них 3,5 – під час повномасштабної війни. За зібрані кошти купує дрони, старлінки, генератори та медикаменти.

Хто зна, можливо, невдовзі ви побачите дядю Гришу й у своєму місті?

Нагадаємо, що в Україні створять мережу ветеранських просторів для реабілітації та консультації військових.

Читати далі

Суспільство

Як переселенка з Енергодара відкрила власну сувенірну справу в Запоріжжі

Опубліковано

Перед російським вторгненням Яна проживала в місті Енергодар, займалася ручною виготовленням сувенірів і виробів із дерева. Після окупації міста разом із чоловіком переїхала до Запоріжжя.

Про це розповідає Мінреінтеграції.

Історія відновлення

Пані Яна швидко освоїлася на новому місці: волонтерство, соціальні проєкти, а також навчання у школі підприємництва. Написала бізнес-план, взяла участь у конкурсі та отримала мікрогрант – 1,5 тисячі євро.

Читати також: В Україні створять мережу ветеранських просторів для реабілітації та консультації військових

За отримані кошти придбала лазерний станок для роботи з деревом. За словами майстрині, цей інструмент дозволяє виконувати замовлення більш швидко та ефективно.

Наразі Яна вже повноцінно відновила роботу виробництва та продовжує займатися улюбленою справою.

“Важливо ніколи не сумніватися в собі та своїх силах, бо при будь-якій поразці треба завжди йти далі”, – каже жінка.

Нагадаємо, що в Бучі відкриють оновлену школу бойових мистецтв.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості4 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості5 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: