Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
61550988 627115737763009 6906280924904685568 n 61550988 627115737763009 6906280924904685568 n

Суспільство

Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау

Опубліковано

Варення із соснових шишок щороку готують чи не тисячі ґаздинь із Закарпаття, але тільки одиницям це вдається перетворити на справжній бізнес.

Як варити екстравагантний делікатес, приваблювати дегустаторів і одночасно рятувати Карпати – знає власниця магазину “База лісу” 24-річна Мирослава Савіцька.

Мирослава Савіцька – власниця бренду “База лісу”. Знає, як робити варення “з душею”

Купуєш варення – сплачуєш “податок природі”

З осені запустимо проект “Податок природі”. Суть полягає в тому, що від імені кожної людини, яка протягом сезону чи року купує товарів на визначену суму – у Карпатах буде посаджено дерево.

Зараз удосконалюємо систему, щоб можна було онлайн чи по Qr-коду зайти і побачити, де саме (з координатами) посаджено її дерево.

Метою проекту є привернення уваги до вирубки лісів у Карпатах. Хочемо показати, що якщо ми беремо у природи її дари (ягоди, гриби, шишки) – платимо їй податок у вигляді нових дерев.

Шишки рвуть у травні

Наша компанія заснована 2016 року. За трирічною традицією, сезон на виробництві починається зі збору соснових шишок, у травні. Оголошення, що приймаємо замовлення від клієнтів на сезон – вивішуємо на сайті за кілька місяців до початку приготувань.

Для варення годяться лише молоді зелені шишки. Таку сировину купують по 50 гривень за кілограм

Врожай потрібно зібрати швидко, протягом кількох  тижнів. На варення підійдуть лише молоді, які вдасться проткнути нігтем. Старі шишки не зваряться, але вони годяться для інших корисних зіль.

Гроші ростуть на хвойних деревах

Раніше рвати шишки їздили самотужки. А тепер приймаємо зібраний врожай у населення. Принцип такий же, як і з грибами. В селі особливо то і роботи немає. Тому місцеві охоче працюють, мають підзаробіток. Цього року ми давали по 50 гривень за кілограм сировини.

Заздалегідь говоримо збирачам, щоби рвали шишки обережно, не псуючи їхню структуру. Бо навіть трохи подавлена після варіння – розлізеться. Це зіпсує вигляд варення.

Делікатес за 65 гривень

Такий смаколик коштує 120 гривень за 0,5 л баночку. Цього року запустили мале фасування у тару по 200 мл, з ціною 65 грн. Це значно збільшило попит. Замовляють на пробу ті, хто раніше не їв такого.

Шишки із варення теж їдять. Вони м’які і мають медово-смолянистий смак

Варення варимо за старовинним домашнім рецептом: ягода і цукор. Жодних консервантів чи добавок не кидаємо. Додаємо трохи води, щоб карамель була не надто густою.

Не можна об’їдатися

Смак у варення – солодкий, медово-смолянистий. Посмак – хвойний, нібито вдихнув на повні груди в сосновому лісі. Більшість клієнтів, які вперше куштують, описують враження – ніби в лісі погуляв, коли тепло і смола в деревах тане.

Але рекомендуємо щодня з’їдати 1-3 ложечки (чи 2-3 шишки), бо делікатес важкуватий для шлунку. Варто утриматися від споживання вагітним жінкам, маленьким діткам і людям, котрі страждають від ниркових хвороб.

Що ще цікавого в крамничці?

Наприкінці червня починається урожай чорниці. Варення з цієї ягоди коштує 110 гривень за банку 0,5 л. Минулого сезону за два тижні приготували тисячу банок.

У серпні робимо варення з молодих волоських горіхів. Приймаємо замовлення заздалегідь. Яка ціна цього року буде – ще не ясно, бо все залежить від врожаю.

Також продаємо ягоди, які сушимо на електросушках. Усе можна знайти на сайті чи в соцмережах.

Прибуток через 3 роки

Ми не мали коштів, щоб вкладати у бізнес. Спочатку все робили своїми силами. Звісно, якщо є гроші, які можна витратити – розвиток піде швидше. Але мені подобається працювати і поступово нарощувати виробничий процес. Усе ж залежить від грамотної організації.

Банка варення, розміром 200 мл, коштує 65 гривень. Від клієнтів приймають попередні замовлення

Бізнес на варенні став прибутковим на третій рік. Найбільше доводиться витрачати на рекламу і просування. Розвиваю власний сайт і активно залучаю аудиторію через сторінки у соцмережах. Там доводиться купувати рекламу, аби привабити нових клієнтів. У цій сфері без грошей не вдасться зробити стрибок вперед.

Покупець – киянин

Більшість покупців – жителі столиці. Раніше мали в Києві кілька партнерів, які продавали наше варення у магазинах та на ринках. Але вони надто завищували ціну, продукт у них не йшов.

Тепер ведемо перемовини з партнерами, які мають магазини у Харкові та Обухові.

Продукт вийде на ринок Польщі

Варенням із шишок зацікавилися партнери із Польщі. Раніше вони замовляли на пробу. Їм сподобалося. Вирішили, що такий смаколик ідеально впишеться в меню поляків та знайде свою нішу.

Купуючи варення із Карпат – ви не лише отримуєте смаколи, а й допомагаєте зберегти та відновити ліс. Адже скоро запрацює система “податок природі”

Але поставили умову, що товар має бути в промислових масштабах – від тисячі банок. Також необхідно отримати міжнародну сертифікацію. Планую зайнятися цим наступного сезону.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі