Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1 obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1

Суспільство

Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо

Опубліковано

Пропонуємо вилетіти із зони комфорту та спробувати екстремальні розваги. А що може пришвидшити биття серця до 100 ударів на хвилину, як не політ на повітряному судні малої авіації?!

У цьому матеріали зібрали точки екстриму, де можна спробувати себе в ролі другого пілота, відчути перевантаження. А як бонус – більшість аеродромів надають додаткові послуги: політ на планерах, дельтапланах чи в аеротрубі, стрибки з парашутом.

Київ і область

Киянам пощастило, бо неподалік Києва (і навіть в самому місті є) – найбільше летовищ.

Аеродром “Чайка” – тут можна пройти курс вищого пілотажу, а потім стати учасником повітряних раллі. Найдешевший сертифікат польотів з фігурами вищого пілотажу – 3150 грн (15 хв). Знаходиться у с. Чайка, вул. Авіаконструктора Антонова 8.

Читайте також: У Києві облаштують станції прокату для водних видів спорту

Аеродром “Бузова” – найдешевший (ознайомчий) політ триватиме 15 хвилини. Вартість – 1125 гривень. Окрім польотів на літаках, пропонують ще й стрибки з парашутом (3800 грн) та політ в аеротрубі (500 грн за 2 хвилини), політ на планері (2500 грн за 20 хв). Розташоване летовище в однойменному селі Бузова.

Летовища поблизу Києва пропонують повний набір екстремала: політ, стрибок з парашутом, лавіювати в аеротрубі

Аеродром “Наливайківка” – можна політати ще й на дельтаплані, який оспівував у своїй пісні маестро Леонтьєв. На цім летовищі готують пілотів-любителів, а також проводять експериментальні польоти. Вартість краще уточнювати за телефоном +38 (098) 622 52 20. Аеродром знаходиться у Макарівському районі Київської області.

Читайте також: Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі

Крім того, усі летовища об’єднані в один великий аероклуб та мають спільний сайт та сторінки у соцмережах: Instagram, Facebook, Twitter.

На вертольоті в Чорнобиль

У Києві є аеродром, де розмістилося аероагентство “Внебо”. Фішка компанії – здійснюють польоти на літаках і вертольотах не лише над Києвом, а й по всій Україні.

Політ на вертольоті до Чорнобиля коштує понад 29 тисяч гривень, а літаком – 17500

Для прикладу, компанія пропонує польоти на літаках в Чорнобиль, вартістю від 17500 грн, або 29 тисяч – вертольотом. Також є послуга польотів у інші населені пункти України: Радомишль (від 28 тис. грн), Качанівка (27 тис. грн), Умань (37800 грн) та ін. У салон може ввійти 1-3 пасажири.

Читайте також: Чорнобильська зона стала у 10 разів популярнішою для туристів

Є і дешевші розваги, вартістю від двох тисяч гривень, як от ознайомчий 15-хвилинний політ.

Також компанія має льотні представництва у 25 містах України, зокрема – у Харкові можна випробувати політ на реактивному літаку, у Дніпрі – спробувати вечірні політ над містом, розгледіти Одесу з усіма її вуличками та помилуватися морем, або за 6 тисяч гривень облетіти Львів.

Зв’язатися з компанією для польоту можна тут.

Планери та літаки в Рівному

На аеродромі Воронів, що у 33 км від Рівного, збереглися єдині в західному регіоні парашутна і планерна ланки.

Політ на планері тут коштує 1200 грн за 10 хв, а на літаку – 1500 грн за 10 хв. Проте годину в повітрі можна провести за ціною 6500 гривень.

Планер – це безмоторний літальний апарат, який не має механічної тяги

Окрім польотів, із додаткових розваг, на летовищі пропонують стрибок з парашутом по класичній десантній методиці. Навчання студенти проходять протягом 20-30 уроків. Найдешевший стрибок з висоти 1000 м, обійдеться у 1350 грн. А у тандемі з інструктором і з висоти 3 км – 3950 грн.

Детальніше з програмами можна ознайомитись на офіційному сайті.

Екстрим в Дніпрі й “Static line”

На “Майському” аеродромі поблизу Дніпра випробовують польоти з фігурами вищого пілотажу, вартістю 3650 грн за 15 хв.

Стрибок “Static line” виконують з парашутом-крилом, який відрізняється від класичного круглого – підвищеною маневреністю

Але тут пропонують і унікальні стрибки з парашутом-крилом – “Static line”. Після 8-годинного інструктажу та медогляду – зможете насолодитися 3-ма секундами вільного падіння з висоти 1000 метрів. А потім спрацює розумна система парашута, і він сам автоматично розкриється. Цей вид стрибка відрізняється від класичного з круглим парашутом. Адже з першого разу екстремал лишається з небом сам на сам, без інструктора. Коштує розвага – 2000 грн. Кожен наступний стрибок протягом місяця – 1800.

З деталями можна ознайомитись на офіційному сайті.

Аеротаксі на замовлення із Харкова

Пощастило мешканцям Харкова, бо для них не лише працює авіаслужби у якості розваги, а й надає послуги аеротаксі. Замовити приватний політ можна до Кривого Рогу, Одеси, Кременчука, Сум, Полтави й Кропивницького. Об’єднання любителів малої авіації не лише здійснює 20-хвилинні польоти, а й організовує індивідуальні перельоти.

Компанія “Ротор Україна” пропонує пасажирам складати індивідуальні маршрути польотів

Пілоти і диспетчери прокладають 1,5-2 годинні сітки маршрутів. Крім того, замовник може розраховувати на індивідуальний маршрут. Льотчики переконані, що це сприяє розвитку внутрішнього аероруху в Україні.

Читайте також: Під Києвом відкривається перший у світі куледром

Послуги авіаційного центру “Ротор Україна” (який об’єднує сім областей) можна замовити тут.

Маленькі поради

Коли наважитесь на повітряну екстремальну розвагу – обговоріть з пілотом ще на землі, чим він вас дивуватиме. До прикладу, перевантаження (відчуття вільного падіння чи невагомості) – подобається не всім, звісно, якщо ви не оплатили фігури вищого пілотажу.

Паніка – не найкращий товариш екстремалів. Зазвичай пілоти проводять інструктаж перед польотом. Ви домовляєтесь, як діятимете, якщо страх таки накриє.

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі