Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/LQrhKtTTK4QSSSSSS

Суспільство

Автоблогерка із Запоріжжя перейшла на українську і навчає кермувати легко і без стресу (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона жартує, що може навчити водити машину легко і без стресу кожного та кожну, навіть якщо в автошколі вже навчили інакше…

Юлія Комісаренко, автоблогерка й автоінструкторка, обожнює автомобілі й усе з ними пов’язане.

Як відео про кермування авто допомагають ЗСУ та чому відмовилась від каналу на 40 000 підписників, розповідає ШоТам.

Із 24 лютого попит на її послуги зріс у кілька разів. До неї записуються навіть ті, хто вже має водійське посвідчення.

Юлія Комісаренко – професійна автоінструкторка і блогерка. Через вторгнення росіян її родина перебралась із Запоріжжя до Кропивницького.

Юлин ютуб-канал для водіїв мав 40 000 підписників. Жінка вела його російською і мала багато підписників із росії.

Читайте також8-річний екоблогер розповідає українцям про компостування (ВІДЕО)

Після 24-го лютого вона вирішила відмовитись від каналу. Створила новий канал, але тепер винятково україномовний.

«Я не хочу, щоб вони дивилися, я не хочу, щоб вони слухали мої поради, їм відповідати. Я не хочу аудиторії з рф, ну, просто не хочу», — каже Юлія Комісаренко, автоінструкторка й авторка відеоблогу Automanka.

У Кропивницькому Юлія уже проводить практичні уроки. Навчає лайфхакам водіння і допомагає долати страх сісти за кермо.

«До цього я ніколи не мала ні досвіду водіння, ні досвіду навчання на водія. Взагалі вперше сиджу в машині за кермом. Я взагалі рушила! Я не думала, що я зможу так рушити, доволі просто, я б сказала. Я дуже сильно боялася рушати. Я навіть проїхала коло, що для мене є дуже великим досягненням. А також проїхала назад. Для мене це суперстрашно було, бо я не розуміла, як відчувати машину і як можна поїхати назад, якщо ти не бачиш, що там робиться», — Валерія Пилипенко, прийшла на перший урок водіння.

Після вторгнення попит на уроки водіння дуже зріс

«Попит і на автошколи звичайні, і на автоінструкторів виріс дуже сильно. Це, звісно, від того, що у нас війна і ми розуміємо, що зараз навичка водіння може просто врятувати життя», — Юлія Комісаренко, автоінструкторка та авторка відеоблогу Automanka.

Багато порад і роз’яснень Юлія дає у своїх соцмережах. Саме дружня аудиторія водіїв допомагає жінці збирати кошти для ЗСУ.

Разом шукають і купують необхідне обладнання й авто. Каже, волонтерство стало невід’ємною частиною життя.

«Готую вечерю, щось там смажу на сковорідці, а в іншій руці, у телефоні розмова: як налаштовується приціл, як його підібрати на автомат, які кріплення… І я потім кладу трубку і думаю: оце життя у нас! Я однією рукою смажу картоплю, а іншою рукою домовляюсь про такі штуки, про які я взагалі нічого не знала ще місяць тому», — Юлія Комісаренко, автоінструкторка та авторка відеоблогу Automanka.

Нагадаємо, пожежник-влогер із Дніпра завів youtube-канал і став зіркою інтернету.

Також ШоТам розповідав, як офіцер ЗСУ Анатолій Штефан розвінчує міфи російської пропаганди у соцмережах.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: