Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Приватним компаніям дозволили виготовляти номерні знаки для автомобілів

Опубліковано

Міністерство внутрішніх справ України вирішило впровадити нововведення, що спрямоване на поліпшення роботи сервісних центрів МВС. Згідно з ним, тепер компанії різних форм власності отримали дозвіл на виготовлення номерних знаків для автомобілів.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

«Це ще один крок до створення більш комфортних умов для громадян. Відтепер компанії, які прагнуть здійснювати виробництво номерних знаків, зможуть звернутися до Головного сервісного центру МВС зі списком необхідних документів, які передбачені відповідним регламентом», — пояснив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Після перевірки документації, яка займе до 5 днів, компанії отримають повідомлення про внесення до Реєстру суб’єктів господарювання.

Читайте також«Мої свічки допомагали вижити в укритті». Переселенка з Маріуполя відродила свій бренд у селі на Полтавщині

Після цього вони матимуть змогу виготовляти номерні знаки з буквено-цифровими комбінаціями, такими як ОА, ОВ, ОС, ОЕ, ОН, ОІ, ОК, ОМ, UB, UC, AG, AJ, DB, NA, які були затверджені наказом МВС України від 30 січня 2024 року №53.

«Цей крок спростить процес присвоєння номерних знаків і зробить його більш прозорим і недоступним для будь-яких втручань», — підкреслив Драп’ятий.

Також він зауважив, що наразі жодна компанія не включена до Єдиного реєстру транспортних засобів, оскільки ці зміни лише нещодавно набули чинності.

Нагадаємо, міжнародна доставка водійських посвідчень стала доступною ще в п’яти країнах Європи.

Окрім того, в Україні запустили ТабонБот, який допоможе знайти вільні талони на практичні іспити з водіння.

Раніше ми повідомляли, що у Києві відкрили водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну.

Фото: Bogdan Drapiatyi/фейсбук.

Коментарі

Економіка

Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України

Опубліковано

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс під час візиту в Харків та Київ анонсував виділення 400 мільйонів євро на дрони для України.

Про це повідомили в міністерстві оборони Нідерландів.

«Раніше Нідерланди відігравали піонерську роль у постачанні F-16 і систем Patriot, тепер ми продовжуємо це з передовими безпілотниками, інвестувавши 400 мільйонів євро в план дій щодо дронів. Це стосується всіх видів передових БпЛА, які можна використовувати для розвідки, захисту та нападу. Особливо в повітрі, а також на землі та на морі», — сказав Брекельманс.

У міністерстві вказують, що половину дронів виготовлятимуть на території їхньої країни. До того ж якщо створені дрони успішно використовуватимуть, то Нідерланди збільшать суму для збільшення їх виробництва.

Фото: Міністерство оборони Нідерландів

За словами Брекельманса, отриманий українцями досвід на російсько-українській війні має додаткову цінність для високоякісних технологій у Нідерландах. Він додає, що якщо нідерландські знання та технології об’єднати з українським досвідом на полі бою, це призведе до створення інноваційних та ефективних безпілотників.

Міністр оборони зазначив, що в Україну прибули перші з 24 літаків F-16.

Нагадаємо, що застосунок «Армія+» зручно використовують вже 300 000 військовослужбовців.

Фото: Міноборони Нідерландів

Коментарі

Читати далі

Економіка

Киянка відкрила кафе для молоді з синдромом Дауна заради доньки (ВІДЕО)

Опубліковано

Мама дівчинки з синдромом Дауна Аліна Живаго відкрила мережу піцерій «Sunshine cafe» в Києві, створивши робочі місця для молоді з інтелектуальними порушеннями. Зіштовхнувшись із труднощами в пошуках роботи для своєї доньки Насті, яка через діагноз не могла працевлаштуватися, Аліна вирішила змінити ситуацію власними силами. У вересні 2022 року вона відкрила перший заклад, де зараз працюють понад 10 людей з інвалідністю.

Як усе почалося?

Після спеціалізованої школи донька Аліни Настя вступила до училища на спеціалізацію кухаря. Однак знайти роботу стало викликом: більшість роботодавців не хотіли брати людину з синдромом Дауна навіть на практику. Аби дати доньці та іншим молодим людям з інтелектуальними порушеннями можливість самореалізації, Аліна створила громадську організацію «Сонячні люди» та розпочала власну справу.

Читати також: В Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт

Ідея європейської інклюзії в Україні

Надихнувшись європейськими моделями інклюзії, де кафе та інші заклади активно залучають до роботи людей з ментальними порушеннями, Аліна відкрила кафе, де молодь із синдромом Дауна може працювати та проходити практику. У закладах «Sunshine cafe» люди з інвалідністю не лише готують піцу та млинці, а й активно спілкуються з клієнтами, демонструючи, що вони — такі самі члени суспільства, як і всі інші.

«Ми різні, але рівні»

Гасло, яке стало символом кафе, відображає головну мету Аліни — довести, що люди з інвалідністю мають ті ж права на працю та життя в суспільстві. Ініціатива «Sunshine cafe» показує, що такі зміни починаються з невеликих, але важливих кроків.

Детальніше дізнатися про цю історію ви можете у відео від ШоТам!

Нагадаємо, що гурт «Друга ріка» зібрав один мільйон гривень для ГУР під час концертів у Європі.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Бізнес може реєструвати сировину для ліків на основі медичного канабісу

Опубліковано

Бізнес, який має ліцензію на обіг наркотичних препаратів, тепер може розпочати реєстрацію сировини для виготовлення ліків на основі медичного канабісу.

Про це пояснюють у МОЗ.

Деталі

  • Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
  • Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
  • Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
  • Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
  • Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.

Читати також: В Україні відкрили першу аптеку з ліками на основі медичного канабісу

11 жовтня МОЗ проведе захід для бізнесу, де роз’яснять всі правила роботи з медичним канабісом. Реєстрація на подію доступна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні створили систему обліку медичного канабісу.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...

Суспільство2 тижні тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...