Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Волонтери UPAW доставили до України 840 тонн допомоги для тварин та нагодували понад 80 тисяч чотирилапих

Опубліковано

Від початку повномасштабного вторгнення волонтери та активісти організації UPAW доставили до України 842 тонни гуманітарної допомоги для тварин.

Про це ШоТам повідомили представники організації.

Доставлена гумдопомога допомогла активістам нагодувати 80 тисяч котів та собак, а також втілити низку важливих проєктів.

«Коли почалася повномасштабна війна, ми зрозуміли: крім бойових дій, нас чекає гуманітарна криза. І найважче буде тим, які не зможуть захистити самі себе, – тваринам. Ми побачили, що є величезна кількість потребуючих, які чекають на допомогу, тож ми не могли довго бути бездіяльними, зібрали однодумців та заснували організацію. UPAW має чотири вектори діяльності: освітні, інфраструктурні, законотворчі проєкти, а також кризовий менеджмент, який зараз є найбільш актуальним та затребуваним», – розповідає співзасновниця UPAW Оксана Кошак.

Наразі волонтери працюють над проєктом «Хвостаті заручники війни», у межах якого допомагають найбільш вразливим жертвам війни: безпритульним тваринам, чотирилапим з притулків, тваринам, які лишились без господарів з різних причин.

«В умовах війни треба дуже швидко приймати рішення. Після радісної новини про звільнення територій на Харківщині, ми відправили туди 20 тонн допомоги, оскільки розуміли, що на нас там чекають», – додає Кошак.

З березня організація отримала понад чотири з половиною тисячі звернень із проханням про допомогу та вже виконала 47% від усіх заявок. 842 тонни гуманітарної допомоги, зокрема, корми, ветпрепарати та інші життєво необхідні засоби команда UPAW доставила в регіони, близькі до бойових дій, тимчасово окуповані, звільнені ЗСУ, а також в області, куди евакуювали тварин.

Загалом за пів року роботи організації вдалося нагодувати 80 000 котів та собак. UPAW отримали 10 533 упаковки ветеринарних препаратів. 73% від загальної кількості вже розподілено по клініках.

Читайте також: «Головне – не досвід, а любов до тварин». Як Луцький зоопарк працевлаштовує переселенців з Донеччини

Також команда UPAW здійснила 148 доставок в обласні центри, а далі також у менші міста та села та подолала 140 754 кілометри Україною. Крім збору та доставок гуманітарних вантажів, організація забезпечила кампанії з безкоштовної стерилізації тварин та простерилізувала 162 хвостатих.

«Ми маємо багато планів на майбутнє, ідей та енергії, щоб допомагати чотирилапим, а також змінювати ситуацію в Україні щодо ветеринарної освіти, опіки над тваринами, гуманного ставлення до них, яке було б закріплене законом. А зараз, коли війна в активній фазі, мусимо і дуже хочемо рухатися вперед ще масштабніше, ще швидше, щоб врятувати хвостатих, які потребують харчування, ветпрепаратів та інших життєвонеобхідних речей», – каже співзасновниця UPAW Ольга Кирилович.

Раніше ми розповідали, як офіцерка Національної гвардії Вікторія Безус та її собака Бліка перемогли на Чемпіонаті світу з дресирування IGP WM FCI 2022.

Також нагадаємо, пес Макс, якого покинули окупанти й прихистили бійці Нацгвардії, вже вивчив команди українською та чергує разом із військовими на блокпостах.

Фото: надано ШоТам.

Можливості

У Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”: як взяти участь

Опубліковано

У Києві до 9 червня триває реєстрація стартапів на акселераційну програму “Стійке місто”. Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» започаткували акселераційну програму «Стійке місто», спрямовану на вирішення результатів пошкодження енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Метою програми є виявлення та впровадження кращих інноваційних проєктів, які вирішують ті чи інші проблеми місті, які виникли внаслідок ворожих обстрілів і руйнувань інфраструктури і будинків.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Наразі заявки вже подали 20 команд.

Це можуть бути аналітичні системи енергетичного менеджменту, програми для визначення стійкості будівель, інтерфейси для відображення енергомоніторингу та інше.

Подати свій проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: