Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Киян запрошують на благодійну екскурсію Байковим некрополем на підтримку відновлення Стіни Пам’яті

Опубліковано

У неділю, 28 листопада о 12:00, у Києві відбудеться благодійна екскурсія Байковим кладовищем.

Про це ШоТам повідомили організатори.

Організовують екскурсію агенція «Капітан Київ» у партнерстві з Фондом Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка АРВМ.

Вхід на екскурсію — за благодійними внесками. Відвідати її зможуть усі охочі, попередньо зареєструвавшись на сайті.

Для збору коштів на відновлення Стіни Пам’яті агенція «Капітан Київ» проведе екскурсію «Байкове кладовище». Усі охочі прогуляються стародавнім цвинтарем Києва, побачать скульптури та склепи, яким майже 200 років, поховання видатних особистостей України та дізнаються маловідомі факти про них. Також почують історію одного з наймасштабніших меморіалів світу — Стіни Пам’яті, варварськи знищеного радянською владою.

Усі зібрані кошти будуть передані фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам’яті.

Фонд Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка працює з лютого 2020 року. Серед головних його цілей — захист та популяризація творчості АРВМ, відновлення Стіни Пам’яті та створення музею майстерні з роботами Ади Рибачук та Володимира Мельніченка.

«Капітан Київ» — це агенція, яка створює та проводить пішохідні екскурсії Києвом, популяризуючи історію міста та України в креативній формі. Організовуючи благодійну екскурсію, агенція хоче показати відвідувачам важливість відновлення культурної спадщини Києва та його історії.

Більше інформації про діяльність агенції — на сайті.

Проєкт відновлення Стіни Пам’яті

Стіна Пам’яті – наймасштабніший твір українського монументального мистецтва, що створювався в комплексі з київським крематорієм як частина Парку пам’яті. Її авторами є дует київських художників-монументалістів Ада Рибачук та Володимир Мельніченко (АРВМ). Ця просторова архітектурно-скульптурна композиція присвячена темі життя й смерті та насичена багатозначними метафорами й символами. Довжина  підпірної стіни пагорба — 200 м, висота —  близько 4 метрів.

Художники працювали над Стіною Пам’яті протягом тринадцяти років, але в 1981 році, коли робота була закінчена і залишилося нанести кольоровий шар, керівництво держави заборонило художникам  її завершувати , бо сюжети на Стіні «суперечили комуністичним ідеалам і засадам соціалістичного реалізму». Тоді горельєфи було закрито металевими листами. На початку 1982 почали заливати бетоном. Відтоді рельєфи заховано під кам’яними мурами.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

18 травня 2018 року на фестивалі Art Week Kyiv презентували перший відновлений фрагмент «Стіни пам’яті», тоді вдалось розчистити 6 м² композиції «Берегиня».

Зараз, з ініціативи фонду АРВМ, на Байковому кладовищі тривають роботи з відновлення горельєфів Стіни. В 2021 році центральну композицію «Берегиня» повністю очистили від бетону. Але це тільки 5% від усієї площі.

Фонд працює над створенням комплексного проєкту реконструкції пам’ятки та організовує збір коштів для продовження робіт.

На екскурсії «Байкове кладовище та Стіна пам’яті» відвідувачі:

  • дізнаються, чому Байкове кладовище унікальне;
  • побачать цікаві пам’ятники не могилах відомих киян;
  • дізнаються історію створення та знищення найвеличнішого об’єкта мистецтва XX ст — Стіни Пам’яті;
  • почують, заради якого поета було знищено могилу бізнесмена;
  • поговорять про невідомі факти з життя Лесі Українки;
  • побачать поховання родича Тараса Шевченка;
  • дізнаються, чому дружину єпископа поховали за підробними документами;
  • побувають біля могили, де похований один відомий архітектор, а зображений інший;
  • розкриють справжню історію створення крематорію та залів прощання.

Читайте також«Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Проводить екскурсію гідеса Валентина Прибиткова, авторка багатьох тематичних екскурсій Києвом, членкиня Всеукраїнської асоціації гідів.

  • КОЛИ: 28 листопада, 12:00
  • ДЕ: ст. м. «Палац Україна», вул. Велика Васильківська, 116 (збір групи)
  • ВХІД: за благодійними внесками.

Нагадаємо, фільм про українських художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченка з’явився онлайн.

Суспільство

Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

Опубліковано

Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

Коралівна

Де купити: інстаграм

Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

«Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

ВидимоНевидимо

Де купити: інстаграм, сайт

Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

«Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

Творча майстерня Олени Мазурок

Де купити: інстаграм

Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

«Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

Майстер Василь Білоножко

Де купити: інстаграм, фейсбук

Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

ККрамничка

Де купити: інстаграм

У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

«Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

Майстерня Пацьорки

Де купити: інстаграм

Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

ROOTS

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

«Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

Oksana Boriychuk

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

«Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

Катерина

Де купити: інстаграм

Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

Prylavok

Де купити: інстаграм

У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

«Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

Читати далі

Суспільство

Легіонери показали ліквідацію ворога мінометним вогнем на Харківському напрямку

Опубліковано

Бійці Міжнародного Легіону ГУР МО України разом із білоруськими добровольцями полку Кастуся Калиновського нищать ворога на Харківському напрямку.

Відповідне відео оприлюднило Головне управління розвідки МОУ.

На одній з ділянок після спроби прориву противник був ювелірно знищений мінометним вогнем.

Добровольці з Білорусі та ще понад 50-ти країн світу борються з російськими окупантами на найгарячіших напрямках фронту вже третій рік поспіль.

Читайте також: “Створено захисниками”: перезапустили бренд ветеранів-підприємців

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

Фото: ГУР

Читати далі

Суспільство

Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

Опубліковано

У Київському зоопарку велика група хвилястих папужок, які потрапили сюди під час війни, переїхала на свою нову літню фазенду.

Про це повідомили у соцмережах зоопарку. 

Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

“Реабілітація птахів — це складний і довготривалий процес. Адже необхідно не тільки відновити тварину фізично, але й повернути нормальний психологічний стан та соціалізувати до групи собі подібних”, — розповіли фахівці.  

Читайте також: В Україні перекладуть 90 книжок завдяки програмі Translate Ukraine

Саме для реабілітації папуг на території зоопарку створюються все нові й нові природні авіарії, де птахи перебувають у складі зграй безпосередньо у парку Київзоо — на свіжому повітрі серед зелених кущів та дерев. Новий авіарій розраховано на проживання двадцяти хвилястих папуг, для яких облаштовано:

  • гнізда,
  • гілки дерев,
  • канати та гойдалки,
  • присади,
  • годівничка,
  • напувалка.

Дно авіарію устелено дерев’яною мульчою. Врятовані птахи дуже люблять зерновий корм, овочі та фрукти. Вони швидко відновлюють сили у гомінкій зграї.

Кияни можуть їх побачити у сквері навпроти слона. 

Нагадаємо, в Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство5 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: