Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фільм про українських художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченка з’явився онлайн

Опубліковано

Документальний фільм про життя та творчість українських художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченка «Шелест кроків» з’явився у відкритому доступі.

Стрічка для перегляду доступна за посиланням.

Про стрічку

«Шелест кроків» — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про Парк пам’яті на Байковому цвинтарі та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його нескінченну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік.

Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, головний витвір яких — стіна Пам’яті на байковому цвинтарі — був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців…

Автори стрічки і нагороди

Режисер Ксенія Кравцова. Оператор Владислав Нечипоренко. Сценарист Іннокентій Вировий

Нагороди: перша нагорода на фестивалях Spotlight documentary Film Awards 2021 та Bobritsa Film Festival 2020.

Також фільм потрапив у шорт-листи фестивалів Golden Tree International Documentary Festival 2020, On Art Poland 2020, The Documentary Filmmaker Showcase 2020  та The Lift-Off Sessions 2020.

Читайте також«Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Саме ця стрічка стала поштовхом до створення Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, який заснувала  знімальна команда стрічки “Шелест кроків” разом із Володимиром Мельніченком та його найближчими друзями. 

У серпні 2021 року Фонд спільно з арт-фундацією “Дукат” розпочав відкриття однієї з композицій Стіни Пам’яті — Берегиня. Проєкт фінансується за рахунок внесків меценатів та пожертв пересічних киян. Протягом місяця було відкрито більше половини композиції. Наразі триває збір коштів, що дозволяє продовжувати роботи.

На підтримку проєкту відновлення фрагменту Стіни Пам’яті команда фільму прийняла рішення викласти фільм у вільний доступ. 

Довідка

З 1968 по 1981 рік київські художники Ада Рибачук та Володимир Мельніченко працювали над головним твором свого життя — Парком Пам’яті на Байковій горі.

Його дивовижною перлиною мала стати Стіна Пам’яті — 2 000 квадратних метрів горельєфів, що відтворювали епічне єднання людини та світу від початку до майбуття.

Читайте такожЯк читачі ШоТам допомагають українському бізнесу та соціальним проєктам

Сюжети й композиції, втілені на Стіні, мали підтримати й розрадити тих, хто прийшов проститися зі своїми близькими. Адам і Єва, людина і звір, Ікар і Прометей, війна і мир — теми, що супроводжують людство споконвічно.

Наприкінці 1981 року, коли Стіна була майже готова, радянська влада визнала її такою, що не відповідає принципам соціалістичного реалізму. Рельєфи було закрито, а на початку 1982-го надійно забетоновано. 

Нагадаємо, вийшов другий тизер української гангста-реп драми «Королі репу».

Також фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером Венеційського кінофестивалю.

Як ми повідомляли раніше, у Карпатах завершилися зйомки українсько-польської кінокартини «Заморожене добро».

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Опубліковано

Вночі в межах Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей в результаті роботи ППО було збито 26 шахедів.

Про це повідомляють Повітряні сили України.

Також зазначається, що в ніч на 28 березня рф атакувала Україну, використавши:

  • три крилаті ракети Х-22;
  • протирадіолокаційну ракету Х-31П (з акваторії Чорного моря);
  • зенітна керована ракета С-300 (Донеччина);
  • 28 ударних БпЛА “Шахед”.

Більшість цілей знищено силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони України. Також до відбиття повітряного нападу залучилась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та засоби РЕБ.

Читати також: На конкурс “Варто почати власну справу” подалося 219 ветеранів

Про Повітряні Сили України

Повітряні сили ЗСУ – вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, що за ніч сили ППО знищили 10 з 13 “шахедів”.

Також ми повідомляли, що для студентів-журналістів проведуть тренінговий курс з медіаграмотності.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: