Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Львівщині відкрили новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер

Опубліковано

На Львівщині у селі Устя Стрийського району відкрили новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер.

Про це ШоТам повідомили автори проєкту.

Команда проекту «ДніСтер: береги та притоки» розробила безкоштовний культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня, який проходить берегом Дністра. Протяжність маршруту 13 км.

Під час проекту розроблено інформаційну брошуру з картою та основною інформацією, що дає змогу туристу самостійно спланувати прогулянку берегом річки. Брошуру можна отримати на початку маршруту в селі Устя, Стрийського району, поблизу Народного дому або в альтанці над Дністром.

Автори розповідають, що цінність проекту в тому, що починають розвивати територію, яка є мало знаною, але в той же час, має туристичний потенціал.

Читайте такожЛижі-водоходи та кепка для незрячих. Шість найцікавіших винаходів українців цього року

Справжнім викликом для команди стала прочистка маршруту, адже він проходить по дамбі вздовж Дністра, яка не чистилась вже багато років. Місцевий підприємець з допомогою людського ресурсу та техніки цю дамбу розчистив від багаторічних насаджень та молодих дерев. Перевагою того, що маршрут проходить по дамбі є те, те вона є вищою від рівня землі і турист йде по підвищені з якого відкриваються панорамні вигляди на Дністер та територію рівнинного Передкарпаття.

Частина маршруту проходить по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. У другій половині XIX століття вирішено випрямити русло Дністра, оскільки річка була тут дуже звивистою. Таким чином колишні вигини було відокремлено від річки. Часто стариці є місцем існування вразливих видів, постійного або тимчасового перебування багатьох тварин (земноводних, риб, птахів). 

Читайте такожЗбираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

Значну частину маршруту займають водно – болотні угіддя, які є місцем існування вразливих видів та притулком для різнобарвних комах, земноводних, птахів, різноманіття квітів і трав.  Екосистема водно-болотних угідь – ідеальне місце для організації природничих відряджень та спостереження за птахами.

Про авторів проєкту

Під час проекту команда співпрацювала з експертами  у сфері збереженні та популяризації культурної спадщини, орнітологами, краєзнавцями, експертами у сфері туризму. Ганна Кузьо – популяризаторка бьордвочінгу в Україні, орнітологиня, долучилася до створення стендів про птахів.

Історичні довідки підготували експерти у збереженні та популяризації культурної спадщини з громадської організації Вирій Христина Дубницька, Ольга Свідзинська та Тарас Радь. До розробки концепції розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл було залучено Сергія Підмогильного, експерта з туризму, координатора з розвитку мережі Greenways Ukraine – Зелені Шляхи України та Олександра Бурсанова, керівника Туристичного товариства «Карпатські стежки».

Про проєкт

Проект «Дністер: береги та притоки» реалізується на основі концепції «Зелених шляхів». «Зелені шляхи» – Greenways – це багатофункціональні маршрути для пересування безмоторними транспортними засобами чи пішохідним способом, що проходять вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок і закинутих залізничних колій.

Ці маршрути координуються місцевими товариствами з метою впровадження концепції сталого туризму і пропаганди здорового способу життя. Зелені маршрути є основою для реалізації місцевих ініціатив соціального характеру і проектів, пов’язаних з охороною природних ландшафтів, збереженням культурної спадщини, екологічним туризмом і транспортом, що не забруднює навколишнє середовище.

Проєкт «Дністер: береги та притоки» передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. 

Проєкт «ДніСтер: береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.

Нагадаємо, на Рівненщині створили п’ять нових туристичних маршрутів давніми городищами.

Фото: facebook.com/DnisterTravels.

Суспільство

Українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN

Опубліковано

Іванна Сахно отримала головну роль у фільмі “M3GAN 2.0”. Перший фільм отримав успіх та зібрав $181 млн при бюджеті $12 млн.

Про це повідомляє Deadline.

Про фільм

У першому фільмі “M3GAN” розповідається історія про реалістичну ляльку зі штучним інтелектом, яка має стати другом для дитини та допоміжником для батьків, проте щось пішло не так. Еллісон Вільямс виконала роль розробниці ляльки, Джемми.

Сценарій сиквелу був написаний Акелою Купер, яка також працювала над сценарієм першого фільму “M3GAN”, разом з режисером оригіналу, Джерардом Джонстоном. Другу частину фільму виробляли під керівництвом продюсерів, серед яких Джейсон Блум, Джеймс Ван та сама Еллісон Вільямс. Також до виконавчих продюсерів нового фільму увійшли Марк Качур, Джерард Джонстон, Джадсон Скотт, Грег Гілріт, Раян Турек, Адам Хендрікс та Майкл Клір.

Читати також: Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів

Успіх акторки

Іванна Сахно здобула популярність завдяки своїм ролям у таких фільмах, як “Тихоокеанський рубіж: Повстання” та “Шпигун, який мене кинув”, де вона грала разом з Мілою Куніс. Також вона зіграла головну роль у фільмі Lionsgate “Пік страху” (Let It Snow). На телебаченні вона з’явилася разом з Зої Кравіц у фільмі “Висока точність” та виконала головну роль у французькому серіалі “The Reunion”, який був показаний на Каннському телефестивалі. Крім того, Іванна Сахно підтримує Україну та є амбасадором платформи United 24.

Нагадаємо, що в УКУ оголосили конкурс на стипендію для абітурієнтів-магістрів: як подати свою кандидатуру.

Також ми повідомляли, що до переліку нематеріальної культурної спадщини додали практику охорони гуцульського орнаменту.

Фото: M3GAN

Читати далі

Суспільство

Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Опубліковано

На східному напрямку бійці 2-го окремого загону Центру спеціального призначення “ОМЕГА” успішно знищили ворожий паливозаправник за допомогою декількох точних ударів FPV-дронів.

Про це повідомляє Національної гвардії України, яка опублікувала відео.

“Ворожа бронетехніка на деякий час залишилась без палива та втратила здатність вести бойові дії.  Кожне наше вдале відпрацювання – це маленький крок до перемоги!” – кажуть в дописі.

Читати також: Документальний фільм “Да Вінчі” у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Про НГУ

Національна гвардія України (НГУ) – це військове формування з правоохоронними функціями, яке входить до системи Міністерства внутрішніх справ.

Сучасна Національна гвардія України є частиною Міністерства внутрішніх справ України й має функції правоохоронного органу. Вона складається з внутрішніх військ України, добровольців та патріотів, які виступають на захист нації та державності України.

Сьогодні нацгвардійці виконують багато важливих і складних бойових завдань. З початком повномасштабної війни вони, разом з іншими формуваннями та ЗСУ, стали на захист України, беручи участь у бойових діях на фронті.

Нагадаємо, що до переліку нематеріальної культурної спадщини додали практику охорони гуцульського орнаменту.

Читати далі

Суспільство

У Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати

Опубліковано

Спільнота «Суми майбутнього» створила концепцію відновлення набережної Псла. Проєкт набережної передбачає інклюзивні пішохідні доріжки, ліхтарі, зони відпочинку та для настільних ігор, паркінг, пірс, альтанки, майданчик для вигулу собак, мистецький простір і громадські інклюзивні вбиральні.

Про це повідомляє «Цукр».

«Зони навколо Псла ми умовно назвали «Швейцарія» (бо збереглася історична назва парку, який там був), «Гусинці», «Здибанка» та «Садиба Харитоненка», – розповідає співзасновник спільноти «Суми майбутнього» Ігор Титаренко.

Читайте також: Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Концепцію створили для набережної Псла, оскільки вона розташована в центрі міста та доповнює систему парків і скверів. Крім того, річка взаємодіє з дорогами та має багато громадських зупинок поруч. «Суми майбутнього» прагнуть, щоб у місті було більше насаджень, які взаємодіють з річками, кажуть у спільноті.

Концепцію розробили на основі посібника з порадами щодо відновлення водних об’єктів, який розробила школа архітектури та дизайну в Сумах у межах проєкту «Живий шлях: Річка в місті». Завантажити посібник можна тут.

Нагадаємо, Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу.

Фото: “Цукр”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: