Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У The New York Times написали про андеграундне нічне життя Києва

Опубліковано

Письменниця та журналістка Роза Лістер провела літо в Києві та поділилася своїми враженнями від української столиці на сторінках The New York Times.

Про це пишуть Букви.

Київ мав стати лише місцем короткої зупинки для Рози Лістер. Але виявилося, що андеграундне нічне життя цього міста це саме те, що вона прагнула знайти.

“Моя порада тим, хто їде до Києва вперше. Там у старій центральній частині міста є двір, де ще живе старий крук, яким так усі захоплюються. Це на Рейтарській вулиці, де на три квартали тягнуться ресторанчики та бари. Того ворона звати Крум і йому десь 25 років”, – написала Роза.

Читайте такожСтиляга Франко і хіпстер Грушевський: видатних українців “одягли” як сучасних модників (ФОТО)

Роза жила у Кейптауні, в Південно-Африканській республіці. Правила постійно змінювалися й список країн, куди ще можна було дістатися безпосередньо з ПАР,  ставав дедалі коротшим. Україна виявилася  серед тих країн, куди ще можна було в’їхати.

Роза уявляла Київ суворим та сірим містом із рівно розкресленими вулицями та будинками, містом, яке навряд чи радо зустріне. Однак виявилося все інакше.

Читайте такожПоказали рецепти, за якими українці готували 100 років тому

“У перший вечір після походу до опери, де я ледь не розплакалася, побачивши уперше за 18 місяців живцем оркестр, стародавні вулички повели мене до центру, повз блакитні церкви та купки людей, що збиралися біля ресторанів із квітами”, – пише Роза.

Дівчина у Києві познайомилася з молодим французом. І вони разом проводили час на вечірках.

“… кликав мене вже на іншу вечірку, теж у лісі, а потім буде ще одна на закинутому заводі, а потім ще одна на ще одному, ще більшому, і теж закинутому, заводі, а потім буде обід, ну, звичайно, якщо я не проти долучитися, і все це скінчиться на кухні, де ми будемо розповідати один одному про своє похмілля у найяскравіших деталях”, – пише Роза.

Андерграундне життя Києва вже давно мало гарну репутацію, і місто часто вже почали називати претендентом на звання “нового Берліна”.

Читайте такожЩо турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента

“Не усім подобається таке порівняння – кажуть, що це дуже буквально і що це применшує своєрідність міста, але багато хто усе ж загалом погоджується з таким описом і визнає, що Київ це круто. Тут влаштовують багато вечірок у закинутих будинках, багато дискутують про нестерпно важке техно, яке грають на вечірках у Бориспільському аеропорті, і тут атмосфера гедонізму “без гальм”, який став ще більше запаморочливим в умовах пандемії, що затягнулася”, – ділиться Роза своїми враженнями.

На думку Рози, є багато пояснень тому, що власне зараз відбувається у Києві. Найбільш цинічне – тут все дешево, і всюди легко дістатися прямим рейсом із країн, де суворі пандемічні обмеження, плюс, тут розмиті рамки між тим, що законно і незаконно, і завжди можна домовитися.

Вона пише: визнання того, що відбувається щось особливе може зачарувати.

“Це місто з непомітними внутрішніми двориками, провулками, барами, де ти можеш опинитися зовсім випадково, і всі вони стають наче твоїми особистими знахідками, не схожими на усе те, що знаходить для себе у місті решта людей… Я не можу сказати, чому Київ так мене вразив і об’єктивно пояснити, як та чому закохалась у це місто…але, що власне закарбувалося, це те, що цю спорідненість можна тут відчути майже миттєво, і вона являється на диво швидко та невідворотно”, – йдеться у статті The New York Times.

Нагадаємо, у Києві презентували новий гастрономічний продукт – Kyiv Pie.

Як ми повідомляли раніше, рецепт борщу пенсіонерки з Житомирщини опублікували у New York Times.

Усі фото: bykvu.com.

Суспільство

Анонсували новий роман Софії Андрухович: про книгу та як передзамовити

Опубліковано

Видавництво Komubook оголосило про відкриття передзамовлення на книгу під назвою “Катананхе”. Це новий роман від української письменниці Софії Андрухович.

Про це повідомляється на сайті видавництва.

Про книгу

Їхнє життя здається звичайним, навіть банальним, аж поки в нього не вривається вихором надмірна пристрасть, яка загрожує зруйнувати й поховати під собою все: усталені звички, почуття одне до одного, ба навіть уявлення про самих себе. Занурюючи читача в оповідь, що на початках здається буденною, історія, яку розповідає Софія Андрухович, з кожним новим абзацом закручується немов пружина, обростає напругою й за якісь кількадесят сторінок вже несеться на читача нестримною лавиною, що заледве дозволяє перевести подих.

Це історія про українську сім’ю: Лесю й Олексу, їхню доньку-підлітку Таю й собаку Діну. 

У романі “Катананхе” події розгортаються незабаром після завершення війни. Україна святкує перемогу і повертає всі свої території, але стикається з наслідками конфлікту. Головні персонажі не використовують пряму мову для обговорення війни, проте їхні дії, рішення і загальне життя неухильно відображають вплив цього конфлікту на їхню поведінку та взаємини.

Передзамовити книгу можна на сайті відавництва.

Книжка очікується з друку в кінці травня — на початку червня 2024 року.

Читати також: У Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини

Про авторку

Народилася в Івано-Франківську в 1982 році, випускниця Львівського національного університету зі спеціальності “Українська філологія”.

Софія Андрухович – відома письменниця, авторка кількох книг, найвідомішою з яких є “Фелікс Австрія”, опублікована у 2014 році. Цей роман був перекладений на кілька мов та визнаний преміями, серед яких “ЛiтAкцeнт” і “Книга року BBC”. У 2015 році вона отримала літературну премію імені Джозефа Конрада.

Нагадаємо, що в замку в Кам’янці-Подільському відкрили виставку “Азов – Янголи Маріуполя”.

Також ми повідомляли, що українські діячі перформативних мистецтв можуть взяти участь у грантовій програмі: бюджет до 7 тисяч євро.

Фото: Komubook

Читати далі

Суспільство

У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

Опубліковано

На проспекті Академіка Палладіна, неподалік від станції метро “Академмістечко”, триває розбирання масштабних торгових павільйонів, які відомі як МАФи.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю Києва.  

фото: Департамент територіального контролю Києва

Фахівці КП “Київблагоустрій” активно проводять процес демонтажу близько 150 малих архітектурних форм (МАФів) на вулиці.

Раніше місцеві мешканці надсилали скарги, вказуючи на те, що ці об’єкти ускладнюють рух та займають значну частину громадського простору. Представники департаменту пояснюють, що додатковою причиною для демонтажу є відсутність дозвільних документів у власників МАФів, а також завершення терміну дії їхніх договорів.

фото: Департамент територіального контролю Києва

Читати також: У Києві оцифрували фасад садиби Терещенків: як він виглядає

Раніше, у квітні 2024 року розпочався масштабний процес демонтажу тимчасових споруд на проспекті Володимира Івасюка на Оболоні. Зокрема, там знесли 50 малих архітектурних форм (МАФів), і на їхньому місці збудувати тротуари й велодоріжки.

Нагадаємо, що в Київські школи можна буде подавати документи онлайн.

Фото: Департамент територіального контролю Києва

Читати далі

Суспільство

У Баку відбудеться благодійний фестиваль-ярмарок «Веснянка»

Опубліковано

У столиці Азербайджану 4 травня проведуть другий благодійний весняний фестиваль-ярмарок українсько-азербайджанської культури «Vesnyanka».

Про це повідомляє “Спілка українок в Азербайджані”.

«На нашому II фестивалі-ярмарку азербайджано-української культури «Vesnyanka» будуть проходити чисельні майстер-класи для дітей. А може й для дорослих, тому що наші викладачі-майстрині, як завжди, приготували для вас дещо особливе. Можемо натякнути, але повністю розкривати секрет не будемо, збережемо інтригу», – йдеться в дописі.

Читайте також: Відновлення через спорт: як лучництво допомагає ветеранам у Харкові

Культурний захід відбудеться у суботу о 12:00-20:00 за адресою: Passage 1901, 12 Nigar Rəfibəyli.

Нагадаємо, Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Спілка українок в Азербайджані

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: