Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Опубліковано

За запитом «купити футболку» гугл за 2 секунди пропонує 11 мільйонів результатів. Очі розбігаються: базові, у стилі 90-х, ручної роботи. Будь-якого відтінку: зеленого, жовтогарячого чи кольору ока дракона. У результаті — двадцять вісім переглянутих сайтів, і око, що тіпається. Така сама ситуація, коли потрібен чохол для телефону чи екоторбинка. 

Бо часом хочеться не просто базову білу футболку і чорний чохол, а щось цікавіше. Щось таке, що буде відображати людину як особистість.

Тому пропонуємо вам добірку з 5 небанальних брендів, у яких мерч із написами українською.

1. Theytoldme_shop — поради для всіх і кожного

Як каже автор бренду: “Це банальні поради, які ти чуєш кожного разу, погоджуєшся та киваєш, а треба було роздрукувати та повісити на стіну”. Наприклад “Ніколи не здавайся! Позорся до кінця”, “Спитай себе: а нахіба?”, “Вчи історію. Як вип’єш, то треба про щось балакати” та “Слухай маму. В тебе буде менше кльових історій, але більше пальців”. 

Все починалося зі сторінки в інстаграмі, де публікували поради. Потім їх почали друкувати на мерчі. Спочатку лише футболки. Потім додалися екоторби, світшоти, горнятка… І ще багато всього (навіть солодощі та трекери звичок).

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

Також на сайті магазину є блог. Там можна прочитати 10+1 пораду від тату-майстра, що б репер порадив собі 15-річному, 16 порад про цуциків і котиків, про плагіат, патріархат — та про все-все-все.

Ціни: екоторба — 200 грн, футболка — 350 грн

Де придбати: сайт

2. Nichogo sviatogo — український андеграунд

Ще за часів Революції Гідності автор бренду, художник Віталій Дмитрук, створив ескізи перших принтів. 

“Тоді принти не вписувалися в концепцію моєї основної творчості, і я відклав їх «в довгий ящик». Але в якийсь момент, кілька років тому, мені банально захотілось свіжого одягу, а нічого і близько схожого по духу в маркетах я не знайшов. Тому вирішив зробити сам. Тут і знадобились ескізи. Так все і почалося”

В асортименті є футболки, світшоти, екоторби. Також до літа в крамничці можна придбати кепку чи панаму. 

“У нас є принт “ni obicyanok, ni probachen’ ”, і ми навіть трохи здружились з Віктором Павліком.” — розповідає автор бренду. 

А ще в крамничці можна придбати речі із надписами “nichogo sviatogo”, “i smih, i grih”, і “Isys krutyi chuvak”. Словом, там знайдете  авторські принти, відсутність табу та hardcore.

“А взагалі, наш бренд об‘єднує. Це зріз людей з певним типом мислення і здоровою самоіронією” — говорить автор бренду.

Ціни: футболка — від 350 грн, панама — 290 грн.

Де придбати: Інстаграм, Фейсбук

3. Kvartyra23 – пісні і в душі, і на мерчі

Крамничка, що доповнює інстаграм-сторінку, яка популяризує українські пісні та поезію. 

“На парах малювали цитати з пісень в блокнотах, а тепер вирішили це зробити в діджитал-форматі. — говорить Дарка Самчич, співзасновниця бренду. — Виставляємо всі пісні, які знаходимо у наших спогадах. А коли закінчується свій плейлист, то є море друзів, які тобі допоможуть”

Тут можна придбати речі із цитатами з українських пісень та віршів. В асортименті є екоторби та чохли для телефону. Із одягу — футболки, худі та світшоти (утеплені або ні). 

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Тут можна придбати речі з написом “Крізь сльози сміятись”, “А що серце кохає, бо гаряче, мов жар”, “Красива жінка незаміжня”. Або світшот зі світлиною Чорновола та підписом “Бо плач не дав свободи ще нікому. А хто борець — той здобуває світ”. Тому якщо бажаєте собі, наприклад, екоторбу зі словами “Кохайтеся, чорнобриві” — вам точно треба заглянути на сторінку kvartyra23. Асортимент можна побачити в закріплених історіях на інстаграм-сторінці.

Ціни: екоторба — 270 грн, чохол для телефону — 230 грн.

Де придбати: Інстаграм

4. Marmurstore закликають бути вільними, як Стус.

А ще мужніми, як Леся та люблячими, як Симоненко. І мудрими, як Франко. «Marmur» популяризує літературу України. 

Крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків. Це молодий бренд, якому трохи більше 2 років. Починалося все з продажу футболок та екоторб, та зараз асортимент розширився. Тепер ви можете придбати також худі або світшот. А ще чохол для телефону, наліпки, чашку, а до неї — чай. Або блокнот чи постер.

А ще можна замовити таємний бокс: ви обираєте, які речі туди покласти, але який на них буде принт — дізнаєтеся лише коли отримаєте посилку. 

Також можна зробити індивідуальне замовлення. Наприклад, ви хочете футболку із цитатою Жадана «Втрачати голову розумніше в перевірених місцях», а її немає в асортименті? Для вас створять персональний принт, надрукують та надішлють.  

Автори “Мармур” організували «Тур поезії Україною». Вони планують відвідати 24 міста та читати поезію на центральних площах. Також на інстаграм-сторінці бренду кожен тиждень присвячують певному діячеві літератури: публікують вірші, біографію, цікаві факти. Тож, якщо любите таке — вам до «Marmurstore»

Ціни: екоторбинка — 220 грн, футболка — 400-450 грн.

Де придбати: Інстаграм

5. Kripak.magazine — дизайн, сарказм та попкультура

Це інтернет-журнал у артформаті. Автори фантазують, що було б, якби Леонардо ді Капріо був українцем, та знімався в кіноверсії “Кайдашевої сім’ї”. Або вигадують історії про життя Ілона Маска на Львівщині чи Дедпула, який пасе ягнят за селом.

Kripak.magazine має мерч — чохли для телефонів із дизайнами з журналу. Наприклад: “Кохайтеся чорнобриві, та не з мудаками”, “Реву та стогну”, “Гуманітарії не плачуть, бо не мають сліз”. Також на чохлах друкують арти, де Ілон Маск з бандурою, ДіКапріо з вусами Шевченка та інші — їх можете побачити на сторінці журналу в інстаграмі.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Kripak.magazine зробили інтеграцію з Marmurstore, і в результаті асортимент розширився. Тепер ви можете обрати принт, і його надрукують на речі, яку оберете: на футболці, світшоті чи екоторбі. Для цього зайдіть на сторінку Marmurstore (посилання є в описі профілю журналу), і в закріплених історіях оберіть розділ “MRMR×KRIPAK”. У ньому — мерч, який шукали.

Ціни: чохол для телефону — 200 грн, футболка — 450 грн.

Де придбати: Інстаграм

Авторка: Анна Чулінда

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі