

Суспільство
Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів
Худі – це зручність, комфорт та універсальність. Цей одяг вже давно увійшов в основу гардеробу. А хтось завдяки худі та оригінальним принтам висловлює свої погляди на життя. Ми підшукали для вас вісім варіантів українських виробників, у яких можна знайти оригінальні та стильні моделі. Ці бренди – ще один доказ того, що українське – це стильно та сучасно.
Dream Team Wear

“Диявол носить Prada. Бог носить Jordan. Ангели – Dream Team”, – каже команда бренду Dream Team Wear.
Це український виробник якісних худі та аксесуарів. Тут можна знайти колекції з зухвалими принтами та різноманітними написами (“I am the lost McCallister”, “Мати драконів,” “Зима близько”, “Молода вовчиця”). А на зимові свята бренд випускає колекції з історіями та рецептами відомих страв: олів’є, шуба, борщ та інші. І кулінарних книг не потрібно =)
Dream Team Wear – це перший бренд, який почав активно використовувати техніку tiedye. Кожний виріб витравлено та пофарбовано вручну уже в готовому вигляді. І ні один малюнок не повторюється. Тому кожне худі від бренду є унікальним.
Де купити: Інстаграм
Вартість: 950–1050 грн.
Support by Poustovit

Українська дизайнерка Лілія Пустовіт створила бренд streetstyle одягу, який презентує яскраві та стильні моделі різних кольорів. Тут можна придбати худі на будь-який смак: чорне, бежеве, м’ятне, рожеве, синє, помаранчеве та інші.
Також бренд створює худі з крутими принтами, які мають урбаністичний підтекст. Наприклад, варіант з рукавами “Правий берег” та “Лівий берег” і листям каштана, за словами дизайнерки, показує рух та мікс ідей.
“Поєднуючи в собі unisex, street-wear та базу для сучасного гардеробу, SUPPORT by POUSTOVIT – це не тільки про одяг. Світ змінюється, і цей проект – наша реакція та відповідь на те, що відбувається”, – кажуть у Support by Poustovit.
Де купити: сайт
Вартість: в середньому 1500 гривень
Ozon Store

Якщо ви ще не знайомі з худі з написом “Відчувай”, то варто заглянути на сторінку бренду Ozon Store. Асортимент виробів тут постійно оновлюється. Бренд створює лімітовані колекції одягу унісекс.
У Ozon Store є об’ємні худі з нашивками у єдиному розмірі. Також кожний знайде собі тут модель в улюбленому кольорі з різними варіантами вишитих малюнків.
Де купити: Інстаграм
Ціни: від 900 гривень
Raйon

Це лайфстайл-бренд креативної вуличної культури. Raйon – це не просто одяг, а справжнє мистецтво. Худі від цього бренду стилізовані авторським принтами українських художників. Одяг зроблений з натуральних тканин та чудово підійде для будь-якої погоди.
Проте не варто ховати худі під куртками чи пальтами, адже унікальні стилізовані малюнки на спині виглядають дуже стильно та точно виділять вас з-поміж інших .Тож, ці моделі стануть ідеальним варіантом для теплої весни.
Де купити: Інстаграм
Ціни: 1500
SixtyNine

Хочете худі з портретом Ігоря Ніколаєва? У бренда SixtyNine є такі. А ще популярні з принтом “самознищення”. Бренд займається виробництвом якісних худі, світшотів та футболок з цікавими принтами. Заслуговує уваги колекція God Bless, у яку увійшли моделі з назвами міст України та спальних районів Києва. До речі, на сайті є конструктор, за допомогою якого ви можете створити власний дизайн свого майбутнього худі.
Одяг від SixtyNine стане чудовим варіантом подарунку, адже кожний виріб відправляють у іменних подарункових упаковках.
Де купити: сайт
Вартість: від 700 гривень
Garabuwka Clothing

Український бренд Garabuwka Clothing підійде для справжніх любителів мінімалізму. Адже тут можна знайти теплі, затишні і базові худі переважно пастельних відтінків. На виробах немає зайвих принтів та вишивок, тому вони точно підійдуть всім. Крім худі, у Garabuwka Clothing є також комбінезони, сукні та костюми. До речі, засновницею бренду є відома одеська блогерка Валерія Гарбулинська, яка часто сама позує в одязі від свого бренду.
Де купити: Інстаграм
Ціни: від 1500 гривень
lIlIT Art Store

Бренд lIlIT Art Store має одну особливість – весь величезний асортимент одягу, аксесуарів, подарунків випускається з принтами лише одного художника – Ліліт Саркісян. Від худі до кружки – все прикрашають авторські ілюстрації цієї художниці.
На худі та світшотах нанесені принти, які в оригіналі є настінними розписами Ліліт. З худі від lIlIT Art Store ви будете носити на спині справжні полотна картин.
Речі зроблені на 80% з бавовни, а в колекціях переважають пастельні відтінки.
Де купити: сайт
Ціни: 2200 гривень
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»