Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Clubhouse: що слухати та на кого підписатись у популярній соцмережі

Опубліковано

Clubhouse – соцмережа, яку з початку 2021 року не втомлюються обговорювати в усьому світі. Одні пророкують їй величезні перспективи поряд з гігантами Facebook, Twitter, Instagram, інші – ставляться скептично, запевняючи, що хайп стихне і мережа “помре”. 

Українці тільки починають освоювати Clubhouse, хоча більшість зірок та лідерів думок вже там зареєструвались. За даними видання AIN.ua, з 17 мільйонів користувачів, українців тут вже 250 тисяч. І ця цифра стрімко зростає. 

Отож останній місяць ми також тестували нову соцмережу і тепер готові розповісти, що саме тут вартує вашої уваги серед україномовного середовища . 

Що таке Clubhouse?

Якщо ви вже впевнений користувач цієї соцмережі, проскролюйте цей блок. Якщо ні – максимально коротко пояснюємо, що це. 

Clubhouse – мережа, де спілкування відбувається в аудіоформаті. Користувачі обговорюють чи просто слухають задану тему у так званих кімнатах – аудіочатах, які можуть бути публічними чи приватними. Більшість з них створюють під конкретну розмову і існують вони лише кілька годин, хоча є й такі, де діалоги регулярні чи відбуваються за розкладом. У кімнатах є модератори, спікери та слухачі. Слухачі можуть перейти в статус спікерів “піднявши руку” (для цього є спеціальна кнопка) і дочекавшись схвалення модератором. 

Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

Всі дискусії проходять виключно у реальному часі. Записувати розмови суворо заборонено, за це навіть можна отримати бан. 

Для того, аби потрапити у соцмережу мало лише завантажити додаток. Треба отримати інвайт – запрошення від зареєстрованого користувача. Є й інший варіант – подати заявку і почекати, допоки її ухвалить хтось зі списку ваших контактів, які вже користуються Clubhouse. До слова, поки що додаток доступний лише на iOS, хоча незабаром розробники обіцяють версію і для Android.

Чому він такий популярний? У Clubhouse доволі висока концентрація експертної інформації та цікавих вузькопрофільних спільнот. Отож є можливість почерпнути корисні лайфхаки від більш досвідчених гравців ринку, конкурентів чи партнерів, яких у реальному житті зустріти важко.

Неабиякий ажіотаж навколо Clubhouse створюють і зірки. У користувачів виникає ефект присутності – тут і зараз вони слухають та спілкуються з відомими у своїх сферах людьми. У кімнатах можна зустріти Ілона Маска, Марка Цукерберга або, наприклад, Опру Вінфрі чи Джареда Лето. 

На кого варто підписатись і що слухати? 

Ukrainian House: перший і найбільший український клуб у Clubhouse

Першим клубом в Україні став Ukrainian House. Зараз він налічує понад 10 тис. підписників і є найбільшим в україномовному секторі.

Його мета, як зазначають засновники, – “робити корисні дискусії та ширити український цінний контент, реалізовуючи культурну дипломатію”. Щовечора о 21.00 тут в рамках флагманського ефіру Ukrainian Show розгортаються інформативні дискусії серед лідерів думок у своїх сферах. Тут інвестори, підприємці та політики обговорюють технології, культуру та майбутнє України. 

Можна послухати, як Євген Клопотенко ділиться думками щодо перспектив української гастрокультури, керівник Укрпошти Ігор Смілянський розповідає про реформу цієї структури, Святослав Вакарчук розмірковує про сучасні виклики України або що провідні експерти зі сфери медицини думають про вакцинацію. Теми кімнати на найближчі кілька днів анонсуються на сторінці клубу у соцмережі. 

Ukrainian Office – дружні посиденьки українців з усього світу

Clubhouse

“Ми створюємо кімнати, щоб надати можливість всім українцям будувати максимально корисні та цікаві конекти, розвивати себе професійно та із задоволенням проводити час у Clubhouse”, – саме так говорять засновники клубу Ukrainian Office

Щодня о 22.00 тут відбуваються тематичні кімнати, в яких українці з усього світу діляться своїми історіями. Тут говорять про мандри, переїзд в інші країни та розповідають про актуальні програми міграції, а також обговорюють відносини, кінематограф, музику, психологію та медицину. Теми спільноти надзвичайно різноманітні. Нещодавно, наприклад, вдалось потрапити на кімнату, де відомі кінологи радили, як сформувати здорове харчування домашніх улюбленців. Тому Ukrainian Office – це своєрідні дружні посиденьки українців з усіх континентів світу. Крім того, тут запровадили регулярну кімнату “Ранкова кава”, де у будні з 8.30 до 9.30 також можна поспілкуватись, завести нові цікаві знайомства та обмінятись гарним настроєм на початку дня. 

Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Клуб об’єднав чимало цікавих людей, серед яких селебріті, політики, представники великого бізнесу, підприємці, ЗМІ. На початку у спільноті переважно знайомились, але вже зараз запрошують цікавих спікерів, підіймають важливі теми та обговорюють гострі питання.

Київська школа економіки на варті подій сьогодення

Clubhouse

Давно мріяли розбиратись, що таке дефолт, до чого нам ті гроші ВМФ та коли краще купувати долар? Тоді варто слідкувати за сторінкою Київської школи економіки, яка віднедавна також є у Clubhouse. На сторінці в організації розміщений розклад кімнат, завітавши до яких є можливість слухати експертів або долучатись до їхніх дискусій. 

Щодня з понеділка по п’ятницю о 9.00 ранку тут проводять “Ранкові новини з економіки”, а двічі на тиждень великі вечірні розмови: у середу “Освітнє шоу”, в суботу – “Економіко-політичне шоу”, куди запрошують іменитих експертів у своїх сферах.  

Ukrainian Travel Club для поціновувачів мандрів

Це ком’юніті об’єднує travel-блогерів, журналістів, фотографів, гідів, яхтових капітанів, спеціалістів з турстрахування, представників туроператорів, турагенцій та всіх, хто не байдужий до подорожей. 

Щосереди о 20.00 тут стартують тематичні кімнати про мандри, де експерти діляться своїм досвідом. У Ukrainian Travel Club обговорюють нестандартні формати та напрямки подорожей, розповідають про нові правила та умови в’їзду в країни та дають поради, як мандрувати після подій 2020 року. Які курйози можуть трапитись під час подорожей, як самостійно поїхати у тропічні країни, де краще перезимувати та багато інших тематичних дискусій відбувається у клубі щодня. 

Підтягуємо англійську в спільноті Ukrainians speak English

Clubhouse

Давно плануєте вивчити англійську, але вже ще чекаєте якогось магічного знаку згори? Ось він. Реєструємось у Clubhouse, знаходимо спільноту Ukrainians speak English і починаємо вдосконалювати мову. 

Цей клуб об’єднує людей з України, які вже говорять англійською або тільки хочуть її вивчити. Тут регулярно проводяться розмовні клуби, граматичні дискусії та навіть є співочі кімнати. 

Startups Ukraine для корисних ІТ-знайомств

Clubhouse

Ну, і звичайно, в першу чергу, нова соцмережа корисна для сфери ІТ.  Місія клубу Startups Ukraine – бути корисними для спільноти стартаперів в Україні та в усьому світі, обмінюватись знаннями та найкращими практиками. Це ком’юніті українських підприємців, дизайнерів, розробників, менеджерів та маркетологів ІТ-індустрії. У них амбітна мета – створити мережу експертів, які так чи інакше пов’язані з успішними продуктами. 

Поки що регулярного розкладу на сторінці немає. Щоб слідкувати за кімнатами, які можуть бути корисними, слід підписатись на засновників спільноти – так вам приходитимуть сповіщення, якщо розпочнеться ефір. 

Клуб для експертів кіноіндустрії Ukrainian Film Community

Clubhouse

Як ми вже зазначали, Clubhouse об’єднує максимально вузькопрофільних спеціалістів. Ця спільнота для тих, хто причетний та не байдужий до української кіноіндустрії – режисерів, акторів, продюсерів, артдиректорів, PR та багатьох інших. Познайомитись та поспілкуватись з представниками українського кіно, зазирнути у цю “кухню” зсередини, обговорити перспективи та майбутнє індустрії – все це можна зробити у Ukrainian Film Community.  

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Анонси на кімнати та список спікерів розміщують у Telegram-каналі спільноти. На регулярній основі тут запустили рубрику “In Person” – це своєрідна серія інтерв’ю, де протягом години слухачів знайомлять з представниками українського ринку кіно. Кожен епізод тут запрошують нових гостей – операторів, продюсерів та режисерів. У слухачів є змога особисто поставити запитання гостю шоу. 

Регіональні клуби

З кожним днем спільнота Clubhouse зростає і все більше кластеризується, кімнати та клуби діляться за регіонами, інтересами, сферами діяльності їх учасників. Українці починають об’єднуватись не тільки за тематичними напрямками, а й за місцями свого проживання – з’являються клуби міст. Ось кілька таких: 

  • Kyiv Vibes. Тут відбуваються цікаві та регулярні тематичні кімнати про столицю та все, що з нею пов’язано – електронна демократія, урбаністика, open data тощо.
  • Запорізький стендап-клуб. У клуб запрошують цікавих особистостей з цього індустріального міста, щоб створити тут креативний осередок. Тут говорять про гумор, Запоріжжя та життя творчих людей, які уникли роботи на заводі.  

Кімнати, де всі мовчать

У соцмережі, де всі спілкуються тільки голосом, популярності набирають так звані “кімнати мовчання”. Спочатку це було закордонним трендом, тепер час від часу такі кімнати з’являються і в українських ком’юніті. Навіщо вони потрібні? Все просто – так люди знайомляться один з одним. Учасники подібних кімнат тихо дивляться профілі один одного, читають біо, описи інтересів та діяльності, а потім підписуються на цікавих їм людей. Бути спікером чи слухачем у цій кімнаті немає значення, адже все одно тут всі мовчать. Ідеальний варіант для інтровертів або тих, хто вже втомився слухати та говорити. 

Можливості

У Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”: як взяти участь

Опубліковано

У Києві до 9 червня триває реєстрація стартапів на акселераційну програму “Стійке місто”. Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» започаткували акселераційну програму «Стійке місто», спрямовану на вирішення результатів пошкодження енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Метою програми є виявлення та впровадження кращих інноваційних проєктів, які вирішують ті чи інші проблеми місті, які виникли внаслідок ворожих обстрілів і руйнувань інфраструктури і будинків.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Наразі заявки вже подали 20 команд.

Це можуть бути аналітичні системи енергетичного менеджменту, програми для визначення стійкості будівель, інтерфейси для відображення енергомоніторингу та інше.

Подати свій проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі