Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Українські подкасти: що послухати Українські подкасти: що послухати

Суспільство

Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Опубліковано

Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.

Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Пропонуємо добірку з 12 класних українських подкастів про життя, бізнес, секс, здорове харчування та багато іншого.
Читайте добірку і рухайтесь разом з часом! 

Про науку і її вплив

«Наукасти»

Подкасти створила команда науково-популярного проєкту NEED. Тут доступно і зрозуміло пояснюють науку, її вплив на життя, обговорюють нові відкриття і розбираються в природі. Випуски присвячені таким темам, як стовбурові клітини, здорове харчування, вплив яскравого освітлення, вплив психологічних травм тощо. Поки що подкаст складається з чотирьох епізодів. Команда має також свій ютуб-канал, де публікує більше цікавих форматів відео.

«Буде тобі наука»

Креативна особливість цього проєкту в тому, що деякі випуски читають українські знаменитості, наприклад Христина Соловій чи Олег Скрипка. Подкаст присвячений проблемним питанням науки. Щонеділі з’являється новий випуск.

Українські подкасти "Буде тобі наука"
Українські подкасти “Буде тобі наука”. Фото: podcasts.apple.com

Наразі всіх випусків 54, тривалість яких приблизно 10-20 хвилин. Проєкт належить виданню «Куншт», яке у друкованому журналі цікаво і зрозуміло подає науково-популярні теми. Тепер їх можна і послухати!

Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Натхненні розмови

«Засновники»

Цей подкаст — бесіди з громадськими діячами і українськими підприємцями. Основними темами є менеджмент, управління системами, шанси і можливості для створення бізнесу і те, як правильно ними скористатися.

Гостями випусків були Роман Гавриш (керівний партнер маркетингової агенції Aimbulance), Вікторія Оскілко (засновниця архітектурного бюро Mono Architects) та інші новатори.

Подкасти стануть цікаві для всіх, хто хоче розпочати власну справу або цікавиться менеджментом організації. Кількість випусків – 18, середня тривалість 60 хвилин.

Про бізнес та ідеї

«Подкасти КМБС»

Проєкт викладачів Києво-Могилянської бізнес школи. Випуски присвячені для всіх, хто хоче побудувати свій бізнес, організацію чи вдосконалити підприємство. Інтерв’ю короткі, тривають приблизно 20 хвилин. Тут можна послухати про інвестиції, мотивацію працівників, стратегії, успішні кейси тощо. Подкаст складається з 22 епізодів.

Українські подкасти "КМБС"
Українські подкасти “КМБС”. Фото: podcasts.apple.com

«Шейк бат нот стріт»

Тематичний подкаст, який стосується барної культури. Автори подкасту – засновники бару «Хвильовий» в Києві. Вони розповідають про те, як відкрити бізнес з нуля, діляться пережитим досвідом, мотивують не лише своїми успішними історіями, а й факапами та невдачами. Подкаст налічує 9 коротких епізодів, які тривають приблизно 20 хвилин.

Про мистецтво і творчість 

«Mincultpryvit»

Автор проєкту – Наріман Алієв, режисер та сценарист. Ведучий запрошує до себе на розмову цікавих людей, які говорять просто і доступно про культуру. Серед гостей випуску був український письменник і редактор Марк Лівін з яким автор спілкувався про комплекси, фаталізм та сім’ю та співзасновник освітнього закладу КАМА Сергій Вовк. Були й інші. Подкаст складається з 11 епізодів, тривалість яких трохи більше години.

«Акустика тіней»

Авторка проєкту Іванна Шкромида, колишня радіожурналістка, яка розповідає у випусках про літературу, відомих письменників (Габріеля Гарсія Маркеса, Альбера Камю, Джорджа Орвелла тощо), специфічні літературні явища.

Авторка говорить, що ніколи не втомлюється говорити про життєві історії класиків, адже вони неабияк мотивують та вражають. Подкаст складається з 17 епізодів, які тривають приблизно годину.

Українські подкасти "Акустика тіней"
Українські подкасти “Акустика тіней”. Фото: podcasts.apple.com

Читайте також: Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Про українські медіа

«МедіаПрактики»

Це перший подкаст про українські ЗМІ, який не має аналогів. Проєкт створила команда The Ukrainians, які популяризують українське. У випусках молоді українські журналісти, працівники медіа та активісти розповідають про сучасні реалії незалежних медіа. У випусках герої діляться досвідом, говорять про деталі створення локальних медіа, а також про якісні інструменти медійників. Подкаст налічує 20 епізодів, тривалість близько години.

«Без Образ»

Авторки проєкту Саша Поворозник та Катерина Ятель розмовляють на найгостріші теми сучасного суспільства та ставлення до них громадськості. Випуски присвячені телегонії, психічним хворобам, дискримінації, сексизму та іншим непростим, але важливим темам. Головна місія проєкту – розібратися, як побудувати комунікацію між людьми так, щоб розвинути толерантне і неупереджене ставлення.

Суспільство

Данські партнери збудували перші будинки для соціальних груп на Миколаївщині (ФОТО)

Опубліковано

Житловий комплекс із восьми будинків для соціально вразливих груп будують у Доманівській громаді. Наразі відкрили два будинки, іще шість — готують до будівництва.

Про це повідомили в Миколаївській ОВА.

Що відомо про житло

Будинки представили 24 січня. Житловий комплекс будують за сприяння фондів GAUFonden і Ramboll та за підтримки посольства Данії в Україні.

У будинках зможуть жити:

  • медики;
  • поліціянти;
  • люди, які не мають власного житла;
  • люди, які переїхали в громаду з інших населених пунктів.

Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку

«Ці будинки дуже високої якості, результат чудовий. Цей проєкт дозволяє залишити людей у громаді, зберегти лікарів, поліцейських та інших фахівців, які переїхали з інших областей на Миколаївщину. Дякую партнерам за такий вагомий внесок», — зазначив начальник ОВА Віталій Кім.

Ключі від житла посол Данії передав голові громади Віктору Власюку. Загалом партнери з Данії планують створити 25 подібних будинків на Миколаївщині.

Нагадаємо, що в Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім.

Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Миколаївської ОВА

Читати далі

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі