Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Українські подкасти: що послухати Українські подкасти: що послухати

Суспільство

Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Опубліковано

Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.

Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Пропонуємо добірку з 12 класних українських подкастів про життя, бізнес, секс, здорове харчування та багато іншого.
Читайте добірку і рухайтесь разом з часом! 

Про науку і її вплив

«Наукасти»

Подкасти створила команда науково-популярного проєкту NEED. Тут доступно і зрозуміло пояснюють науку, її вплив на життя, обговорюють нові відкриття і розбираються в природі. Випуски присвячені таким темам, як стовбурові клітини, здорове харчування, вплив яскравого освітлення, вплив психологічних травм тощо. Поки що подкаст складається з чотирьох епізодів. Команда має також свій ютуб-канал, де публікує більше цікавих форматів відео.

«Буде тобі наука»

Креативна особливість цього проєкту в тому, що деякі випуски читають українські знаменитості, наприклад Христина Соловій чи Олег Скрипка. Подкаст присвячений проблемним питанням науки. Щонеділі з’являється новий випуск.

Українські подкасти "Буде тобі наука"
Українські подкасти “Буде тобі наука”. Фото: podcasts.apple.com

Наразі всіх випусків 54, тривалість яких приблизно 10-20 хвилин. Проєкт належить виданню «Куншт», яке у друкованому журналі цікаво і зрозуміло подає науково-популярні теми. Тепер їх можна і послухати!

Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Натхненні розмови

«Засновники»

Цей подкаст — бесіди з громадськими діячами і українськими підприємцями. Основними темами є менеджмент, управління системами, шанси і можливості для створення бізнесу і те, як правильно ними скористатися.

Гостями випусків були Роман Гавриш (керівний партнер маркетингової агенції Aimbulance), Вікторія Оскілко (засновниця архітектурного бюро Mono Architects) та інші новатори.

Подкасти стануть цікаві для всіх, хто хоче розпочати власну справу або цікавиться менеджментом організації. Кількість випусків – 18, середня тривалість 60 хвилин.

Про бізнес та ідеї

«Подкасти КМБС»

Проєкт викладачів Києво-Могилянської бізнес школи. Випуски присвячені для всіх, хто хоче побудувати свій бізнес, організацію чи вдосконалити підприємство. Інтерв’ю короткі, тривають приблизно 20 хвилин. Тут можна послухати про інвестиції, мотивацію працівників, стратегії, успішні кейси тощо. Подкаст складається з 22 епізодів.

Українські подкасти "КМБС"
Українські подкасти “КМБС”. Фото: podcasts.apple.com

«Шейк бат нот стріт»

Тематичний подкаст, який стосується барної культури. Автори подкасту – засновники бару «Хвильовий» в Києві. Вони розповідають про те, як відкрити бізнес з нуля, діляться пережитим досвідом, мотивують не лише своїми успішними історіями, а й факапами та невдачами. Подкаст налічує 9 коротких епізодів, які тривають приблизно 20 хвилин.

Про мистецтво і творчість 

«Mincultpryvit»

Автор проєкту – Наріман Алієв, режисер та сценарист. Ведучий запрошує до себе на розмову цікавих людей, які говорять просто і доступно про культуру. Серед гостей випуску був український письменник і редактор Марк Лівін з яким автор спілкувався про комплекси, фаталізм та сім’ю та співзасновник освітнього закладу КАМА Сергій Вовк. Були й інші. Подкаст складається з 11 епізодів, тривалість яких трохи більше години.

«Акустика тіней»

Авторка проєкту Іванна Шкромида, колишня радіожурналістка, яка розповідає у випусках про літературу, відомих письменників (Габріеля Гарсія Маркеса, Альбера Камю, Джорджа Орвелла тощо), специфічні літературні явища.

Авторка говорить, що ніколи не втомлюється говорити про життєві історії класиків, адже вони неабияк мотивують та вражають. Подкаст складається з 17 епізодів, які тривають приблизно годину.

Українські подкасти "Акустика тіней"
Українські подкасти “Акустика тіней”. Фото: podcasts.apple.com

Читайте також: Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Про українські медіа

«МедіаПрактики»

Це перший подкаст про українські ЗМІ, який не має аналогів. Проєкт створила команда The Ukrainians, які популяризують українське. У випусках молоді українські журналісти, працівники медіа та активісти розповідають про сучасні реалії незалежних медіа. У випусках герої діляться досвідом, говорять про деталі створення локальних медіа, а також про якісні інструменти медійників. Подкаст налічує 20 епізодів, тривалість близько години.

«Без Образ»

Авторки проєкту Саша Поворозник та Катерина Ятель розмовляють на найгостріші теми сучасного суспільства та ставлення до них громадськості. Випуски присвячені телегонії, психічним хворобам, дискримінації, сексизму та іншим непростим, але важливим темам. Головна місія проєкту – розібратися, як побудувати комунікацію між людьми так, щоб розвинути толерантне і неупереджене ставлення.

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова

Опубліковано

“Укрпошта” анонсувала перепродаж поштового блоку “Міста героїв” на честь Чернігівщини, до якого ввійшли чотири марки. Це вже сьомий випуск серії.

Про це повідомляє поштовий маркет.

Історія Міста героя

Понад місяць, від 24 лютого 2022 року, ворог намагався окупувати територію Чернігівської області, щоб якомога ближче підступитися до столиці. Попри небезпеку, місцеві мешканці чинили активний спротив: облаштовували штучні перешкоди для просування ворожої техніки на дорогах, відстежували її рух та передавали інформацію Збройним Силам України, тобто робили усе, аби оборонці стримали наступ.

Українські військові відчайдушно боролися за кожен метр рідної землі та вже до 3 квітня 2022 року витіснили російського агресора з усієї території області. Зі звільненням спокій не повернувся до краю, адже близькість кордону з рф дозволяє ворогу здійснювати постійні ракетні атаки, націлені на населені пункти регіону. 

Читати також: Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Але це не стало на заваді активному відновленню після російської навали. Чернігівщина вистояла та відбудовується, а її жителі, за свою активну боротьбу, заслуговують на найщирішу повагу.

Про марку

Поштовий випуск, що є продовженням серії «Міста Герої», присвячено Чернігову, Ніжину, с. Ягідному, с. Семенівці. Ескізи розроблені креативною агенцією I AM IDEA.

Тираж блоку – 150 000, а вартість – 120 гривень.

Передзамовити марки можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Читати далі

Суспільство

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

Опубліковано

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram, де її читають майже 70 000 підписників. У дописах блогу — різнокольорові горнятка й тарілки з лавандою, виліпленими пташками чи у вигляді лимонів — суцільне естетичне задоволення. «Ці яскраві горнятка ніби наповнені життям і легкістю», — ділиться майстриня. А ще в блозі час від часу з’являється пані Орися — матір Лілії. У свої 70 ця багатодітна мама й бабуся вміло стоїть на голові та допомагає дочці створювати посуд. 

Leaf Ceramics — це не лише естетичний блог з різнокольоровим посудом ручної роботи. Це сімейна справа багатодітної родини, яка забезпечує та допомагає проявити свою творчість. Історія сімейної майстерні — в новому матеріалі на ШоТам.

Ідея створити майстерню виникла в декреті

Лілія Шкреметка — мама чотирьох дітей, що живе в селі Чернятин на Прикарпатті. За фахом жінка — інженерка-землевпорядниця. Вона працювала в цій сфері 5 років, але в декреті вирішила робити те, що дуже подобається. Так 8 років тому Лілія спробувала працювати з глиною, навчилася створювати вироби з відео в інтернеті, а потім деякий час працювала в майстерні кераміки в районному центрі. А у 2018 Лілія з чоловіком наважилися створити власну майстерню зі створення кераміки. 

Подружжя придбало піч, аби випалювати керамічні вироби при високих температурах. Лілія каже, що тоді дуже підтримала її мама Орися, яка повернулася з заробітків і допомогла з коштами для старту. До повномасштабного вторгнення керамічну масу для виробів замовляли від Слов’янського керамічного заводу, який продавав її за доступними цінами. Зараз усі заготовки купують за кордоном, зокрема, в Німеччині. 

Щодня в пошуках ідеальних рослин для крафтового посуду

Лілія отримує готові керамічні брикети, які вже готові до ліпки. З мокрої глини виліплює виріб, який сохне тиждень, аби волога повністю випарувалася. Далі відбувається лощення та шліфування, а після цього — перший випал виробу в печі. Наприкінці Лілія займається глазуруванням — наносить на вироби поливу, і тому вони стають різнокольоровими. 

Керамічна тарілка з відбитками рослин від бренду. Фото надала Лілія

У середньому виріб виготовляють три тижні — тоді відбувається ліпка, підсушення, випали. Лілія каже, що створення виробів — це тривалий та клопіткий процес, який потребує терплячості й уважності: «На самому натхненні в такій справі далеко не заїдеш».

Родзинкою бренду є те, що Лілія протягом усього року, навіть взимку відтискає на виробах справжні рослини: «Люди взимку квасять огірки, а я — лопухи»

Процес відтискання рослин на майбутній тарілці. Фото з соцмереж бренду Leaf Ceramics

Першими виготовили горнятка й тарілки. «Коли тільки почали роботу та відбили перші рослини, то постійно хотіла пробувати ще й думала, що б то ще таке створити. З часом я вже зрозуміла, яка рослина може відбитися добре, а яка ні. Я завжди шукаю ідеальні для себе рослини за формою та товщиною», — розповідає майстриня.

Яскравий посуд, що наповнений життям

Лілії дуже подобається, коли в майстерні вдається створити щось нове. Наприклад, нещодавно зʼявилася нова серія акварельних горняток, які дуже подобаються клієнтам, адже їх часто замовляють. Ідею Лілія підгледіла в іноземних керамістів, але каже, що ці горнята — особливі, бо в них є і втілення власних ідей. 

Серія горняток з патріотичною символікою від бренду Leaf Ceramics. Фото надала Лілія

А ще майстрині дуже подобаються горнятка у вигляді апельсинів і лимонів. «Ця кольорова серія мені дуже подобається, бо ці яскраві горнята ніби наповнені життям і легкістю», — каже жінка.

Хітом серед клієнтів є горнята з лавандою та пташками, які регулярно замовляють протягом трьох років. Майстриня обожнює маленькі теплі деталі, тому вручну виліплює пташок чи бджілок. Найбільше клієнтів — з Києва та Львова, але замовляють посуд і з-за кордону. Лілія також має магазин на міжнародній платформі хендмейд-виробів Etsy.

Керамічні горнятка з лавандою та пташками, які протягом трьох років замовляють клієнти. Фото надала Лілія

Кожен у сім’ї робить щось для майстерні 

«До роботи я надихаюся іншими людьми та виробами, а також природою, тому де б я не була, завжди дивлюся під ноги та шукаю цікаві рослини. Іноді клієнти самі рекомендують, що б вони хотіли придбати, а ще підписники пишуть свої ідеї. Тому задуми для виробів є завжди, з цим ніколи не буває проблем», — каже майстриня.

Лілія розповідає, що майстерня забезпечує всю сім’ю — це можливість розвивати власну справу та добре заробляти в селі. Жінка створює вироби, її чоловік-відеограф фотографує їх для соцмереж і створює контент. Сестра Лілії — таргетологиня, тому просуває кераміку в соцмережах. «Можна робити багато гарних виробів, але якщо їх ніхто не побачить, то користі немає. Тому соціальні мережі та реклама дуже важливі у власному бізнесі», — переконує майстриня.

Мама Лілії пані Орися допомагає жінці в майстерні. Фото надала Лілія

Дуже допомагає й пані Орися, яка також виготовляє посуд у майстерні та допомагає з найменшою дитиною, коли Лілія працює. У свої 70 років жінка заряджає до життя, а у вільний час любить постояти на голові. «Вона енергійна та життєрадісна. Я набираюся від неї оптимізму для життя», — каже Лілія.

МІж дочкою та матір’ю сильний зв’язок і взаємопідтримка. А ще Лілія також є мамою чотирьох дітей, як і пані Орися. Жартома керамістка називає свою маму «бабусею», та й ще солідною, адже жінка вже має десять онуків. 

Лілія з матір’ю, яка надихає її своєю енергією до життя. Фото надала Лілія 

Сімейна майстерня — як п’ята дитина

Лілія каже, що в житті все насправді не так, як в Instagram. Поєднувати материнство й роботу в майстерні складно, проте її у всьому підтримують найближчі люди. Майстриня каже, що пишається тим, як попри пандемію та повномасштабне вторгнення їм вдалося зберегти сімейну справу. 

Тарілки з відбитими рослинами. Фото надала Лілія

«Я дуже довго думала про те, чи створювати цю майстерню, але тепер вона для мене як ще одна дитина, яку я розвиваю та доглядаю. Тут я проявляю свою творчість і те, що є в моєму внутрішньому світі. 

Я дуже хочу, щоб завершилася війна, і мої діти жили в щасливій сім’ї, щасливій країні. І щоб все було так, як має бути. Знаю, що працюватиму багато й старанно, тому з того обов’язково буде результат», — підсумовує Лілія Шкреметка.

Читати далі