

Суспільство
Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників
Мало хто вірив у силу китайської соціальної мережі ТікТок і не надав їй виняткового значення. Тепер же завдяки цій платформі можна заробляти мільйони та стати популярними.
Нові зірки народжуються не в небі, а тут — на просторах всім відомого ТікТок. Пропонуємо вам добірку українців, які змогли здобути популярність і мільйонну аудиторію у новій соціальній платформі.
Yаna Doga (@yanadoga)
Скільки? 7,3 млн підписників
Дівчина знімає гумористичні відео і проводить бюті-марафони. Мотивує і надихає на догляд за своїм тілом і підтриманням фігури в хорошому стані. Знімає вайни разом зі своєю сім’єю і хлопцем. Популярність дівчині забезпечили відео на різні соціальні теми — перше соціальне відео про зраду набрало 30 тисяч переглядів.
Дівчина знімає пранки, смішні відео, де виконує неординарні бажання підписників: заходить в ресторан і просить найдешевшу їжу, залазить до холодильника, щоб відкрити його зсередини, влаштовує бійку водними пістолетами з перехожими тощо.
Vlada Garmash (@ggarmash)
Скільки? 4,7 млн підписників
Влада переконливо вважає себе королевою українського ТікТок, адже популярність дівчини збільшується шалено. На каналі Влади нові відео виходять щодня і це переважно лайфстайл. Значне місце у її контенті займають відео-туторіали, де Влада знімає все те, що залишається за кадром. Також є відео-повторення емоцій, де на екрані з’являються смайли-емоджі, які дівчина має відобразити на своєму обличчі. Свій акаунт Влада створила в часи карантину і це була її третя спроба завоювати платформу TikTok.

Крім того, дівчина навчає інших блогерів, які прагнуть підкорити нову соціальну мережу і пропонує свої авторські курси. Багато відео Влада підписує ще й англійською, оскільки зізнається, що її аудиторія — цілий світ.
Читайте також: Можливості стукають в двері: топ-10 телеграм каналів з віддаленою роботою
Pasha&Kristina (@kuzinatv)
Скільки? 3,6 млн підписників
Сімейна пара разом веде аккаунт та публікує корисні розважальні відео. Наприклад, як зробити ефект погоди за допомогою парасолі й поливальниці, або як робити відео з ефектними переходами. Також беруть участь у різних челенджах: з останніх – челендж #МіТребаЩе (конкурс від Xiaomi).
Зізнаються, що починали свою тіктокерську кар’єру неякісними відео, які були зняті на погану камеру і за допомогою штативу. Однак ці відео потрапляли в рекомендації, адже ідеї були авторськими й креативними.
Зараз Павло і Христина запустили авторський онлайн-курс, де навчають, як стати популярними в ТікТок.
Evtushenko Dima (@evtushenko_dima)
Скільки? 3,2 млн підписників
Дмитро – відомий фокусник, ілюзіоніст, блогер, популярний на YouTube (2 млн підписників) та в Instagram (1 млн підписників). Хлопець входить в команду професійних ілюзіоністів і фокусників Magic Five.

Його контент дуже відрізняється від інших блогерів завдяки яскравій зовнішності хлопця. У нього часто змінюються зачіски, а тіло вкрите тату. Хлопець бере участь у різних челенджах, експериментує зі зовнішністю (робить пірсинги та тату по всьому тілу) пише музику та об’єднується з іншими блогерами.
В одному з інтерв’ю хлопець зізнається, що деякі свої відео плагіатить, адже на креатив потрібно значно більше часу і він не завжди може бути виправданим.
Max Skomoroh (@skomoroh)
Скільки? 3,1 млн підписників
Основний контент профілю Максима спрямований на дитячу аудиторію. Але він сам стверджує, що своїми публікаціями прагне захопити не лише дитячу, а й батьківську увагу. Однак це в планах. Поки що Максим публікує смішні, розважальні відео, які піднімають настрій. Серед них челендж з поїдання сирої картоплі фрі, трюки зі стаканчиками, відеохизування дівчат зі скинутою зайвою вагою, знайомство дівчини з мамою та інші.
Слава та Наталі (@shulga_family)
Скільки? 2,5 млн підписників
Подружня пара Наталії й Слави Шульгів виховує двійнят, активно ведуть соціальні мережі, а разом з тим — підкорюють TikTok. Переважно публікують відео на любовну тематику, лайфстайл, про дітей і різні смішні ситуації, в які потрапляв кожен.
Найбільше охоплення в пари мають відео, які стосуються різних челенджів — як Наталі знімає відео в мережу за допомогою пальців ноги та фарбує волосся чоловікові в синій колір. Також велике охоплення набирають відео з соціальною тематикою про подружнє життя й виховання дітей.
Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак
Max Klymenko (@maxklymenko)
Скільки? 2 млн підписників
Максим Клименко – керівник креативної агенції та викладач бізнес-школи. У TikTok хлопець публікує власні оригінальні відео про різноманітні життєві лайфхаки. Наприклад, лайфхак про продуктивність та поради для переконання інших. Максим – українець, однак живе у Великобританії, тому відео публікує англійською. Хлопець популяризує науку і називає себе “самопроголошеним мозком платформи”. Однак, як він зізнається сам, починав з «тупих роликів, знятих на фронтальну
Lianayel (@lianayel)
Скільки? 3,6 млн підписників
Блогерка Comedy Girl (нік в інстаграмі) знімає переважно кумедні відео або відео лайфстайл. Дівчина ー учасниця Top Team House, дому в якому живуть і знімають відео відомі українські тіктокери. В гості до них час від часу приїжджають знаменитості, наприклад Настя Каменських, Мішель Андраде, Макс Барских, з якими молоді люди роблять спільні колаборації в TikTok.
Ліана публікує багато спільних відео з іншими відомими тіктокерами, перевтілюється в незвичні образи дівчат-аніме. Її особливістю є яскрава й акторська манера розмови.
Суспільство

18-річна українка змогла втекти на підконтрольну Україні територію після 10 років життя під контролем російських військ. До початку повномасштабної війни вона жила в Макіївці, згодом кілька років проживала у Донецьку. Її ім’я не розголошують з міркувань безпеки.
Про це повідомили в «Суспільне Новини».
Історія дівчини
З дитинства дівчина росла в атмосфері пропаганди й страху. Батьки підтримували проросійську позицію, тому свої проукраїнські переконання та плани втечі вона змушена була ретельно приховувати навіть від родини. Щоб не втратити зв’язок з Україною, вона дистанційно закінчила українську школу в Слов’янську паралельно з навчанням у російській школі на окупованій території.
Ще у 2022 році дівчина поставила собі мету виїхати на підконтрольну Україні територію. Вона почала самостійно шукати можливості, працювати, збирати кошти та вивчати маршрути втечі. За допомогою волонтерів вона змогла підготувати документи й організувати виїзд через Білорусь. На свій 18-й день народження вона отримала право виїхати без супроводу дорослих.
Читайте також: 17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24
Коли дівчина перетнула український кордон, вона не стримала емоцій — вперше за багато років побачила український прапор, людей, які говорили українською мовою, і військових ЗСУ, які допомагали їй нести валізи.
«Було перше почуття, немов я сплю. Я не вірила, що я виїхала, навіть коли я була у Мінську, на пів шляху до свободи. І зараз може бути, що я не розумію, де я знаходжуся», — розповіла вона.
Наразі дівчина чекає на оформлення українського паспорта. Її мрія — вступити до Київського національного університету будівництва і архітектури та здобути освіту архітектора.
Нагадаємо, що з окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф.
Раніше ми писали, що в Донецьку провели акцію до річниці останнього проукраїнського мітингу в місті (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Новини»
Суспільство

Потяг №1/2 Харків – Ворохта отримав флагманський статус та нову назву — «Єдність». Це вже восьмий флагман «Укрзалізниці», який вирізняється підвищеним рівнем сервісу.
Про це повідомили в УЗ.
Особливості потяга
У складі потяга курсують купейні вагони після капітального ремонту. Їх оснастили вакуумними туалетами, кондиціонерами та розетками у кожному купе. На маршруті також працюють нові вагони класу СВ.
Потяг має фірмову назву, логотип та власний музичний супровід. Під час відправлення звучить пісня «Заповіт» у виконанні українського співака і військовослужбовця YARMAK.
Читайте також: Гурт Within Temptation створив документальний фільм про стійкість українців (ВІДЕО)
Розклад руху
- З Харкова: через день о 18:45, прибуття до Ворохти — о 13:59.
- З Ворохти: через день о 16:31, прибуття до Харкова — об 11:27.
У грудні 2024 року компанія оголосила, що п’ять потягів отримали флагманський статус:
- №15/16 Харків – Ясіня «Лесь Курбас»;
- №17/18 Харків – Ужгород «Сковорода»;
- №79/80 Дніпро – Львів «Січеслав»;
- №91/92 Київ – Львів «Леополіс»;
- №105/106 Київ – Одеса «Чорноморець».
На початку лютого флагманський статус отримав потяг №7/8 Київ – Чернівці отримав флагманський статус та відтепер має назву «Буковина». А в березні потяг Київ – Рахів став флагманським та отримав назву «Гуцульщина».
Фото обкладинки: ютуб-канал Wojciech Cupiał
Суспільство

Киянин Ільдар Батуллін під час повітряної тривоги зробив фотографію Місяця, яку згодом опублікували в американському виданні New York Mirror. Редакція самостійно знайшла його знімок й запропонувала додати фото до своєї добірки.
Про це повідомили у виданні «Віледж».
Фотограф-аматор розповідає, що зйомки під час тривог стали для нього майже звичними. Саме того вечора небо над Києвом було надзвичайно чистим, а фаза Місяця — ідеальною для спостереження та фотографування.
Як зазначив Ільдар, на знімку видно кольорові відтінки місячних морів — червонувато-рожеві, які вказують на наявність оксиду заліза, та сині, що свідчать про наявність оксиду титану.
Крім цього, на світлині можна помітити кілька оптичних явищ: райдужне коло навколо Місяця, спричинене дисперсією світла, а також промені дифракції, які з’явилися через конструктивні особливості ньютонівського телескопа, що використовував фотограф.
Ільдар пояснює, що його астрофотографії дають змогу побачити космічні об’єкти інакше — з атмосферними абераціями та природними деталями поверхні. Для нього такі знімки стали способом медитації і символом свободи.
Читайте також: 17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24


Нагадаємо, що гурт Within Temptation створив документальний фільм про стійкість українців (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Ildar Ibatullin/Flickr