Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24 o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24

Економіка

ОТГ на Харківщині пропонує лікарям 50 тис. грн і будинок

Опубліковано

Коломацька ОТГ на Харківщині пообіцяла придбати житло для молодих лікарів, яке вони самі виберуть, а також виплатити премію у 50 тисяч гривень на рік – усе заради того, щоб цінні кадри “не тікали”. Є у громади й бонуси для школярів-відмінників та їх учителів. А ще жителі Коломаччини не платять за вивезення сміття та за проїзд у межах ОТГ – ці витрати на себе взяв бюджет громади. Про це повідомляє видання “СК”.

Півтора року тому найменший район Харківської області став об’єднаною територіальною громадою, охопивши всі чотири сільські та селищну ради Коломаччини. Очолив новостворену громаду Володимир Гуртовий, який до цього протягом дванадцяти років був головою Шелестівської сільради Коломацького району. Там ще до утворення ОТГ уже запровадили безкоштовне вивезення сміття для всіх жителів сільської ради, а також курсував безкоштовний автобус до райцентру. Після об’єднання така практика Шелестового поширилася на всю громаду.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

“Коли ми об’єдналися, нам віддали надходження податку з доходів – 60 %. Крім того, держава надала право отримувати частину доходів з надр – 3 %. А ще ми серйозно зайнялися земельними наділами, – пояснює селищний голова. – Ми провели інвентаризацію земель за межами населених пунктів. І за три – чотири місяці після того, як нам передали ці землі, ми надали 960 дозволів на оформлення земельних ділянок – усім, хто хотів. А люди, відповідно, почали платити податки на землю”.

Таким чином, після децентралізації власні надходження Коломаччини зросли на 20%: у 2017 році, перед об’єднанням, бюджет району становив 34,5 мільйона гривень, а у 2018 році бюджет уже ОТГ перевищив 41 мільйон гривень.

Безкоштовний автобус і вивезення сміття

Сьогодні всі жителі Коломацької ОТГ (не тільки пільговики, як у деяких громадах Харківщини) мають можливість безкоштовно дістатися районного центру. Автобус курсує за чітким графіком: у певні села двічі на тиждень, в інші – один раз, але місцеві кажуть, що їм цього вистачає.

Така послуга за весь 2018 рік обійшлася бюджету ОТГ у 179,5 тисячі гривень.

Ще одна соціальна ініціатива Коломацької ОТГ – це безкоштовне вивезення сміття. До об’єднання питанням утилізації відходів мала опікуватися окремо кожна сільська рада. Але, як розповіла начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та комунальної власності Коломацької селищної ради Тетяна Обихвост, реально сміття вивозилося лише з двох населених пунктів – села Шелестового та селища Коломака.

Читайте також: В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Тож об’єднана громада придбала 242 баки. А загалом на вивезення сміття минулого року ОТГ витратила 551,9 тисячі гривень.

“Раз-два на тиждень з кожного населеного пункту вивозиться сміття. Це не такі великі гроші, – говорить Володимир Гуртовий. – Пробували вивозити сміття за гроші населення. Але ті люди, у кого вдома є якась техніка, казали, що самі вивезуть. У кого немає техніки чи грошей, казали, що в них просто немає сміття. І всі посадки були повністю завалені сміттям”.

Тож, таким чином, на території Коломацької ОТГ ще й вдалося позбутися проблеми стихійних сміттєзвалищ.

Гроші і житло – молодим кадрам

Проблему старіння кадрів, притаманну більшості сільських населених пунктів не тільки Харківщини, а й усієї країни, у Коломаку має розв’язати програма підтримки молодих лікарів. Таким фахівцям з цього року в Коломацькій ОТГ вирішили додатково виплачувати премію.

“Ми чуємо: «Молоді лікарі по шість-сім років навчаються, а потім отримують мінімальний оклад». Тому, щоб вони від нас не тікали, ми прийняли рішення кожному лікарю додатково виплачувати від громади 50 тисяч гривень на рік”, – пояснює селищний голова.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Та й це ще не всі заохочення. Щоб молоді медики вже напевно лишилися працювати у громаді, Коломацька ОТГ пообіцяла їм купити житло. Будівлю, в якій мешкатимуть, лікарі можуть вибрати самі.

Придумали в Коломацькій громаді і стимули для учнівської молоді. За високі досягнення в державних та обласних конкурсах школярі отримають від ОТГ грошові винагороди. У селищній раді кажуть: це – питання престижу.

“Дійшло до того, що в олімпіадах ніхто не хотів брати участь, – пояснює Володимир Гуртовий. – Але же це престиж нашої громади. Вирішили таким чином стимулювати”.

Читайте також: ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики

Так, відповідно до програми, яку прийняли цього року на сесії Коломацької селищної ради, за перше місце в державній або обласній олімпіаді учні отримають по 2000 гривень, за друге місце – 1500 гривень, за третє – 1000 гривень. Передбачено й винагороду за високі бали в держаній підсумковій атестації (ДПА): за 200 балів – 1500 гривень, за 196–199 балів – 1000 гривень, 190–195 балів – 500 гривень. Також громада заохочує учасників конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – переможців преміюють 500 гривнями.

Так само по 500 гривень на Коломаччині отримують до пам’ятних дат чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО. Грошова підтримка населення – беззаперечна стаття витрат Коломацької об’єднаної територіальної громади. І, за словами селищного голови, кошти, передбачені цією статтею, постійно збільшуються.


Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: