Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
insurance concept insurance concept

Економіка і бізнес

На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Опубліковано

У Тетіївській об’єднаній територіальній громаді, що у Київській області, з квітня планують запровадити медичне страхування для своїх працівників. Про це розповів голова Тетїївської ОТГ Руслан Майструк, пише Укрінформ.

“Цього року ми започаткували страхову медицину, з 1 квітня вона увійде в дію. Ми страхуємо всіх людей, які працюють у громаді. А це більше 1000 людей”, – сказав голова ОТГ.

Як це працюватиме?

У кожної людини буде своя пластикова картка, договір, де буде вказано, які послуги вона може отримати за цим страховим полісом. За допомогою карти можна зчитати всю цю інформацію.

Читайте також: 23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

У страховий пакет входитиме амбулаторне лікування, ліки, операції, утім, з певними обмеженнями. Працівник зможе звернутися в будь-яку лікарню – система працює так, щоб медзакладу було вигідно мати таких пацієнтів.

Страхову компанію обиратимуть на тендері. Як каже голова ОТГ, розглядають кілька варіантів: за однією страховкою це може бути 10, 15, 20 тисяч грн, за іншою 6-8 тисяч грн.

“Страхові внески буде сплачувати громада за тих, хто є працівниками громади. Кошти на це закладені в бюджеті — 2 млн грн”, – сказав голова ОТГ.

Він додав, що надалі в ОТГ планують домовитися з аграрними підприємствами, які працюють на території громади, про страхування їхніх працівників.

Яка ситуація в Україні зі страховою медициною?

У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що страхова медицина почне функціонувати вже через рік – у 2020 році. Втім, до такого повороту подій ще не готові ні інституційні органи, ні саме мислення українців.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Можливість отримати медичний поліс в українців з’явилася ще в 2000-х роках, коли приватні страхові компанії вирішили включити таку послугу в свій сервіс. Нині на ринку працює близько 50 страхових компаній, але привілеями добровільного медичного страхування користуються менше 10% українців. При цьому більшість з них оформили страховку не за особистою ініціативою: її переважно надають великі компанії-роботодавці, які борються за людський ресурс і дорожать своїми співробітниками.

У межах медичної реформи в 2020 році має стартувати обов’язкове медичне страхування, яке б покрило близько 90% населення країни. Чіткої моделі, за якою воно буде працювати, поки немає. Передбачається, що спеціальна Служба з тарифів установить певні розцінки на базовий пакет медичних послуг, які мають бути однаковими для всіх лікувальних закладів. Ті послуги, які увійдуть до переліку медичного страхування, будуть повністю оплачувати держава (для пенсіонерів, дітей і безробітних) і роботодавці (для офіційно працевлаштованих громадян). Інші послуги, які не увійдуть до базового переліку, треба буде оплачувати зі своєї кишені – безпосередньо в касу лікувального закладу або оформивши додаткову страховку в приватній компанії. Скористатися страховкою можна буде в будь-якій лікарні: як приватній, так і в державній.


Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Опубліковано

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.

Про це повідомили у студії boardova.

Сюжет гри

Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».

У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.

У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Цінність гри для людей з-за кордону

«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.

Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.

«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.

Зміни у новому виданні

Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:

  • «Зима»;
  • «Місцини» (із пам’ятками України);
  • «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).

Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.

Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.

Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).

Фото: студія boardova

Читати далі

Економіка і бізнес

Delo.ua організовує у Києві Business Wisdom Summit: програма події

Опубліковано

11 квітня 2025 року у Києві діловий портал Delo.ua організовує Business Wisdom Summit. Під час події керівники одних із найбільших компаній в Україні обговорюватимуть трансформацію українського бізнесу та ринкові тренди у 2025 році.

Про це повідомили організатори.

Програма події

Під час саміту відбудеться сім панельних дискусій, нетворкінг серед 500 професіоналів та церемонія нагородження найкращих управлінців за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших». 

Подія проходитиме під гаслом «Дієві стратегії лідерів» із такими головними тематиками:

  • розвиток економіки України;
  • залучення інвестицій у відновлення країни;
  • масштабування бізнесу на світові ринки;
  • робота підприємців в умовах війни;
  • експорт для українських виробників зброї;
  • зменшення ризиків фінансування бізнесу в Україні.

Своїм досвідом на саміті поділиться президент корпорації TERWIN, співвласник EVA та VARUS Руслан Шостак, СЕО медіакомпанії Starlight Media Олександр Богуцький, міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, голова правління ПУМБ Сергій Черненко, генеральний директор мережі супермаркетів NOVUS Марк Петкевич, засновник ГО «Принцип» і юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм та багато інших професіоналів.

Зареєструватися на подію та дізнатися більше про Business Wisdom Summit можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні оголосили лідерів фінансового сектору за рейтингом «Топ Фінанс 2025».

Фото обкладинки: сайт Business Wisdom Summit

Читати далі

Шопочитати

Можливості4 дні тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура5 днів тому

Анонімний митець зі Львова зібрав понад 1 млн гривень на військо за допомогою картин

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство6 днів тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості6 днів тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...