Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Tury v Zarvanytsiu z Kyieva Tury v Zarvanytsiu z Kyieva

Економіка

В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Опубліковано

Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проекти, повідомляє сайт Децентралізація.

В одному із сіл  громади – Зарваниці за 20 років з нуля збудували ціле містечко: величезний собор, монастирські келії, кілька церков, високу дзвіницю та адміністративну будівлю, що є заразом і реколекційним будинком (фактично – готелем, у якому живуть прочани, послушники, священики тощо). Православні називають такі містечка лаврами, а католики, у тому числі, й греко-католики – Марійськими (тобто присвяченими Діві Марії) духовними центрами. Марійський центр у Зарваниці входить у 20 найбільших у Європі.

Минулоріч до Зарваниці Хресною Дорогою пройшли близько 1 млн віруючих з цілого світу. Можна припустити, що коли кожен з них залишив у Зарваниці хоча б 100 грн, річний бюджет Марійського духовного центру становить 100 млн грн. Між тим бюджет Золотниківської ОТГ, у якій 8 тисяч жителів, за минулий рік становив 48 млн грн, з них 15 млн грн власних надходжень. За таких обставин церква перетворюється на потужну силу, яка у цілком буквальному розумінні здатна суттєво змінювати світ довкола себе.

 

Священик відкрив ферму і будує сонячну станцію

Ректор Марійського духовного центру отець Володимир Фірман у 2006 році відкрив фермерське господарство «Зарваниця Агро».

Тепер у компанії, що належить Марійському духовному центру і має кілька напрямків роботи та кілька філій, працюють понад 40 осіб. Підприємство орендує 1150 га землі та пісочний кар’єр, має власну гідроелектростанцію і планує будувати сонячну.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Церква створила у депресивних селах Золотниківської громади понад 70 робочих місць для селян, яким, природно, платить виключно білу зарплату. Ще кілька десятків місцевих жителів мають постійну роботу на різноманітних будівництвах, які Марійський духовний центр веде практично безперервно.

Підприємство «Зарваниця-Агро» минулого року сплатило майже 1,5 млн грн різноманітних податків та зборів.

Крім цього, підприємство забезпечує продуктами весь Марійський духовний центр, а також дитячий садочок та школу сусіднього села Вишнівчик, а ще – зарваницький колегіум «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування, де зараз навчаються 48 дівчат-старшокласниць. Влітку Марійський духовний центр проводить літні дитячі табори «Веселі канікули з Богом» та бере активну участь у реабілітації воїнів АТО, які на кілька тижнів приїжджають до його реколекційного будинку разом із сім’ями.

«Зарваниця-Агро» вирощує різні зернові культури, має власну ферму, м’ясне господарство, молочний кооператив, пасіку та цех з виготовлення олії.

Роблять пелети і продають за кордон

Солому переробляє пелетний цех, який успішно продає свою продукцію за кордон. Але місцевій владі він надає виняткові знижки: солом’яні гранули, вартість яких на ринку становить близько 4 тис грн за тонну, Золотиниківська селищна рада отримує за ціною 2,2 тис грн за тонну.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Завдяки цьому громаді вдалося суттєво зменшити витрати на енергоносії. Приміром, якщо до об’єднання районна лікарня у Золотниках платила за опалення близько 800 тис грн на рік, то тепер, після встановлення твердопаливного котла і переходу на пелети, – близько 150 тис грн.

Минулоріч, спільно з німецькими благодійниками церква також капітально відремонтувала дитячий садочок у селі Вишнівчик. Загальна вартість ремонту становила понад 600 тис. грн, і частка громади у цій сумі була незначною. Марійський духовний центр регулярно допомагає також і місцевій школі, у якій, наприклад, минулого року замінив усі вікна.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині відкривають сортувальну станцію

Не одразу усі проекти, над якими працював отець Володимир разом з командою однодумців, були успішними. От наприклад, спочатку лінія з розливу джерельної води не була прибутковою, але отець ректор завжди підкреслював: головною метою проекту є не прибутки, а можливість єднання людей з Марійським духовним центром.

Продажні ціни на Зарваницьку воду опустили до 7 грн за 1,5 л, щоб тільки виходити в нуль.

Для туристів – Єрусалим в мініатюрі

Хресна Дорога у Зарваниці приводить до великого незвичного архітектурного комплексу, що за 4 роки виріс просто посеред лісу. Сходи виводять до трьох хрестів на умовній Голгофі. Поруч із ними – копія Гробу Господнього зі Святої Землі. У ній можна навіть побачити місце, на якому лежало тіло Ісуса.

На горбочку невеличкий гайок: Гетсиманський сад, у якому Ісус молився перед арештом. Коло нього – Сходи Покаяння, якими він піднімався на суд до Пилата. Над євангельською купіллю Ветезда, у якій оздоровлювалися хворі, розкинув крила кам’яний ангел. Увінчують комплекс Левові (Ліонські) ворота та витончена Вежа Давида. Усі ці споруди є копіями аналогічних архітектурних пам’яток в Єрусалимі.

Після побудови Українського Єрусалима кількість відвідувачів Марійського духовного центру зросла у 1,5 раза.

На час прощ сюди приїжджають підприємці з довколишніх міст та сіл з різноманітними пересувними кухнями. Місцеві жителі величезними баняками варять борщ та продають його коло своїх хат. Всюди намети і польові кухні. Усі будинки забиті прочанами. А Маріїнський центр здає прочанам свої готельні номери за помірну плату.

Конференц-хол для агрономів і воїнів АТО

Щороку тут втілюють один якийсь масштабний проект. Цьогоріч планують розпочати будівництво так званого Аграрного центру.

В ОТГ розповіли, що фактично Аграрний центр має являти собою профільний конференц-хол. Тобто тут планують проводити різноманітні релігійні зібрання, а також і влаштовувати короткотривалі курси для агрономів, ветеринарів, пасічників, садівників, птахівників тощо. Вони мають слухати лекції з аграрного туризму,  сільськогосподарського менеджменту, страхування, відновлювальної енергетики, кооперації.

У приміщенні Аграрного центру окремо збираються проводити спеціальні курси для воїнів АТО, які мають не тільки адаптуватися до мирного життя, але й знайти себе у сільському господарстві. З викладачами має допомогти Український католицький університет та інші українські виші.


Реклама

Економіка

«АвтоКрАЗ» відвантажив партію автомобільної техніки до країн Європи

Опубліковано

Приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ» відвантажило чергову партію автомобільної техніки.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства у фейсбуці.

Зазначається, що цього разу шасі КрАЗ-6322 прямують до країни Європейського Союзу, де на них встановлять надбудови спеціального призначення.

 

«Ми і надалі докладатимемо максимум зусиль для налагодження довгострокових партнерських відносин та посилення присутності продукції КрАЗ на європейському ринку великовантажної автомобільної техніки», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожЯк в Україні триває робота над вітчизняною електричною вантажівкою (ФОТО)

Відзначимо, що «АвтоКрАЗ» – один із найбільших в Європі виробників великовантажних автомобілів. Початком виробництва таких автомобілів вважається 1958 рік.

Читайте такожСучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї

Нагадаємо, український АвтоКрАЗ отримав контракт на постачання вантажівок армії США.

Як ми повідомляли раніше, АвтоКрАЗ виготовив новий потужний безкапотний самоскид.

Усі фото: facebook.com/autokraz.

Читати далі

Економіка

Залили монолітну плиту нового терміналу аеропорту в Дніпрі (ФОТО)

Опубліковано

Залита перша монолітна плита нового терміналу аеропорту в Дніпрі.

Про початок бетонних робіт на будівництві терміналу розповів у фейсбуці забудовник Вадим Єрмолаєв.

На об’єкті працює бетононасос зі стрілою довгою 48 метрів. Буде залито 200 кубічних метрів бетону.

 

Також він повідомив, що бетонний завод, який працює на проекті, забезпечує необхідні параметри якості бетону завдяки сучасній лабораторії.

Також – завдяки європейському обладнанню, найбільшому парку спеціальної техніки на території південно-східної частини України і професійній команді підприємства.

Читайте такожМонах-блогер Падре Серж: як священник на Тернопільщині підкорив YouTube

Читайте такожПечиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic

Нагадаємо, найбільший плавкран Європи почав працювати на будівництві мосту в Запоріжжі.

Як ми повідомляли раніше, на Запоріжжі будують потужну сонячну станцію на площі 21 га.

Усі фото: facebook.com/ErmolaevVadym.

Читати далі

Економіка

В Україні відкриють Офіс сприяння інвестиціям та технологіям ЮНІДО

Опубліковано

У межах членства в Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні створять Офіс сприяння інвестиціям та технологіям.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Зазначається, що відкриття Офісу надасть можливість напряму використовувати технічні, експертні і фінансові можливості ЮНІДО для реалізації спільних проєктів в Україні.

 

Також відомство працює над створенням Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства на базі ДП «УкрНДІспецсталь».

Очікується, що це сприятиме збільшенню експорту конкурентоспроможної металопродукції зі спеціальних сталей і сплавів, сертифікованої за міжнародними стандартами.

Про ЮНІДО

Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО – спеціальна установа ООН, створена у 1966 р., мета якої полягає у сприянні промисловому розвитку та прискореній індустріалізації країн, що розвиваються шляхом мобілізації національних і міжнародних ресурсів.

До складу ЮНІДО станом на 2019 рік входило 170 держав. Місцезнаходження керівництва — Відень. Постійні представництва ЮНІДО є у понад 60 країнах.

Читайте такожДе провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова

Оперативна діяльність ЮНІДО полягає:

  • в наданні технічної допомоги країнам, що розвиваються у здійсненні конкретних проектів;
  • в розробці регіональних довгострокових стратегій розвитку.

Нагадаємо, зріс індекс інвестиційної привабливості України.

Раніше ми повідомляли раніше, Україна отримала $350 млн від Світового банку.

Головне фото: publish.com.ua.

Читати далі