Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Tury v Zarvanytsiu z Kyieva Tury v Zarvanytsiu z Kyieva

Економіка

В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проекти, повідомляє сайт Децентралізація.

В одному із сіл  громади – Зарваниці за 20 років з нуля збудували ціле містечко: величезний собор, монастирські келії, кілька церков, високу дзвіницю та адміністративну будівлю, що є заразом і реколекційним будинком (фактично – готелем, у якому живуть прочани, послушники, священики тощо). Православні називають такі містечка лаврами, а католики, у тому числі, й греко-католики – Марійськими (тобто присвяченими Діві Марії) духовними центрами. Марійський центр у Зарваниці входить у 20 найбільших у Європі.

Минулоріч до Зарваниці Хресною Дорогою пройшли близько 1 млн віруючих з цілого світу. Можна припустити, що коли кожен з них залишив у Зарваниці хоча б 100 грн, річний бюджет Марійського духовного центру становить 100 млн грн. Між тим бюджет Золотниківської ОТГ, у якій 8 тисяч жителів, за минулий рік становив 48 млн грн, з них 15 млн грн власних надходжень. За таких обставин церква перетворюється на потужну силу, яка у цілком буквальному розумінні здатна суттєво змінювати світ довкола себе.

Священик відкрив ферму і будує сонячну станцію

Ректор Марійського духовного центру отець Володимир Фірман у 2006 році відкрив фермерське господарство «Зарваниця Агро».

Тепер у компанії, що належить Марійському духовному центру і має кілька напрямків роботи та кілька філій, працюють понад 40 осіб. Підприємство орендує 1150 га землі та пісочний кар’єр, має власну гідроелектростанцію і планує будувати сонячну.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Церква створила у депресивних селах Золотниківської громади понад 70 робочих місць для селян, яким, природно, платить виключно білу зарплату. Ще кілька десятків місцевих жителів мають постійну роботу на різноманітних будівництвах, які Марійський духовний центр веде практично безперервно.

Підприємство «Зарваниця-Агро» минулого року сплатило майже 1,5 млн грн різноманітних податків та зборів.

Крім цього, підприємство забезпечує продуктами весь Марійський духовний центр, а також дитячий садочок та школу сусіднього села Вишнівчик, а ще – зарваницький колегіум «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування, де зараз навчаються 48 дівчат-старшокласниць. Влітку Марійський духовний центр проводить літні дитячі табори «Веселі канікули з Богом» та бере активну участь у реабілітації воїнів АТО, які на кілька тижнів приїжджають до його реколекційного будинку разом із сім’ями.

«Зарваниця-Агро» вирощує різні зернові культури, має власну ферму, м’ясне господарство, молочний кооператив, пасіку та цех з виготовлення олії.

Роблять пелети і продають за кордон

Солому переробляє пелетний цех, який успішно продає свою продукцію за кордон. Але місцевій владі він надає виняткові знижки: солом’яні гранули, вартість яких на ринку становить близько 4 тис грн за тонну, Золотиниківська селищна рада отримує за ціною 2,2 тис грн за тонну.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Завдяки цьому громаді вдалося суттєво зменшити витрати на енергоносії. Приміром, якщо до об’єднання районна лікарня у Золотниках платила за опалення близько 800 тис грн на рік, то тепер, після встановлення твердопаливного котла і переходу на пелети, – близько 150 тис грн.

Минулоріч, спільно з німецькими благодійниками церква також капітально відремонтувала дитячий садочок у селі Вишнівчик. Загальна вартість ремонту становила понад 600 тис. грн, і частка громади у цій сумі була незначною. Марійський духовний центр регулярно допомагає також і місцевій школі, у якій, наприклад, минулого року замінив усі вікна.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині відкривають сортувальну станцію

Не одразу усі проекти, над якими працював отець Володимир разом з командою однодумців, були успішними. От наприклад, спочатку лінія з розливу джерельної води не була прибутковою, але отець ректор завжди підкреслював: головною метою проекту є не прибутки, а можливість єднання людей з Марійським духовним центром.

Продажні ціни на Зарваницьку воду опустили до 7 грн за 1,5 л, щоб тільки виходити в нуль.

Для туристів – Єрусалим в мініатюрі

Хресна Дорога у Зарваниці приводить до великого незвичного архітектурного комплексу, що за 4 роки виріс просто посеред лісу. Сходи виводять до трьох хрестів на умовній Голгофі. Поруч із ними – копія Гробу Господнього зі Святої Землі. У ній можна навіть побачити місце, на якому лежало тіло Ісуса.

На горбочку невеличкий гайок: Гетсиманський сад, у якому Ісус молився перед арештом. Коло нього – Сходи Покаяння, якими він піднімався на суд до Пилата. Над євангельською купіллю Ветезда, у якій оздоровлювалися хворі, розкинув крила кам’яний ангел. Увінчують комплекс Левові (Ліонські) ворота та витончена Вежа Давида. Усі ці споруди є копіями аналогічних архітектурних пам’яток в Єрусалимі.

Після побудови Українського Єрусалима кількість відвідувачів Марійського духовного центру зросла у 1,5 раза.

На час прощ сюди приїжджають підприємці з довколишніх міст та сіл з різноманітними пересувними кухнями. Місцеві жителі величезними баняками варять борщ та продають його коло своїх хат. Всюди намети і польові кухні. Усі будинки забиті прочанами. А Маріїнський центр здає прочанам свої готельні номери за помірну плату.

Конференц-хол для агрономів і воїнів АТО

Щороку тут втілюють один якийсь масштабний проект. Цьогоріч планують розпочати будівництво так званого Аграрного центру.

В ОТГ розповіли, що фактично Аграрний центр має являти собою профільний конференц-хол. Тобто тут планують проводити різноманітні релігійні зібрання, а також і влаштовувати короткотривалі курси для агрономів, ветеринарів, пасічників, садівників, птахівників тощо. Вони мають слухати лекції з аграрного туризму,  сільськогосподарського менеджменту, страхування, відновлювальної енергетики, кооперації.

У приміщенні Аграрного центру окремо збираються проводити спеціальні курси для воїнів АТО, які мають не тільки адаптуватися до мирного життя, але й знайти себе у сільському господарстві. З викладачами має допомогти Український католицький університет та інші українські виші.


Підтримай ШоТам

Реклама

Економіка

Одеський винний завод приватизували за 235 млн грн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

До держбюджету надійшли 234,9 млн грн від приватизації на онлайн-аукціоні майнового комплексу заводу «Одесавинпром».

Про це повідомила пресслужба Фонду держмайна.

На участь в аукціоні зареєструвалися 12 учасників. Ціна заводу під час торгів зросла у 3,6 раза проти стартової: з 65 до 234,9 млн грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Каплор 7» стало переможцем онлайн-аукціону. Компанія зареєстрована у 2017 році в Одесі. За даними YouControl, підприємство займається виробництвом виноградних вин. Керівницею «Каплор 7» є Наталія Голуб.

Читайте також«Перш за все, я спортсмен». Як двірник із Херсона у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Новий власник отримає 22 000 кв. м нерухомості підприємства, розташованого в Одесі на вулицях Французький бульвар, Наливна та Отамана Головатого.

Про завод

ЦМК «Одесавинпром» розташований в м. Одеса на Французькому бульварі, 8,10,12, на вулиці Наливна, 2 та на вулиці Отамана Головатого 151. Об’єкт включає в себе: 97 об’єктів нерухомості (28 будівель і споруд та 69 амфор для обробки й зберігання вина), 143 одиниць машин та обладнання, 6 одиниць транспортних  засобів, а також  інструменти та прилади.

Нагадаємо, бюджет України отримав 1 млрд грн від приватизації спиртзаводів.

Фото: spfu.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Як триває ремонт траси на Буковині у зсувній зоні (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Чернівецькій області тривають масштабні роботи на складній ділянці траси М-19, повідомили у пресслужбі Укравтодору.

Дорожники капітально відновлюють ділянку дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече.

Ремонтом охоплено відрізок, що перебуває у зсувній зоні, на км 518+700 – км 519+400. Це околиця села Грушівки Волоківської ОТГ.

Читайте такожРозлючують російських дипломатів та виправляють помилки. Як молодь популяризує українську мову в соцмережах

Що зроблено?:

  • на глибині 6 м встановили 147 буронабивних ін’єкційних паль;
  • влаштували дренажну систему, яка складається з 18 оглядових колодязів;
  • встановили гофровані дренажні труби;
  • дренажні тунелі облаштували на 87 м;
  • змонтували 5 рядів габіонних конструкцій;
  • влаштували водовідвідні лотки.

Наразі підрядник завершує влаштовувати швидкотоки. Це залізобетонні лотки з великим ухилом. Їх встановлюють на проблемній перезволоженій ділянці дороги, аби відвести поверхневі води з дорожнього полотна. Наприкінці швидкотоку, а також на кожній східці перепаду, споруджуються спеціальні колодязі.

Нагадаємо, у Києві показали фінальні роботи на транспортній розв’язці над вулицею Богатирською.

Як ми повідомляли раніше, Нікопольська траса на Дніпропетровщині і Запоріжжі отримала нове покриття по всій протяжності.

Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Турецька компанія збудує завод з виробництва бітуму на Львівщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Турецька компанія «Бета інжиніринг» має намір збудувати у Львівській області завод з виробництва бітуму.

Про це написав голова Львівської ОДА у фейсбуці.

Турецька «Бета інжиніринг» розглядає Львівську область як майданчик для розширення власних потужностей.

«В Україні свою справу хотіли б розпочати, залучаючи інвестиції у форматі державно-приватного партнерства», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожKALUSH проти Андруховича. Чи зможеш ти відрізнити панчі українських реперів від віршів сучасних поетів? (ТЕСТ)

Влада запропонує перелік земельних ділянок, на яких могло б з’явитися майбутнє українсько-турецьке підприємство та розглядає можливість реєстрації індустріального парку під будівництво бітумного заводу.

Будівництво заводу планує здійснити грошима інвестиційних коштів.

«Бета Інжиніринг» – інженерна компанія Туреччини, що спеціалізується на нафтогазових проєктах, проєктах нафтопереробних заводів, електростанцій, нафтохімічної та цементної промисловості. Власні нафтопереробні та бітумні заводи у підприємців є у Туреччині та Іраку.

Нагадаємо, на Львівщині почали зводити завод із виробництва газобетону.

Фото: nefterynok.info.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Колись вона уявляла монастир місцем, де лише моляться. Тому довго не наважувалася прийти до нього....

Суспільство2 дні тому

Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Дисидент та художник Анатолій Лютюк переїхав до Естонії понад 40 років тому. Після боротьби з...

Суспільство4 дні тому

«Нас вважали диваками, а ми хотіли свободи». Історія родинної екоферми «Лиманська коза» на Херсонщині

Залишити місто та створити екоферму з виробництвом сиру – це не було планом, але стало...

Спорт5 днів тому

«Перш за все, я спортсмен». Як двірник із Херсона у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Двірник став чемпіоном світу. Або ж чемпіон світу працює двірником? Це історія про 49-річного херсонця,...

Суспільство6 днів тому

Врятувати 1909 пляшок. Як на Закарпатті артисти створили Lay Bottle – майстерню посуду з використаних пляшок

Закарпатські артисти Василь Полажинець та  Вероніка Вітерець створили власну майстерню посуду з використаних пляшок. Тепер...