

ОТГ
ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики
На Вінниччині громада села Павлівка Калинівського району збудує новий корпус дитсадка за кошти, отримані від розташування на її землях сонячної електростанції. Про це повідомляє Укрінформ.
“У 2019 році на наших землях має розпочатися будівництво потужної сонячної електростанції. Від реалізації цього проекту ми розраховуємо на додаткове надходження до бюджету близько двох з половиною мільйонів гривень. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво нового корпусу дитячого садка”, – розповів сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький.
Плюс 200 робочих місць
На період будівництва сонячної станції в громаді планується створити близько двохсот робочих місць.
Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП
Будуватиме геліоелектростанцію на території павлівської громади компанія KNESS GROUP входить до переліку найбільших виробників альтернативної електроенергії в Україні. Одне з її підприємств під будівництво електростанції вже уклало з Павлівською сільською радою два договори оренди землі, не придатної для сільськогосподарського використання, загальною площею 52 гектари.
Коментарі
ОТГ
20 ОТГ на Рівненщині отримають ІТ-обладнання

На Рівненщині розпочався процес забезпечення ОТГ сучасним ІТ-обладнанням в рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Що це за обладнання?
Це комп’ютери, ноутбуки, принтери та мережеві маршрутизатори. Їх отримають 20 об’єднаних громад Рівненщини. Обладнання забезпечене ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.
Читайте також: 23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження
Технічна підтримка передбачена в рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” та заходу “Удосконалення адміністрування виплат і послуг”.
Зазначається, що нині техніку отримали Миляцька та Підлозцівська ОТГ як пілотні громади. Упродовж лютого-березня заплановане постачання у решту ОТГ.
Навіщо це потрібно?
Завдяки обладнанню укомплектують робочі місця працівників соцзахисту та служби у справах дітей, а також фахівців із соціальної роботи. Така комп’ютеризація має покращити надання мешканцям ОТГ адміністративних послуг соціального характеру.
Читайте також: ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики
“Максимально наблизити послуги до людей – це головне у децентралізації соціального захисту. Завдяки обладнанню будуть облаштовані місця у населених пунктах. Тепер людям не потрібно буде їхати до райцентру. Усі документи прийматимуть на місці. Таким чином сама послуга буде доступнішою”, – пояснили в ОДА.
У рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” наприкінці січня цього року розпочалося постачання комп’ютерного обладнання у перші 101 ОТГ (з 234 відібраних з урахуванням пропозицій обласних державних адміністрацій).
На початок лютого ОТГ Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Рівненської областей отримали 861 одиницю техніки – персональні комп’ютери, ноутбуки, принтери та мережеві маршрутизатори. Комп’ютери забезпечені ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.
Загальна вартість вже наданої технічної підтримки ОТГ складає понад 500 тис. дол. США.
Коментарі
ОТГ
23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

У Черкаській області 23 об’єднані територіальні громади розробили спільний проект щодо встановлення відеоспостереження задля контролю безпеки. Проект винесено на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту загалом становить 11 млн грн, він зареєстрований на платформі ДФРР і перебуває у процесі оцінювання.
Про це Укрінформу розповів Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.
Яка мета проекту?
Проект направлений на глибинку, яка до цього часу взагалі була поза увагою в таких питаннях, як громадська безпека, боротьба зі злочинністю.
Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто
“Кожна громада, кожна ОТГ хоче, щоб на її території було комфортно проживати, було якнайменше злочинів і можна було спостерігати не тільки за правопорушеннями, а взагалі за громадською безпекою. Тому, коли всі ОТГ готували свої стратегії розвитку, одним з пунктів було встановлення системи відеоспостереження. Ми як регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування ініціювали створення такого зведеного проекту і винесення його на конкурс ДФРР”, – розповів Григорій Перерва.
Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП
Більша частина проекту фінансується з бюджету розвитку — 70%, 30%— за рахунок громад. Громади уклали спільний договір, підготували проект і подали на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)”,
Спочатку на перехрестях, потім у школах
Кожна громада чітко визначила місця встановлення відеоспостереження та провела детальні розрахунки — це можуть бути ключові перехрестя, зони в’їзду-виїзду з території громади, місця стихійних сміттєзвалищ, місця найбільшого скупчення людей, наприклад території ринків. У перспективі планується встановлення відеоспостереження в школах.
Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує
Цей проект — крок до так званого smart city, окрім системи відеоспостереження в кожній громаді будуть створюватися центри безпеки, куди стікається і опрацьовується інформація. В частині громад вони є, в частині — тільки планується створення. Проект також має перспективу на подальше розширення — створення єдиного серверу, куди буде збиратися інформація з усіх Центрів безпеки громад.
“Цей сервер, окрім іншого, має давати можливість на майбутнє – управляти системами освітлення, опалення, іншими комунікаціями, які є у громадах і які варто таким чином моніторити. Спочатку йдемо шляхом створення локальних центрів безпеки, що передбачено стратегіями розвитку громад. Наступний крок — коли локальні центри об’єднаються в один безпековий центр, щоб була можливість швидше опрацьовувати інформацію, обмінюватися нею і оперативно використовувати”, – розповів Перерва.
Читайте також: В ОТГ на Вінниччині побудують сонячну електростанцію і створять 50 робочих місць
Якщо проект пройде відбір та виграє конкурс, реалізація його можлива до кінця 2019 року. Загалом у проекті беруть участь 23 ОТГ Черкаської області, в тому числі 3 міста районного значення. Всього в Черкаській області створено 26 об’єднаних територіальних громад.
Коментарі
ОТГ
ОТГ на Черкащині першою в Україні здає землю в оренду онлайн

Білозерська ОТГ Черкаської області першою в Україні почала продаж прав оренди на землю через OpenMarketLand. Про це повідомила прес-служба OpenMarketLand.
Договір про реалізацію прав оренди сільськогосподарських земель на електронному майданчику OpenMarketLand підписали 16 січня 2019 року ДП “СЕТАМ” (міністерства юстиції України) та Білозерська Об’єднана Територіальна Громада Черкаської області.
Що це змінює?
Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, які можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо.
“Ми ж вважаємо себе передовою ОТГ у Черкаській області, тому для нас дуже цікавим є цей напрямок співпраці новітніх рішень у сфері земельних відносин і поповенення бюджету громади”, – пояснює голова Білозерської ОТГ Володимир Міцук.
Читайте також: У власність ОТГ передали понад 500 тис. га сільськогосподарських земель
В межах пілотного проекту на майданчику вже проведено 200 успішних аукціонів на 18,4 млн грн. Додатково у результаті конкурентних електронних торгів для місцевих бюджетів зароблено 10,3 млн грн.
Як відбувається аукціон?
Усі торги проходять з використанням сучасної технології захисту Blockchain.
Читайте також: Як електронні торги за землю полегшать роботу фермерам
ОТГ для початку продажу прав оренди на земельні ділянки через майданчик OpenMarket.Land потрібно зробити усього чотири кроки:
1. На основі Правил проведення електронних земельних торгів у формі аукціону, затверджених наказом ДП «СЕТАМ» від 26.11.2018 року №141, затвердити власний Порядок проведення електронних земельних торгів з реалізації земельних ділянок комунальної власності (або прав на них).
2. Прийняти рішення про передачу земельної ділянки (або прав на неї) комунальної власності на реалізацію шляхом проведення електронних торгів.
3. Укласти договір з Державним підприємством «СЕТАМ».
4. Укласти договір про проведення електронних земельних торгів з відповідною землевпорядною організацією.
Нагадаємо, 20 вересня 2018 року ДП «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерство аграрної політики та продовольства України презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів. За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд грн.
OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) – це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.
Коментарі
ОТГ
У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

У 112 громадах розпочинається реалізація проектів будівництва та модернізації ЦНАП.Про це повідомляє портал “Децентралізація”.
“Наприкінці січня команда NIRAS Sweden AB, виконавці Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою», розпочне співпрацю з громадами – учасницями першого раунду зі створення та модернізації ЦНАП, відповідно до технічних завдань (ТЗ) розроблених експертами Програми”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: У власність ОТГ передали понад 500 тис. га сільськогосподарських земель
Згідно з техзавданнями, у 59 громадах буде створено новий ЦНАП, а у 53 – модернізовано вже існуючий. Серед них у шести громадах запрацюють мобільні ЦНАП, у 26 громадах – спільні ЦНАП громади та району, п’ять Центрів буде створено на основі договорів про міжмуніципальне співробітництво, а в 73 населених пунктах буде відкрито віддалене робоче місце ЦНАП.
Понад 10 500 годин інституційної підтримки та тренінгів, більше 1 000 одиниць техніки та 10 000 одиниць меблів отримають громади-учасниці першого раунду Фази впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми “U-LEAD з Європою”.
Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Коментарі
ОТГ
Містяни на Прикарпатті зібрались грошима і збудували собі футбольне поле

У місті Яремче на Прикарпатті жителі самі збудували собі футбольне поле. Вкладали покриття, встановлювали паркан, трибуни та освітлення.
На покриття з обласного бюджету отримали 650 000 грн. Усі інші витрати покривали своїми силами. Складались усі – підприємці, поліція, лікарі. Зібрали готівкою 100 тисяч гривень. Місцеві бізнесмени пригнали усю необхідну техніку.
Читайте також: Селяни на Прикарпатті самі збудували міст і ще й зекономили
“Коли дощ падав, тут узагалі усе в калюжах було!”, – пригадує юний футболіст Максим.
Зараз тут займаються учні спортивної школи і дві дорослі футбольні команди.
Коментарі
ОТГ
Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Єрківська ОТГ Катеринопільського району, що на Черкащині, вже кілька років повертає державі мільйонні субвенції. Ця ОТГ відмовилася від державної допомоги.
Тут майже на шість тисяч населення бюджет – 33 млн грн. А ще три роки тому ці села нагадували суцільну руїну. Не було грошей навіть вивозити сміття. Сьогодні тут всюди ремонти – і дороги там, де було бездоріжжя. Тут повністю безкоштовна медицина – від пігулок до стоматологічних послуг. Після об’єднання тут безкоштовні навіть послуги стоматолога. Школярі отримують безкоштовне харчування за рахунок громади.
Читайте також: В ОТГ на Полтавщині відкривають сортувальну станцію
Щороку 240 000 грн виділяють на потреби малозабезпечених мешканців. 85 літніх одинаків отримують постійну допомогу від громади. Тут навіть створили власну пожежну службу, яка обслуговує весь район.
“З часу об’єднання у нас кожен день ремонт – робимо дороги, освітлення, спортивні майданчики”, – говорить староста с. Радчиха Валерій Гончар.
У цій громаді вміють не тільки заробляти, але і дбати про своїх.