Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру

Опубліковано

Лавандовий, з кавовою скоринкою та вином – крафтові українські виробники сиру щоразу дивують своєю продукцією. У нас є чимало фермерів, які виготовляють дійсно натуральні продукти виключно з молока, на відміну від великих компаній. До того ж українські виробники створюють справді унікальний сир, який здивує вас своїм смаком. Тож,пропонуємо познайомитись з крутими сироварнями.

1. Сири з благородною цвіллю від Орловських

На базі молочної козячої ферми “Золота коза” сім’я Орловських створила крафтову сироварню. Сергій та Тетяна раніше мали успішний рекламний бізнес, але вирішили спробувати себе у новій справі. Тому завели собі кіз та почали займатись виробництвом крафтової продукції у селі Покровка, Кіровоградської області.

“Особливістю нашої сироварні є те, що сири виробляються з власного молока, яке ми отримуємо на фермі “Золота коза”, а не скуповуємо у населення. Це дає нам впевненість у високій якості нашої продукції”, – кажуть Орловські.

Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

У сімейній сироварні є і бринза, і сири з м’ятою та оливками, і делікатеси з блакитною благородною цвіллю. А справжньою родзинкою в асортименті виробника є десертні сири з ягодами.

Ціни: в середньому 400 гривень.

Де купити: Інстаграм

2. Сир у вині від eKoZa

Скоринка з червоного вина, суміш спецій та запашні олії – все це про сири від сімейної екоферми eKoZa, яка знаходиться в Житомирській області. Всі продукція є повністю натуральна. У  eKoZa використовують тільки козине молоко, без консервантів та антибіотиків.

Варто спробувати напівтвердий сир Мурсія аль Віно. Під час визрівання його двічі занурюють в червоне вино, що надає скоринці характерний червоно-коричневий колір, а смак стає наче квітковий букет. Мурсія аль Віно визріває не менше 45 днів. Або ж скуштуйте Бельпер Кнолле – це витримані 12 місяців кульки в травах та суміші перців. Текстура суха, як у пармезану. Сир можна натерти на терці та використовувати як приправу для будь-яких гарнірів, м’яса, салатів. До того ж на фермі можна придбати натуральний мед, олію та соуси.

Ціни: сир Мульсія аль Віно – 75 гривень, фета – 40 гривень, сир зі спеціями – 80 гривень.

Де купити: Фейсбук

3.  Авторські сири від КозаЧка

“Робити продукти для людей”, – такий девіз Тетяни Дяченко, засновниці сироварні КозаЧка. Ідея створювати натуральні молочні продукти виникла у жінки ще в 2010 році  під час перебування в ізраїльській кібуці. Там працювали щасливі виробники корисного продукту – сиру. Тоді і прийшла думка, а чому б у нас в Україні не створити таке виробництво?

У 2013 році «КозаЧка» розпочала своє життя як домашня сироварня. Сири готувалися за традиційними рецептурами та споживалися друзями. Це був експеримент під час якого реалізовувалися набуті за кордоном знання. А з часом це переросло у власний цех, де готують молоді сири, авторські сири з блакитною пліснявою та чебрецем та сири витримані 3-6 місяців. А ще тут виготовляють йогурти з різними смаками.

Читайте також: Куди їхати у подорож за смачним українським вином? Топ порад від сомельє

Крім того, Тетяна Дяченко навчає всіх охочих  “спілкуватися” із молоком та варити “сир із характером”. І для цього створила власну Школу Сироваріння. 

Ціни: 80 гривень за 30 грамів

Де купити: сайт

4. Сири з буйволиного молока

Ви колись куштували сир із буйволиного молока? Якщо ні, тоді вам точно варто відвідати ферму “Карпатський буйвіл”, що на Закарпатті. Утримувати й відновлювати популяцію таких тварин тут розпочали 9 років тому. Коли ж кількість стада побільшала, вирішили створити ферму, на якій нині близько 50 буйволів. А щоб краще ознайомити туристів зі ще одним закарпатським виробником молочних та м’ясних виробів – невдовзі почали влаштовувати дегустації.

Скуштувати продукцію з буйволиного молока можна як на фермі, так зробивши замовлення на сайті. Серед смаколиків тут є і фета, і бринза, і адигейський сир, і розсільний. Крім того, на фермі виготовляють масло та згущене молоко.

Ціни: 100 грн за 100 грамів сиру

Де купити: сайт

5. Лавандовий сир від “СирКум”

Карамельний, лавандовий, зі смаком вина чи кави – ці та інші незвичайні сири можна знайти у сімейній сироварні “СирКум”, що на Житомирщині. Це підприємство почалось як хобі, адже засновники хотіли створювати натуральний продукт з молока для себе. Але тепер це успішна сироварня, яка має поціновувачів з різних куточків України.

В асортименті: халумі з різними наповнювачами, рікота, сулугуні та авторський сир П’яний Кум, який відпресований та замочений у винно-пряному розсолі. Сировари постійно експериментують зі смаками, тому у них є брюност – крафтовий сир за норвезькою рецептурою, на смак подібний до карамелі, а також качота – сир, який не один день визрівав в лаванді, що і додало цьому сиру ніжний квітковий смак та аромат.

Ціни: 33 грн за 100 грамів сиру

Де купити: сайт

6. Чорний сир від “Станіславська сироварня”

“Станіславська сироварня” – це ще одне успішне підприємство Івано-Франківщини. Його засновницею є Наталія Пальчак. Раніше жінка працювала викладачем музичної школи, але коли побачила по телевізору сироварів, вирішила і собі спробувати.

“Я пройшла навчання і тепер знаю, що може вразити покупців. Наприклад, людям подобається, що кожен наш сир має свою незвичайну локальну назву. Великий попит маємо на сир «Чорна рада» — з чорнилами каракатиці та вдалим поєднанням квітів лаванди та насіння пажитника, яке додає горіхову нотку. Часто замовляють і сир «Мольфар» з базиліком, помідором і часником. Тут ми взяли за основу голландську технологію зеленого сиру «Песто», – каже Наталія Пальчак.

Крім сиру, тут можна придбати питний йогурт з різними смаками, масло, вершки та сирні помазанки.

Ціни: від 53 грн до 750 грн.

Де купити: сайт

7.  М’ятні сири від Скажи Cheese

“Екологічні крафтові сири від україномовних корівок Донеччини”, – так каже про себе виробник Скажи Cheese. Історія сироварні розпочалась у 2015 році, коли засновники вимушені були переїхати з Донецька і почати життя спочатку. Вони вивчили специфіку регіону, познайомилися з місцевими господарствами і обрали для виробництва сири, які важко знайти в Україні: м’який осетинський сир, левантійський сир для грилю і смаження — халумі і авторський гострий сир — чіліта.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Фішкою бренду є халумі – кіпрський сир для смаження й грилю, який має злегка солоний, молочний смак із запахом м’яти. Крім того, сировари часто додають у свій продукт оливки, кріп, паприку, базилік та горіхи. Такі поєднання будуть до смаку кожному. А ще у Скажи Cheese є італійські десерти.

Ціни: халумі 85-150 грн, чіліта 85-105 грн.

Де купити: сайт

8.  “Перечинська мануфактура” – сири з цвітом липи та евкаліптом

Ви колись куштували сир зі цвітом липи? Засновник сироварні Олексій Сінєльніков впевнений, що ні. Адже вони перші у світі наважились приготувати такий незвичайний делікатес.

У “Перечинській мануфактурі” постійно експериментують зі смаковими властивостями. Тут створюють сири з лавандовою, сушеною цибулею, горіхами, чаєм, евкаліптом та інші. 

За словами власника сироварні, його основна мета – щоб у Перечин приїжджали з різних міст спеціально за сиром. І вже зараз сюди уже їдуть туристи, а сироварню включають в екскурсійні маршрути.

Ціни: від 30 до 50 грн за 100 г сиру

Де купити: сайт

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі