Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів

Опубліковано

Ще змалку у нас були стандартні уявлення про те, якою є українська кухня. Сало, борщ, вареники – це ті страви, які майже щодня є на столі у кожній українській родині. І складно уявити, що, наприклад, у Жмеринці вирощують креветок чи що у нас є свої українські устриці. Тож, якщо ви є справжнім гастроестетом, або просто хочете спробувати щось незвичайне, тоді ця підбірка саме для вас. Ми зібрали сім українських продуктів, які потішать не гірше світових делікатесів. 

Ковбасу з равликів замовляли?

Певно, равликами зараз вже нікого не здивуєш. Якщо раніше така страва була дивиною, то зараз є майже в кожному українському ресторані. На Закарпатті є цілі ферми равликів, де влаштовують перегони та ласують равликовою ікрою.

Але, куди ж на Закарпатті без ковбаси та настоянок!? Будете здивовані, але еко-ферма “Рако”, що знаходиться у селі Раково, вперше презентувала ковбасу з равликового м’яса. На дегустацію равликового салямі на ферму приходять всі місцеві. Та і це ще не все. Гостей у “Рако” частують і равликовицею, або простими словами – самогоном, який настояний на равликах з мушлями. Ну що, ще досі дивуєтесь тому, як їдять равликів? 

“Засмаглий” часник

Уявіть собі часник, який позбавлений всіх дратівливих якостей, має ніжний аромат та абсолютно не схожий на запах звичайного часнику. До того ж, він ще й чорний! Компанія Mr.Garlic виготовляє унікальний органічний продукт – чорний часник.  Пряно-солодкий, ароматний, ніжний за структурою – трохи нагадує чорнослив або тамаринд.

Mr.Garlic виробляють чорний часник методом природної ферментації в умовах високих температур і певної вологості, без жодних барвників або будь-яких хімічних добавок. За рахунок цукру і амінокислот, що виділяється за цей період, часник і набуває чорний колір.

100 г. такого делікатесу коштує 190 гривень. А купити часник можна в магазині Good Wine чи еко-лавках.

Морозиво із сиром дорблю

Якщо вам набридло купувати звичайний пломбір на паличці, то для любителів морозива українські виробники пропонують багато цікавого.

От Mr. Pops є улюбленим смаколиком хіпстерів, адже від них можна скуштувати морозиво з різноманітними смаками: фруктово-ягідні – манго, малина, груша, смородина, цитрус, і десертні – несквік, лимонний чізкейк, іриска, вегетаріанський полуничний сорбет. А справжньою фішкою є морозиво з японським чаєм матча та ескімо з сиром дорблю. Вартість такого незвичайного морозива – від 50 гривень.

Засновниками Mr. Pops є три приятелі з Дніпра Дмитро Стародубов, Юрій Кондратенко, Денис Антипов. Вони є першими в Україні виробниками натурального крафтового морозива на паличці і не хочуть, щоб їх продукт став мас-маркетом.

Цукерки з гречки

Турбуєтесь про фігуру, але хочеться солодкого? А як щодо цукерок з гречки та цибулі? Так, такі існують і виготовляє їх сумчанка Оксана Мартим’янова.

Дівчина роздумувала, щоб таке оригінальне можна готувати в Україні. Саме тоді вирішила взятись за незвичайний натуральний продукт. На просторах інтернету жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому на власній кухні все розробляла самотужки — пропорції, рецептури, формати.

Зараз цукерки HrechkaSweets із зеленої гречки, насіння, меду та шоколаду можна купити у кав’ярнях. Але власниця бренду планує вийти на світовий ринок. 

Коробочка з такими солодощами коштує близько 150 гривень.

Сир з цвітом липи

У сироварні “Перечинська мануфактура” регулярно проводять експерименти зі смаковими властивостями сиру. Тут виготовляють унікальні сири, які прийдуться до смаку навіть вибагливому гурману.

Ви колись куштували сир зі цвітом липи? Засновник сироварні Олексій Сінєльніков впевнений, що ні. Адже вони перші у світі наважились приготувати такий незвичайний делікатес. Є також рожевий камамбер, сир у виноградному листі, з сушеною цибулею, чорною ікрою, евкаліптом та інші. А ще однією фішкою  є сир, який здивує своїм виглядом: він як ззовні, так і всередині чорний. Усе завдяки додаванню чорнил каракатиці.

За словами власника сироварні, його основна мета – щоб у Перечин приїжджали з різних міст спеціально за сиром. І вже зараз сюди уже їдуть туристи, а сироварню включають у екскурсійні маршрути. 

Консерви з цукіні, або італійська джардіньєра в банці

Ян Островський з Первомайська займається консервацією екзотичних овочів, а його борщ в банках літрами купують в Європі. Під торговою маркою “Стодола – щира їжа” підприємець налагодив повний цикл органічного виробництва  консервів з екзотичних овочів – бамії, трюфельної картоплі та фізалісу. 

Фішкою є овочеві мікси, італійська джардіньєра, французький рататуй, американський реліш. При цьому, такі незвичні страви “Стодола” підлаштовує під смак українця, бо, наприклад, джардіньєра дуже оцтова для наших людей.

Наразі компанія випускає до 1 тис. банок консервованих овочів на добу. Ціни за баночку делікатесів стартують від 70 до 100 гривень.

Устриці made in Ua

Ферма “Устриці Скіфії” на Тілігульському лимані на межі Миколаївської та Одеської областей стала першою і єдиною в Україні. А заснував її юрист-фермер Андрій Пігулевський ще 8 років тому. 

Життя української устриці починається у Франції. Там французький устричний розплідник розводить бебі-устриць, так би мовити, насіння. А згодом Андрій купує їх там і поміщає в лиман на 16-18 місяців. За цей час устриці проходять природний афінаж в слабосоленій воді Чорного моря, що надає їм унікальні смакові якості.

У лимані вони ростуть до комерційного розміру. На фермі вирощується, переважно, тихоокеанська гігантська устриця. 

Дюжина українських устриць коштує 360 гривень, а їх смак є не гіршим іноземних.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі