Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Благодійна акція у Києві: обміняй старе взуття на нове

Опубліковано

У одному з київських магазинів можна обміняти старе взуття на нове та долучитися до благодійної акції.

Про це пише Великий Київ.

Таку ініціативу започаткував бренд «Хай! Легс», що означає «Привіт! Ніжки» і схоже на привітання босим ногам, які потребують капців. За час існування бренду «Хай! Легс» кияни передали на благодійність більше як 5 тисяч пар взуття.

Концепція така: у більшості людей вдома є взуття, яке взували декілька разів, але воно їм не підходить або не подобається.

фото: bigkyiv.com.ua

У рамках благодійної акції є можливість обміняти такі моделі на нові від згаданого вище бренду зі знижкою 25% та долучитися до хорошої справи.

Все зібране взуття ми віддаємо благодійним організаціям як Карітас, Життєлюб, а ще людям, які заповнюють анкету на нашому сайті. Писали з Дніпра з магазину, де безкоштовно віддають дітям та родинам, які постраждали в АТО», – розповідає засновник благодійного бренду, представник відомого українського виробника взуття Андрій.

Читайте такожНовий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Оскільки магазин жіночого та чоловічого взуття має власне виробництво та сучасне обладнання для роботи, до пандемії отримане від благодійників б/в взуття брали на ремонт та проводили профілактику, щоб мало більш товарний вигляд – мили, шліфували та реставрували. Над оновленням б/в капців працювало 7 людей. У період карантину проти Covid-19 виробництво відпочиває, тому беруть тільки такі пари, у яких одразу можна ходити, без реконструкції.

Якщо у вас є старі туфлі, черевики, сандалі або кеди у хорошій якості, але яким ви не можете знайти застосування (вони вам не подобаються, не підходять по розміру, набридли) – ви можете стати чиїмось Героєм. Ми обмінюємо взуття будь-яких брендів. Воно може бути як новим, так і ношеним, мати незначні пошкодження або відклеєну підошву, але просимо розуміння, приносьте взуття чистим. Для обміну не підходять моделі з неякісних шкірзамінників, домашні капці, шльопанці, в’єтнамки або будь-яке інше дешеве взуття, яке не підлягає реставрації. Але взагалі люди віддають взуття у гарному стані, яке не потребує реставрації», – розповідає Андрій.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

Щоб взуття не потрапило до шахраїв, у магазині планують ставити на підошвах власне кліше, щоб не можна було перепродати на OLX. А от ті, хто індивідуально звертається до магазину через сайт та просить капці для себе, може вибрати з кількох моделей стиль та розмір.

фото: bigkyiv.com.ua

Благодійники приносять багато чобіт та туфлів з «квадратними» носками. Але вони якраз входять у моду, тому актуальні. Є на високих підборах і з пласкими підошвами. Коли замовники на сайті заповнюють заявку та вказують розмір, ми відправляємо фото взуття, яке можемо запропонувати. Якщо їх усе влаштовує – надсилаємо поштою безкоштовно. Охочих досить багато», – говорить засновник магазину.

Ініціатори благодійного збору кажуть, що власною платформою намагаються заохочувати людей допомагати іншим.

Читайте також: В Одесі художній музей випустив шкарпетки з відомими картинами

Нагадаємо, український бренд випустив шкарпетки, дизайн яких створили діти-сироти.

Головне фото: mida.style.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: