Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/WOU4vdapDLYSSSSSS

Суспільство

Як місцеві рятують унікальний маєток на Вінниччині (ВІДЕО)

Опубліковано

Ззовні звичайна садиба, а всередині – справжня скарбниця!

Щойно входиш до зали – і від захоплення паморочиться у голові. Тут і мавританські розписи, і українська еклектика у ліпнинах.

Це унікальний маєток цукровара Нафтула Когана на Вінниччині. Сюди майже не їздять туристи. А ще 150 років тому у цих залах святкувала українська еліта.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

“Приїхав Коцюбинський, приїхав Старицький, хазяїн їх зустрів щиро”, – Олена Романевич, місцева.

За легендою власник побудував маєток, коли знайшов мішок із золотом. І з тих пір його двері не зачинялись для усіх нужденних. Після війни радянська влада розмістила у їхньому маєтку садочок.

Та через страшну пожежу у 90-ті будівлю закрили. Але місцеві не покинули свого улюбленця і оголосили конкурс на ревіталізацію.

“Ми оберемо кращу ідею і шукатимемо спонсорів – не можна його так кинути”, – кажуть місцеві.

Читайте такожTikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Нагадаємо, у Києві відремонтують садибу 19 століття.

Також читайте, як відбувається велика реконструкція одного з найкрасивіших храмів Києва.

Суспільство

У Rheinmetall заявили про намір збудувати в Україні завод з виробництва ППО

Опубліковано

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall, Армін Папперґер, оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія має намір створити нове спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.

Про це повідомляє  проєкт German Aid to Ukraine.

Проте, ймовірно, пройде щонайменше рік-два, перш ніж розпочнеться фактичне виробництво систем. Більше деталей не надається.

Папперґер також повідомив, що 40 бойових машин піхоти Marder 1A3 будуть постачені в Україну до вересня.

Читайте також: На український ринок виходить німецький бренд сільськогосподарської техніки Eisen Löwe

Зауважимо, що Rheinmetall незабаром розпочне будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Голова компанії, Армін Папперґер, додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Як повідомив Папперґер, перші боєприпаси можуть бути вироблені в Україні через 15 місяців.

Rheinmetall: що відомо

Німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.

Нагадаємо, в Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

Суспільство

Локальні мотиви, вишиванка як у Бандери та давні традиції. Це 10 брендів українських вишитих сорочок

Опубліковано

Щороку в третій четвер травня ми святкуємо Всесвітній день вишиванки, й у 2024 році він припадає на 16 травня.

ШоТам зібрав 10 брендів, у яких можна придбати вишиту сорочку, яка припаде вам до душі. З вишитими мотивами регіону, півниками чи таку, як у Лесі Українки — обирайте!

Svoeridna: сорочки, які можна створити власноруч

Ціни: від 2950 гривень

Де купити: інстаграм

Цей бренд пропонує власноруч створити унікальну сорочку, тож продають їх без вишивки, пошиті з небіленого льону та коноплі. Є й чоловічі, і жіночі варіанти. Кожен виріб скроєний так, щоб на ньому було зручно вишивати, а в наборі додають кілька схем для вишивки та поради щодо роботи. Конопляні обійдуться в 3950 гривень (жіноча) та 3850 гривень (чоловіча), а лляні сорочки — в 2950 гривень.

EmbroideredGem: бренд етноодягу з Сумщини

Ціни: від 5000 гривень

Де купити: сайт, шоурум Wishlist (Київ), шоурум Gerbery (Львів)

Бренд створює домашній текстиль, а також жіночий і чоловічий одяг. Тут можна придбати сукні, комірці, фартухи та, звісно, вишиванки. Часто сорочкам дають жіночі й чоловічі імена — наприклад, сорочку «Орест» у зеленому кольорі можна прибрати за 8500 гривень. Вона створена з використанням кролевецьких мотивів із Сумщини. А сорочка «Наталка» в техніці білим по білому, зроблена з льону, коштує 8900 гривень. 

Витвори: онлайн-конструктор вишитих сорочок

Ціни: від 4110 гривень

Де купити: сайт

На сайті бренду можна обрати сорочку з каталогу або ж створити власну в конструкторі — тоді вам її пошиють і вишиють на замовлення. Треба обрати крій, довжину, рукави, манжети, а також стиль — тобто з якої частини України має бути візерунок (наразі доступні не всі регіони). Далі можна обрати узори для різних частин виробу з переліку. Ціна такої сорочки буде залежати від особливостей крою та вишивки. З готових, наприклад, жіноча слобожанська коштує 5060 гривень, а чоловіча за зразком з музею на Луганщині — 4910 гривень.

Motyv: авторські вишиванки зі Львова

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм

Бренд поєднує старовинні візерунки та сучасний крій. Створюють вишиванки за мотивами різних узорів України — від чернігівського Полісся до Буковини. Зокрема, Карпатська вишиванка для чоловіка білим по білому обійдеться в 3350 гривень, а жіноча буковинська з чорним візерунком — у 4350 гривень.

SVARGA: об’єднує Україну вишиванками

Ціни: від 2850 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

У 2022 році бренд створив колекцію «Вишивана Україна», щоб показати єдність нашої держави. Спочатку в ній було кілька вишиванок, але команда продовжує роботу й хоче випустити вироби, присвячені кожному регіону. Для підготовки вони зверталися до музеїв та приватних колекціонерів, шукали зразки вишивок. Наприклад, сіру жіночу сорочку «Яворівщина» можна купити за 3300 гривень, а чоловічу «Сумщина» — за 3640 гривень. Також бренд робив колекцію з Євгеном Клопотенком з «борщовими» вишиванками та колекцію «Скриня», щоб зберегти й відтворити стародавні узори.  

Vyshyta Ukraine: вишиванки з авторськими орнаментами різних розмірів для високих і низьких

Ціни: від 4350 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд пропонує жіночі, дитячі, чоловічі й унісекс вишиванки, а також вишиті сукні. Наприклад, унісекс сорочка з орнаментом з Чернігівщини коштує 5850 гривень, а жіноча вишиванка з Луганщини — 7450 гривень. Вони мають велику розмірну сітку та безкоштовно кастомізують одяг на невисокий чи високий зріст, аби посадка була кращою.

Вільні люди: сучасні незвичайні вишиванки

Ціни: від 3440 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Поруч з традиційними узорами цей бренд пропонує одяг з гусьми чи бджолами, адже пише про себе так: «Надихаємося традицією, плекаємо майбутнє». Чоловіча вишиванка зі скіфськими мотивами коштує 3500 гривень, а жіноча «Любов. Доля. Щастя» — 3700 гривень. Сорочку з бджолами можна придбати за 4250 гривень, а з півнями — за 4000.

Вишивка в одязі видатних українців: сорочка, як у Бандери

Ціни: від 6000 гривень

Де купити: фейсбук

Цей унікальний проєкт досліджує та відтворює вишиванки знаменитих українців — Івана Франка, Лесі Українки, Степана Бандери тощо. На замовлення можуть вишити вподобану сорочку — ціна буде від 6000 гривень і залежатиме від орнаменту та тканини. Але майстри та майстрині можуть також придбати в бренду схеми та вишити сорочку самостійно — листівка зі схемою коштує 60 гривень.

Читайте більше: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців

MEREZHKA: машинна вишивка на різний смак

Ціни: від 780 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті магазину є вишиванки на різну ціну — і сорочка «Орнамент» за 780 гривень, і сорочка «Сумщина» за 3780 гривень, а також сукні й чоловічі та дитячі вишиванки. Окрім цього, бренд створив цікаву колекцію вишитих суконь з льону та кропиви під назвою «Поле».

Gaptuvalnya: витончений бренд з Івано-Франківська

Ціни: від 6150 гривень

Де купити: інстаграм, сайт

Цей бренд пропонує цікаві авторські орнаменти, натхненням яких стала автентична українська вишивка. Наприклад, він створив вишиту сорочку Єдності, що об’єднала елементи узорів з різних регіонів України — її можна придбати за 11800 гривень. Усі вироби відшивають уже після замовлення, також пропонують індивідуальний пошив. Крім вишитих сорочок для жінок і чоловіків, в асортименті є сукні, керсетки, піджаки та весільне вбрання.

Читати далі

Суспільство

День вишиванки 2024: куди піти та на що подивитися у різних містах України

Опубліковано

День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Вперше свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу.

Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України. Редакція ШоТам підготувала дайджест програм заходів в шести містах України.

Київ

11.00 – офіційне відкриття свята

Локація: центр психологічного відновлення «Цінності» (вул. Володимирська, 69)

Презентація вишиванки «Бойова дронівка» за участі:

  • – Олександра Ткачука, співзасновника Всесвітнього дня вишиванки, капітана Сил територіальної оборони ЗСУ;
  • – Сергія Костинського амбасадора вишиванки «Бойова дронівка», командира роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 104 бригади ТРО ЗСУ;
  • – Наталії Федорчук – керівниці громадської організації “За сімейні цінності”.

Презентація проєкту “Територіальна оборона неба” за участі:

  • Владислава Сакіна, керівника проєкту, військовослужбовця ТРО ЗСУ

17.30 – презентація артінсталяції “Трон переможця” у рамках проєкту “Територіальна оборона неба”
Локація: Хрещатик, 36 (праворуч від входу в КМДА).

18.00 – показ документального фільму про вишиті сорочки “Спадок нації” за участю режисера та співзасновника Всесвітнього дня вишиванки Олександра Ткачука
Вхід на подію – вільний.
Локація: Хрещатик, 34 (книгарня “Сенс”, 2 поверх).

21.00 – «Поезія перемоги»: відеопроекція на фасаді Київської міської державної адміністрації
Локація для глядачів та ЗМІ: вул. Хрещатик, 21 (навпроти КМДА).

Одеса

Цього дня на центральній площі Одеського зоопарку відкриється виставка картин, вишитих хрестиком. Виставка триватиме увесь день, і всі охочі зможуть ознайомитися з творчістю талановитих майстринь.

За традицією у цей день усім, хто одягне вишиванку, вхід до зоопарку буде безкоштовний.

Львів

13:00 – зустріч із майстринею-вишивальницею «Код української вишиванки», Філія львівської муніципальної бібліотека у с. Підбірці (вул. Митр. Юхимовича, 149-А, приміщення Народного дому).

14:00 – етновикладка «Модний бренд з віковою традицією», фотоконкурс та флешмоб, Львівська муніципальна бібліотека, філія №4 (вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10).

16:00 – «Виший листівку для воїна» – майстер-клас від студентів Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша для учнів художнього відділу ЛШМ № 5, Львівська школа мистецтв № 5 (вул. Хуторівка, 28).

16:30 – презентація мистецького альбому «Вишивка Жидачівщини»: за зразками одягу з колекції Львівського Скансену. Під час заходу відбудеться розмова з авторкою проєкту Іриною Вачковою на тему: «Як працювати з автентикою». Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, стодола із с. Либохора (вул. Чернеча Гора, 1).

Житомир

З 12:00 до 18:00 на Новому бульварі триватимуть такі активності:

  • фотолокація «Код нації»;
  • виставка вишитих робіт регіонів України від Школи поліської автентичної вишивки під керівництвом заслуженої майстрині народної творчості України Оксани Дедюль;
  • виставка художніх робіт учнів мистецьких закладів міста;
  • ART-HUB «Бібліотека просто неба»;
  • лекторій «Український головний убір» від Марії Масловської – народознавиці, відмінника освіти України;
  • години художньої творчості для дітей (розмальовки);
  • локація дитячої творчості від мережі магазинів Cubi.com.ua «Намалюю Україну»;
  • художній майстерклас акрилом «Екоавтентика».

Для дітей проводитимуть майстеркласи:

  • з 12:00 до 13:00 – розпис шоперів від команди благодійного фонду «СпівДія»;
  • з 13:00 до 14:00 – розпис чашок «Мої візерунки» від команди благодійного фонду «СпівДія»;
  • з 14:00 до 15:00 – виготовлення українського оберега із фетру від заслуженої майстрині народної творчості України Оксани Дедюль;
  • з 15:00 до 16:00 – виготовлення закладок для книжок з елементами української вишивки;
  • з 16:00 до 17:00 – майстерклас із оригамі «Ми — українці»;
  • з 17:00 до 18:00 – розпис акрилом на полотні «Житомир вишиваний».

Тернопіль

З нагоди Міжнародного дня вишиванки 16 травня о 13:00 у Тернополі розпочнеться міський мініфестиваль «Вишиванка – код нації», який пройде на відкритому сценічному майданчику біля пам’ятника Іванові Франку. 

В рамках святкування відбудеться:

  • театралізований перформанс;
  • дефіле тернополян у вишиванках;
  • особисті історії у вишиванках (вільний мікрофон);
  • мистецька програма від артистів ПК «Березіль» ім. Леся Курбаса.

Чернівці

10.00 – акція “Народжені у вишиванках”. У пологовому відділенні Чернівецької міської клінічної лікарні на вулиці Рівненській, 8 немовлятам вручатимуть вишиванки;

12.00 – офіційне відкриття свята у сквері Дня Вишиванки. Там презентують вишиванку “Бойова дронівка”;

14.00 – 16.00 містом їздитиме ретро-тролейбус, який тематично оформлять до Всесвітнього дня вишиванки. Тролейбус курсуватиме від за напрямком тролейбусного маршруту №1 від Чернівецького національного університету до вулиці Ясської;

17.00 – розмовний клуб англійською мовою на тему “How Well Do You Know Ukraine?” у сквері Дня Вишиванки;

19:00 – показ фільму “Соловей співає” у Гончаренко центрі на вулиці Івана Франка, 2;

21.00 – відеопроєкція “Поезія перемоги” на фасаді Палацу урочистих подій.

Нагадаємо, в Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: