Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

TikTok – це соціальна мережа, яка повністю побудована на відеоконтенті. Тік-Токери викладають сюди свої короткі ролики від 15 до 60 секунд. Зазвичай, це розважальні відео з масками, стікерами та популярною музикою. Якщо ви досі думаєте, що TikTok — це соціальна мережа для підлітків, то у нас для вас хороші новини. Це ідеальна платформа для заробітку та просування вашого бізнесу. Як саме? Ми запитали в експертки Анни Хоми.

Анна Хома

Анна Хома

Head of Marketing, проєкт OBRIO, Genesis.

Два роки досвіду в маркетингу, до цього працювала в аналітиці. В основному працює з платними джерелами трафіку, такими як Facebook, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest. Керує командою, що складається з трьох маркетологів та трьох дизайнерів.

Що таке TikTok?

TikTok вже встиг стати однією з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Щодня мільйони підлітків з різних куточків планети викладають сюди короткі музикальні відеоролики, на які накладають музику, або синхронізують рухи губ з текстом чи словами з фільму. TikTok нагадує Instagram і Snapchat. Ви можете прокоментувати чи лайкнути відео, а також підписатись на людей.

У 2019 році TikTok завантажили 738 мільйонів користувачів, а за весь час — понад 1,5 мільярда. Країна з найбільшою аудиторією — це Індія, де, до речі, TikTok заборонили у червні цього року. Далі за завантаженнями — США, Туреччина, Росія і Пакистан.

Аудиторія TikTok дуже молода, понад 32% користувачів молодші 19 років, ще 30% — віком 20-29 років. При цьому аудиторія дуже активна. В середньому користувачі проводять на платформі 45 хвилин на день, а в США середня кількість сесій на користувача досягає 8 на день.

Саме підлітки є основними користувачами сервісу. І це перевага TikTok, адже вони активні, створюють дуже багато контенту, влаштовують челленджі та конкурси. Якщо ви будете правильно використовувати цю соціальну мережу, то зможете представити свій бізнес чи продукт величезній аудиторії.

Як заробити в TikTok?

Зараз TikTok набирає обертів як платформа для інфлюенсерів. Якщо рекламою в Інстаграмі блогера нікого вже не здивуєш, то TikTok ще має шанси. І на платформі досі є можливість стати популярним, інвестуючи лише у свій контент, без платного просування власного облікового запису. Можна відносно легко стати блогером-мільйонником всього за декілька тижнів, а далі пропозиції про співпрацю будуть надходити до вас мало не щодня. Ось кілька способів для заробітку в TikTok:

1. Нативна реклама. Якщо у вас вже є достатня кількість підписників, то ви можете рекламувати інших тіктокерів, бренди, речі чи послуги. Ви можете підтримати челлендж, який запустив бренд, або співпрацювати з блогерами, які мають меншу кількість підписників. Головне — не перезавантажувати свій акаунт рекламою.

2. Співпраця з брендами. Схема така ж як і в Інстаграмі — блогери стають обличчям бренду і регулярно рекламують його вироби чи послуги. Але потрібно пам’ятати, що ви маєте певні обов’язки перед замовником.

3. Прямі ефіри. Якщо маєте понад 1000 підписників, то можете монетизувати прямі ефіри. Глядачі можуть висловлювати вам подяку під час ефіру у вигляді монет, які є внутрішньою валютою TikTok – Coins чи tips. Потім її можна обміняти на реальні кошти та вивести на банківську карту. Але якщо вам немає 18-ти років, то такий вид заробітку — тільки з дозволу батьків.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

4. Партнерський маркетинг. Ви можете залишати посилання під відео на інші акаунти чи бізнесу. А вже далі можна отримати відсоток від продажів чи переходів.

5. SMM-спеціаліст у Tik-Tok. Ваші здібності можуть гідно оцінити у цій соціальній мережі. Ви можете працювати SMM-спеціалістом у блогера, писати сценарії під відео, складати ТЗ для фотографа, шукати методи просування та роботи з аудиторією.

6. Просування власного бізнесу. TikTok — ідеальна платформа для просування свого бренду, якщо ваша аудиторія — молода, креативна або стежить за трендами. Якщо ви досі не вірите в те, що контент повинен виглядати натурально — подивіться на найпопулярніший акаунт на платформі.

Як просувати свій бізнес?

ТікТок ідеально підходить для брендових кампаній, і цим активно користуються абсолютно різні бренди — від фаст-фуду до luxury-сегмента fashion. Приклади кейсів можна знайти тут.

А ще маємо для вас кілька порад, як же бізнесу використовувати ТікТок?

1. Стежте за трендами.

Намагайтесь стежити за трендами, вони живуть досить довго, і ви можете використовувати їх повторно. Кількість підписників насправді не вирішує майже нічого, цілком імовірно, що ваше наступне відео потрапить у стрічку зовсім інших користувачів. То чому б не використати популярний тренд двічі чи навіть тричі? Також важливо намагатись створювати тренди самостійно. Якщо ідея сподобається аудиторії, ви отримаєте багато UGC (user generated content) і класний органічний ріст власного акаунту. Не бійтесь виглядати безглуздо, адже TikTok — не місце для серйозних продажів.

2. Створіть власний хештег.

Хештеги — теж важлива частина роботи з контентом. Існують навіть додатки для генерації хештегів відповідно до тематики вашого відео. Правильно вибрані хештеги підвищують ваш шанс потрапити у рекомендації і допомагають взаємодіяти з аудиторією.

3. Працюйте з популярними тіктокерами.

Крос-промо і спільні відео з популярними блогерами на TikTok — мабуть, найшвидший спосіб розкрутити свій акаунт, якщо не вдається потрапити в рекомендації. Покоління Z проти традиційної реклами. Тому робота з тіктокерами допоможе вам встановити зв’язок з постійними користувачами.

Читайте також: Amazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

4. Рекламуйте свій бренд.

Зараз рекламу в TikTok може запустити практично будь-хто, якщо ваш продукт дозволено рекламувати політикою платформи. Потрібно створити рекламний акаунт, додати спосіб оплати, пройти рев’ю і — вперед. Найважливіше — це ваш рекламний креатив. Чим більше він схожий на контент, який користувачі публікують на платформі щодня, тим краще. Класної ідеї і телефона з непоганою камерою цілком достатньо для того, щоб зняти відео. На самій платформі є інструмент, який допоможе підібрати музику і навіть CTA (call to action) до відео, якщо потрібно. Ефективність залежить від вашої цілі, і вся необхідна аналітика відображається в рекламному кабінеті платформи. Базові метрики, актуальні для всіх — CTR (click through rate) і CR (conversion rate).

Зараз в розпорядженні брендів є інструменти як для нативної, так і для прямої реклами. Ось деякі з них:
  • TopView. Цей нативний відеоформат TikTok Ads підходить для поширення інформації про продукт чи бренд. Як тільки користувач заходить в програму, то одразу бачить ваше рекламне оголошення. Повноекранні рекламні відеоролики тривалістю від 5 до 60 секунд з автоматичним відтворенням і звуком, а значить, ви точно встигнете розповісти про ваш бренд все найважливіше і цікавіше.
  • Brand TakeOver. Цей формат схожий на попередній, але тут можна використовувати короткі ролики до 5 секунд.
  • In-Feed Ads. Це реклама вашого бренду, яка нативно вбудована у стрічку рекомендацій користувачів. Максимально звичний та привабливий для аудиторії формат контенту. Сюди можна додати картки голосування, маски, ефекти, бейджи і інші радощі.
  • Branded Hashtag Challenge. Це один з найкращих варіантів рекламної інтеграції в TikTok. Запустіть ваш брендований хештег-челендж і запропонуйте вашій аудиторії взяти участь у створенні контенту в рамках вашої кампанії: всі призначені для користувача матеріали будуть зібрані на офіційній сторінці хештег-Челлендж.
  • Branded Effects. Підігрійте інтерес користувачів до вашого бренду за допомогою стікерів, фільтрів і спеціальних ефектів. Проявляйте свій творчий потенціал і спостерігайте, як ваш бренд набирає популярність.

Будьте готові вкласти чималі гроші в рекламу. Мінімальний бюджет – $500.Створення або співучасть в челленджах блогери можуть оцінити в $ 500- $1000 або $5000. Залежить від їх аудиторії і відношення до вашого бренду.

Головне, як в і в роботі з будь-якою платформою, — це аналізувати те, що зараз актуально, тестувати різні концепції відео, регулярно постити відео і не опускати руки. Якщо докладати зусиль з розумом — точно отримаєте класний результат.

Суспільство

У Великій Британії українські офіцери-психологи пройшли курс навчання

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Британії успішно завершила навчання перша група офіцерів-психологів та психологинь.

Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.

Зазначається, що пілотний курс груп контролю бойового стресу тривав п’ять тижнів.

«Українські військові на передовій стикаються з надважкими психологічними навантаженнями і стресами. Смерті, поранення, втрати побратимів та посестер, важкі обстріли – це ті реалії, які мусять бачити та переживати наші воїни на лінії фронту. Тому спільними зусиллями української і британської сторони був розроблений і запроваджений курс, покликаний підготувати професіоналів, що допомагатимуть солдатам долати бойовий стрес», — зазначили у Генштабі.

Курс складався із теоретичної та практичної частин, у межах яких психологи тісно працюють із військовими ЗСУ. Також британські інструктори пояснили українцям, як ефективно працювати з військовими психотравмами, як психологічно відновлювати та реабілітувати, а також як надавати першу психологічну допомогу.

Читайте такожГонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

«Окрім того, це унікальна можливість обміну досвідом: українці розповідають британцям про реалії нашої війни, а британці, своєю чергою, діляться досвідом роботи з ветеранами, які пройшли бойові дії та зазнавали посттравматичних стресових розладів, але за інших обставин», — додали у Генштабі.

За результатами пілотного курсу сторони узгодили упродовж наступного року підготувати за цією програмою більше сотні офіцерів психологів з бойових підрозділів.

Нагадаємо, за підтримки ООН запустили онлайн-чат для психологічної підтримки чоловіків.

Також ми розповідали, що у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Читати далі

Суспільство

Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німеччина оголосила про виділення нового пакета військової допомоги для України.

Про це повідомили на офіційному сайті Федерального уряду Німеччини.

До пакета увійшли:

  • 3840 артилерійських снарядів калібру 155-мм;
  • 4 тягачі та 4 танкові напівпричепи до них;
  • 5 систем виявлення дронів;
  • 250 наборів інструментів з підривним матеріалом;
  • 2 машини прикордонної охорони;
  • 3 транспортні засоби (вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи);
  • 1 мобільна антенно-щоглова система;
  • 25 лазерних далекомірів;
  • 15 снайперських гвинтівок HLR 338 та 60 000 набоїв до них.

Читайте такожЗмінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.

Фото: АР.

Читати далі

Суспільство

Повітряні Сили знищили вночі 10 із 12 «шахедів»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Повітряні Сили знищили вночі 10 ударних дронів-камікадзе ворога у небі над Миколаївщиною та Хмельниччиною.

Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що у ніч на 3 грудня російська армія атакувала 12-ма ударними безпілотниками типу Shahed з району російського міста Приморсько-Ахтарськ.

Також росіяни випустили керовану авіаційну ракету Х-59 з повітряного простору Бєлгородської області.

Ударні ворожі БпЛА атакували у декілька хвиль, заходили через окуповану Херсонщину в Миколаївську область.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

«Саме на Миколаївщині, в зоні відповідальності повітряного командування «Південь», більшість «шахедів» було знищено протиповітряною обороною. Решта прямували в північно-західному напрямку і були збиті в районі Старокостянтинова на Хмельниччині», — йдеться у повідомленні.

У результаті бойової роботи протиповітряною обороною Повітряних Сил та Сил оборони України знищено 10 ударних БпЛА «Shahed-136/131». Керована авіаційна ракета Х-59 не досягла своєї цілі.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, у Німеччині підготували другу групу українців для роботи з Patriot.

Також ми розповідали, що у Києві відкрили символічний мурал, присвячений силам ППО та енергетикам.

Фото: Повітряні Сили ЗСУ.

Читати далі