Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Опубліковано

TikTok – це соціальна мережа, яка повністю побудована на відеоконтенті. Тік-Токери викладають сюди свої короткі ролики від 15 до 60 секунд. Зазвичай, це розважальні відео з масками, стікерами та популярною музикою. Якщо ви досі думаєте, що TikTok — це соціальна мережа для підлітків, то у нас для вас хороші новини. Це ідеальна платформа для заробітку та просування вашого бізнесу. Як саме? Ми запитали в експертки Анни Хоми.

Анна Хома

Анна Хома

Head of Marketing, проєкт OBRIO, Genesis.

Два роки досвіду в маркетингу, до цього працювала в аналітиці. В основному працює з платними джерелами трафіку, такими як Facebook, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest. Керує командою, що складається з трьох маркетологів та трьох дизайнерів.

Що таке TikTok?

TikTok вже встиг стати однією з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Щодня мільйони підлітків з різних куточків планети викладають сюди короткі музикальні відеоролики, на які накладають музику, або синхронізують рухи губ з текстом чи словами з фільму. TikTok нагадує Instagram і Snapchat. Ви можете прокоментувати чи лайкнути відео, а також підписатись на людей.

У 2019 році TikTok завантажили 738 мільйонів користувачів, а за весь час — понад 1,5 мільярда. Країна з найбільшою аудиторією — це Індія, де, до речі, TikTok заборонили у червні цього року. Далі за завантаженнями — США, Туреччина, Росія і Пакистан.

Аудиторія TikTok дуже молода, понад 32% користувачів молодші 19 років, ще 30% — віком 20-29 років. При цьому аудиторія дуже активна. В середньому користувачі проводять на платформі 45 хвилин на день, а в США середня кількість сесій на користувача досягає 8 на день.

Саме підлітки є основними користувачами сервісу. І це перевага TikTok, адже вони активні, створюють дуже багато контенту, влаштовують челленджі та конкурси. Якщо ви будете правильно використовувати цю соціальну мережу, то зможете представити свій бізнес чи продукт величезній аудиторії.

Як заробити в TikTok?

Зараз TikTok набирає обертів як платформа для інфлюенсерів. Якщо рекламою в Інстаграмі блогера нікого вже не здивуєш, то TikTok ще має шанси. І на платформі досі є можливість стати популярним, інвестуючи лише у свій контент, без платного просування власного облікового запису. Можна відносно легко стати блогером-мільйонником всього за декілька тижнів, а далі пропозиції про співпрацю будуть надходити до вас мало не щодня. Ось кілька способів для заробітку в TikTok:

1. Нативна реклама. Якщо у вас вже є достатня кількість підписників, то ви можете рекламувати інших тіктокерів, бренди, речі чи послуги. Ви можете підтримати челлендж, який запустив бренд, або співпрацювати з блогерами, які мають меншу кількість підписників. Головне — не перезавантажувати свій акаунт рекламою.

2. Співпраця з брендами. Схема така ж як і в Інстаграмі — блогери стають обличчям бренду і регулярно рекламують його вироби чи послуги. Але потрібно пам’ятати, що ви маєте певні обов’язки перед замовником.

3. Прямі ефіри. Якщо маєте понад 1000 підписників, то можете монетизувати прямі ефіри. Глядачі можуть висловлювати вам подяку під час ефіру у вигляді монет, які є внутрішньою валютою TikTok – Coins чи tips. Потім її можна обміняти на реальні кошти та вивести на банківську карту. Але якщо вам немає 18-ти років, то такий вид заробітку — тільки з дозволу батьків.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

4. Партнерський маркетинг. Ви можете залишати посилання під відео на інші акаунти чи бізнесу. А вже далі можна отримати відсоток від продажів чи переходів.

5. SMM-спеціаліст у Tik-Tok. Ваші здібності можуть гідно оцінити у цій соціальній мережі. Ви можете працювати SMM-спеціалістом у блогера, писати сценарії під відео, складати ТЗ для фотографа, шукати методи просування та роботи з аудиторією.

6. Просування власного бізнесу. TikTok — ідеальна платформа для просування свого бренду, якщо ваша аудиторія — молода, креативна або стежить за трендами. Якщо ви досі не вірите в те, що контент повинен виглядати натурально — подивіться на найпопулярніший акаунт на платформі.

Як просувати свій бізнес?

ТікТок ідеально підходить для брендових кампаній, і цим активно користуються абсолютно різні бренди — від фаст-фуду до luxury-сегмента fashion. Приклади кейсів можна знайти тут.

А ще маємо для вас кілька порад, як же бізнесу використовувати ТікТок?

1. Стежте за трендами.

Намагайтесь стежити за трендами, вони живуть досить довго, і ви можете використовувати їх повторно. Кількість підписників насправді не вирішує майже нічого, цілком імовірно, що ваше наступне відео потрапить у стрічку зовсім інших користувачів. То чому б не використати популярний тренд двічі чи навіть тричі? Також важливо намагатись створювати тренди самостійно. Якщо ідея сподобається аудиторії, ви отримаєте багато UGC (user generated content) і класний органічний ріст власного акаунту. Не бійтесь виглядати безглуздо, адже TikTok — не місце для серйозних продажів.

2. Створіть власний хештег.

Хештеги — теж важлива частина роботи з контентом. Існують навіть додатки для генерації хештегів відповідно до тематики вашого відео. Правильно вибрані хештеги підвищують ваш шанс потрапити у рекомендації і допомагають взаємодіяти з аудиторією.

3. Працюйте з популярними тіктокерами.

Крос-промо і спільні відео з популярними блогерами на TikTok — мабуть, найшвидший спосіб розкрутити свій акаунт, якщо не вдається потрапити в рекомендації. Покоління Z проти традиційної реклами. Тому робота з тіктокерами допоможе вам встановити зв’язок з постійними користувачами.

Читайте також: Amazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

4. Рекламуйте свій бренд.

Зараз рекламу в TikTok може запустити практично будь-хто, якщо ваш продукт дозволено рекламувати політикою платформи. Потрібно створити рекламний акаунт, додати спосіб оплати, пройти рев’ю і — вперед. Найважливіше — це ваш рекламний креатив. Чим більше він схожий на контент, який користувачі публікують на платформі щодня, тим краще. Класної ідеї і телефона з непоганою камерою цілком достатньо для того, щоб зняти відео. На самій платформі є інструмент, який допоможе підібрати музику і навіть CTA (call to action) до відео, якщо потрібно. Ефективність залежить від вашої цілі, і вся необхідна аналітика відображається в рекламному кабінеті платформи. Базові метрики, актуальні для всіх — CTR (click through rate) і CR (conversion rate).

Зараз в розпорядженні брендів є інструменти як для нативної, так і для прямої реклами. Ось деякі з них:
  • TopView. Цей нативний відеоформат TikTok Ads підходить для поширення інформації про продукт чи бренд. Як тільки користувач заходить в програму, то одразу бачить ваше рекламне оголошення. Повноекранні рекламні відеоролики тривалістю від 5 до 60 секунд з автоматичним відтворенням і звуком, а значить, ви точно встигнете розповісти про ваш бренд все найважливіше і цікавіше.
  • Brand TakeOver. Цей формат схожий на попередній, але тут можна використовувати короткі ролики до 5 секунд.
  • In-Feed Ads. Це реклама вашого бренду, яка нативно вбудована у стрічку рекомендацій користувачів. Максимально звичний та привабливий для аудиторії формат контенту. Сюди можна додати картки голосування, маски, ефекти, бейджи і інші радощі.
  • Branded Hashtag Challenge. Це один з найкращих варіантів рекламної інтеграції в TikTok. Запустіть ваш брендований хештег-челендж і запропонуйте вашій аудиторії взяти участь у створенні контенту в рамках вашої кампанії: всі призначені для користувача матеріали будуть зібрані на офіційній сторінці хештег-Челлендж.
  • Branded Effects. Підігрійте інтерес користувачів до вашого бренду за допомогою стікерів, фільтрів і спеціальних ефектів. Проявляйте свій творчий потенціал і спостерігайте, як ваш бренд набирає популярність.

Будьте готові вкласти чималі гроші в рекламу. Мінімальний бюджет – $500.Створення або співучасть в челленджах блогери можуть оцінити в $ 500- $1000 або $5000. Залежить від їх аудиторії і відношення до вашого бренду.

Головне, як в і в роботі з будь-якою платформою, — це аналізувати те, що зараз актуально, тестувати різні концепції відео, регулярно постити відео і не опускати руки. Якщо докладати зусиль з розумом — точно отримаєте класний результат.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі