Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Опубліковано

TikTok – це соціальна мережа, яка повністю побудована на відеоконтенті. Тік-Токери викладають сюди свої короткі ролики від 15 до 60 секунд. Зазвичай, це розважальні відео з масками, стікерами та популярною музикою. Якщо ви досі думаєте, що TikTok — це соціальна мережа для підлітків, то у нас для вас хороші новини. Це ідеальна платформа для заробітку та просування вашого бізнесу. Як саме? Ми запитали в експертки Анни Хоми.

Анна Хома

Анна Хома

Head of Marketing, проєкт OBRIO, Genesis.

Два роки досвіду в маркетингу, до цього працювала в аналітиці. В основному працює з платними джерелами трафіку, такими як Facebook, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest. Керує командою, що складається з трьох маркетологів та трьох дизайнерів.

Що таке TikTok?

TikTok вже встиг стати однією з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Щодня мільйони підлітків з різних куточків планети викладають сюди короткі музикальні відеоролики, на які накладають музику, або синхронізують рухи губ з текстом чи словами з фільму. TikTok нагадує Instagram і Snapchat. Ви можете прокоментувати чи лайкнути відео, а також підписатись на людей.

У 2019 році TikTok завантажили 738 мільйонів користувачів, а за весь час — понад 1,5 мільярда. Країна з найбільшою аудиторією — це Індія, де, до речі, TikTok заборонили у червні цього року. Далі за завантаженнями — США, Туреччина, Росія і Пакистан.

Аудиторія TikTok дуже молода, понад 32% користувачів молодші 19 років, ще 30% — віком 20-29 років. При цьому аудиторія дуже активна. В середньому користувачі проводять на платформі 45 хвилин на день, а в США середня кількість сесій на користувача досягає 8 на день.

Саме підлітки є основними користувачами сервісу. І це перевага TikTok, адже вони активні, створюють дуже багато контенту, влаштовують челленджі та конкурси. Якщо ви будете правильно використовувати цю соціальну мережу, то зможете представити свій бізнес чи продукт величезній аудиторії.

Як заробити в TikTok?

Зараз TikTok набирає обертів як платформа для інфлюенсерів. Якщо рекламою в Інстаграмі блогера нікого вже не здивуєш, то TikTok ще має шанси. І на платформі досі є можливість стати популярним, інвестуючи лише у свій контент, без платного просування власного облікового запису. Можна відносно легко стати блогером-мільйонником всього за декілька тижнів, а далі пропозиції про співпрацю будуть надходити до вас мало не щодня. Ось кілька способів для заробітку в TikTok:

1. Нативна реклама. Якщо у вас вже є достатня кількість підписників, то ви можете рекламувати інших тіктокерів, бренди, речі чи послуги. Ви можете підтримати челлендж, який запустив бренд, або співпрацювати з блогерами, які мають меншу кількість підписників. Головне — не перезавантажувати свій акаунт рекламою.

2. Співпраця з брендами. Схема така ж як і в Інстаграмі — блогери стають обличчям бренду і регулярно рекламують його вироби чи послуги. Але потрібно пам’ятати, що ви маєте певні обов’язки перед замовником.

3. Прямі ефіри. Якщо маєте понад 1000 підписників, то можете монетизувати прямі ефіри. Глядачі можуть висловлювати вам подяку під час ефіру у вигляді монет, які є внутрішньою валютою TikTok – Coins чи tips. Потім її можна обміняти на реальні кошти та вивести на банківську карту. Але якщо вам немає 18-ти років, то такий вид заробітку — тільки з дозволу батьків.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

4. Партнерський маркетинг. Ви можете залишати посилання під відео на інші акаунти чи бізнесу. А вже далі можна отримати відсоток від продажів чи переходів.

5. SMM-спеціаліст у Tik-Tok. Ваші здібності можуть гідно оцінити у цій соціальній мережі. Ви можете працювати SMM-спеціалістом у блогера, писати сценарії під відео, складати ТЗ для фотографа, шукати методи просування та роботи з аудиторією.

6. Просування власного бізнесу. TikTok — ідеальна платформа для просування свого бренду, якщо ваша аудиторія — молода, креативна або стежить за трендами. Якщо ви досі не вірите в те, що контент повинен виглядати натурально — подивіться на найпопулярніший акаунт на платформі.

Як просувати свій бізнес?

ТікТок ідеально підходить для брендових кампаній, і цим активно користуються абсолютно різні бренди — від фаст-фуду до luxury-сегмента fashion. Приклади кейсів можна знайти тут.

А ще маємо для вас кілька порад, як же бізнесу використовувати ТікТок?

1. Стежте за трендами.

Намагайтесь стежити за трендами, вони живуть досить довго, і ви можете використовувати їх повторно. Кількість підписників насправді не вирішує майже нічого, цілком імовірно, що ваше наступне відео потрапить у стрічку зовсім інших користувачів. То чому б не використати популярний тренд двічі чи навіть тричі? Також важливо намагатись створювати тренди самостійно. Якщо ідея сподобається аудиторії, ви отримаєте багато UGC (user generated content) і класний органічний ріст власного акаунту. Не бійтесь виглядати безглуздо, адже TikTok — не місце для серйозних продажів.

2. Створіть власний хештег.

Хештеги — теж важлива частина роботи з контентом. Існують навіть додатки для генерації хештегів відповідно до тематики вашого відео. Правильно вибрані хештеги підвищують ваш шанс потрапити у рекомендації і допомагають взаємодіяти з аудиторією.

3. Працюйте з популярними тіктокерами.

Крос-промо і спільні відео з популярними блогерами на TikTok — мабуть, найшвидший спосіб розкрутити свій акаунт, якщо не вдається потрапити в рекомендації. Покоління Z проти традиційної реклами. Тому робота з тіктокерами допоможе вам встановити зв’язок з постійними користувачами.

Читайте також: Amazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

4. Рекламуйте свій бренд.

Зараз рекламу в TikTok може запустити практично будь-хто, якщо ваш продукт дозволено рекламувати політикою платформи. Потрібно створити рекламний акаунт, додати спосіб оплати, пройти рев’ю і — вперед. Найважливіше — це ваш рекламний креатив. Чим більше він схожий на контент, який користувачі публікують на платформі щодня, тим краще. Класної ідеї і телефона з непоганою камерою цілком достатньо для того, щоб зняти відео. На самій платформі є інструмент, який допоможе підібрати музику і навіть CTA (call to action) до відео, якщо потрібно. Ефективність залежить від вашої цілі, і вся необхідна аналітика відображається в рекламному кабінеті платформи. Базові метрики, актуальні для всіх — CTR (click through rate) і CR (conversion rate).

Зараз в розпорядженні брендів є інструменти як для нативної, так і для прямої реклами. Ось деякі з них:
  • TopView. Цей нативний відеоформат TikTok Ads підходить для поширення інформації про продукт чи бренд. Як тільки користувач заходить в програму, то одразу бачить ваше рекламне оголошення. Повноекранні рекламні відеоролики тривалістю від 5 до 60 секунд з автоматичним відтворенням і звуком, а значить, ви точно встигнете розповісти про ваш бренд все найважливіше і цікавіше.
  • Brand TakeOver. Цей формат схожий на попередній, але тут можна використовувати короткі ролики до 5 секунд.
  • In-Feed Ads. Це реклама вашого бренду, яка нативно вбудована у стрічку рекомендацій користувачів. Максимально звичний та привабливий для аудиторії формат контенту. Сюди можна додати картки голосування, маски, ефекти, бейджи і інші радощі.
  • Branded Hashtag Challenge. Це один з найкращих варіантів рекламної інтеграції в TikTok. Запустіть ваш брендований хештег-челендж і запропонуйте вашій аудиторії взяти участь у створенні контенту в рамках вашої кампанії: всі призначені для користувача матеріали будуть зібрані на офіційній сторінці хештег-Челлендж.
  • Branded Effects. Підігрійте інтерес користувачів до вашого бренду за допомогою стікерів, фільтрів і спеціальних ефектів. Проявляйте свій творчий потенціал і спостерігайте, як ваш бренд набирає популярність.

Будьте готові вкласти чималі гроші в рекламу. Мінімальний бюджет – $500.Створення або співучасть в челленджах блогери можуть оцінити в $ 500- $1000 або $5000. Залежить від їх аудиторії і відношення до вашого бренду.

Головне, як в і в роботі з будь-якою платформою, — це аналізувати те, що зараз актуально, тестувати різні концепції відео, регулярно постити відео і не опускати руки. Якщо докладати зусиль з розумом — точно отримаєте класний результат.

Суспільство

У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

Опубліковано

В історичній Софії Київській на Великдень, 5 травня, відбудеться святкове дійство. Проєкт має на меті відродити давні українські традиції святкування Великодня та показати мистецьку, пісенну, інструментальну, танцювальну й обрядову культуру цього свята

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«5 травня з 12:00 до 20:00 в історичній Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство. Це спільна ініціатива Національного заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та київських митців, зокрема фольклорних гуртів й ансамблю стародавньої музики «Хорея козацька», – йдеться в повідомленні.

У програмі дійства будуть представлені давні зразки пісень та хороводів, що побутували в різних регіонах України. Для цього учасники проєкту дослідили архіви й здійснили реконструкції близько 20 унікальних великодніх та весняних танків разом з молодіжними та дитячими фольклорними гуртами: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Щука Риба, Володар, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Будимир, Орелі, Правиця.

Читайте також: Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Дійство розпочнеться Великоднім дзвоном на дзвіниці Софійського собору, що є пам’яткою кінця 17 століття та одним з національних символів України.

Крім того, у Софійському соборі відбудеться Великодній концерт Хореї Козацької «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». Ансамбль виконає пісні на Воскресіння Христове 17-18 століть, піснеспіви з рукописних ірмолоїв, гімни доби Української революції 1917-1921 років, твори авторів, які співали на Софійській площі (Богданівському майдані) під час велелюдних мітингів та маніфестацій доби Українського Відродження поч. 20 ст. та в стінах самої Софії Київської.

У МКІП поінформували, що під час святкування також прозвучать сучасні твори на пошану Новітніх Лицарів – Героїв російсько-української війни, які жертовністю, любов’ю та високими чинами Духу наближають Воскресіння України.

У дворі заповідника за участі фольклорних гуртів протягом дня триватимуть весняні ігри, хороводи, звучатимуть весняні та великодні пісні, будуть представлені традиційні ігри з крашанками, відбудеться спільна трапеза.

Студенти Київського інституту імені Бориса Грінченка класу Ірини Рябчун зіграють Великодній карильйонний концерт на мобільному карильйоні братів Ботвінко.

На святі запланована низка благодійних ініціатив спільно зі скаутською організацією Пласт та БО «Гуркіт» з метою збору коштів на підтримку українського війська.

Нагадаємо, на честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Львові проведуть фестиваль кави: де та коли

Опубліковано

У Львові 11 і 12 травня у !FESTrepublic відбудеться четвертий фестиваль Coffee, Books & Vintage. Організатори обіцяють цікаву програму, де відбудуться національні кавові чемпіонати, зокрема з обсмажки кави, лате-арту та приготування в джезві, а також захід «кава й алкоголь».

Про це пише видання village.

Переможці цих змагань матимуть можливість представляти Україну на міжнародному рівні.

Фестиваль також пропонує дискусії та читання з авторами від видавництва «Старий Лев», 12 навкололітературних івентів, а також книжковий і вінтажний ярмарок. Організатори обіцяють кав’ярні, кондитерські, фудкорт, музику та стендапи, анонсують учасників заходу на пізніший час.

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

На фестивалі також відбудуться благодійні аукціони, а також буде можливість приносити або купувати на ярмарку українські сучасні книги, які потім передадуть до бібліотеки в селі Благодатному на Херсонщині, що було окуповане протягом дев’яти місяців на початку конфлікту.

Організатори також закликають долучитися до збору коштів на FPV-дрони та приходити плести маскувальні сітки в приміщення офісу !FEST. Квитки вже можна придбати за посиланням, проте їх вартість поступово зростатиме.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото: village

Читати далі

Суспільство

На Кіпрі українці долучилися до Міжнародного фестивалю їжі: пригощали львівськими пляцками

Опубліковано

Українська громада Кіпру спільно з посольством України приєднались до відзначення Міжнародного фестивалю їжі в Нікосії.

Про це  повідомляє посольство України в Республіці Кіпр.

На заході, який проходив в Американській академії, загалом було представлено 17 країн.

Українці пригощали школярів академії варениками з картоплею та вишнями, львівськими сирниками, налисниками, медівником, маковиком, узваром та іншими традиційними українськими стравами.

Читайте також: Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: Посольство України в Республіці Кіпр

Читати далі