Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Опубліковано

TikTok – це соціальна мережа, яка повністю побудована на відеоконтенті. Тік-Токери викладають сюди свої короткі ролики від 15 до 60 секунд. Зазвичай, це розважальні відео з масками, стікерами та популярною музикою. Якщо ви досі думаєте, що TikTok — це соціальна мережа для підлітків, то у нас для вас хороші новини. Це ідеальна платформа для заробітку та просування вашого бізнесу. Як саме? Ми запитали в експертки Анни Хоми.

Анна Хома

Анна Хома

Head of Marketing, проєкт OBRIO, Genesis.

Два роки досвіду в маркетингу, до цього працювала в аналітиці. В основному працює з платними джерелами трафіку, такими як Facebook, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest. Керує командою, що складається з трьох маркетологів та трьох дизайнерів.

Що таке TikTok?

TikTok вже встиг стати однією з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Щодня мільйони підлітків з різних куточків планети викладають сюди короткі музикальні відеоролики, на які накладають музику, або синхронізують рухи губ з текстом чи словами з фільму. TikTok нагадує Instagram і Snapchat. Ви можете прокоментувати чи лайкнути відео, а також підписатись на людей.

У 2019 році TikTok завантажили 738 мільйонів користувачів, а за весь час — понад 1,5 мільярда. Країна з найбільшою аудиторією — це Індія, де, до речі, TikTok заборонили у червні цього року. Далі за завантаженнями — США, Туреччина, Росія і Пакистан.

Аудиторія TikTok дуже молода, понад 32% користувачів молодші 19 років, ще 30% — віком 20-29 років. При цьому аудиторія дуже активна. В середньому користувачі проводять на платформі 45 хвилин на день, а в США середня кількість сесій на користувача досягає 8 на день.

Саме підлітки є основними користувачами сервісу. І це перевага TikTok, адже вони активні, створюють дуже багато контенту, влаштовують челленджі та конкурси. Якщо ви будете правильно використовувати цю соціальну мережу, то зможете представити свій бізнес чи продукт величезній аудиторії.

Як заробити в TikTok?

Зараз TikTok набирає обертів як платформа для інфлюенсерів. Якщо рекламою в Інстаграмі блогера нікого вже не здивуєш, то TikTok ще має шанси. І на платформі досі є можливість стати популярним, інвестуючи лише у свій контент, без платного просування власного облікового запису. Можна відносно легко стати блогером-мільйонником всього за декілька тижнів, а далі пропозиції про співпрацю будуть надходити до вас мало не щодня. Ось кілька способів для заробітку в TikTok:

1. Нативна реклама. Якщо у вас вже є достатня кількість підписників, то ви можете рекламувати інших тіктокерів, бренди, речі чи послуги. Ви можете підтримати челлендж, який запустив бренд, або співпрацювати з блогерами, які мають меншу кількість підписників. Головне — не перезавантажувати свій акаунт рекламою.

2. Співпраця з брендами. Схема така ж як і в Інстаграмі — блогери стають обличчям бренду і регулярно рекламують його вироби чи послуги. Але потрібно пам’ятати, що ви маєте певні обов’язки перед замовником.

3. Прямі ефіри. Якщо маєте понад 1000 підписників, то можете монетизувати прямі ефіри. Глядачі можуть висловлювати вам подяку під час ефіру у вигляді монет, які є внутрішньою валютою TikTok – Coins чи tips. Потім її можна обміняти на реальні кошти та вивести на банківську карту. Але якщо вам немає 18-ти років, то такий вид заробітку — тільки з дозволу батьків.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

4. Партнерський маркетинг. Ви можете залишати посилання під відео на інші акаунти чи бізнесу. А вже далі можна отримати відсоток від продажів чи переходів.

5. SMM-спеціаліст у Tik-Tok. Ваші здібності можуть гідно оцінити у цій соціальній мережі. Ви можете працювати SMM-спеціалістом у блогера, писати сценарії під відео, складати ТЗ для фотографа, шукати методи просування та роботи з аудиторією.

6. Просування власного бізнесу. TikTok — ідеальна платформа для просування свого бренду, якщо ваша аудиторія — молода, креативна або стежить за трендами. Якщо ви досі не вірите в те, що контент повинен виглядати натурально — подивіться на найпопулярніший акаунт на платформі.

Як просувати свій бізнес?

ТікТок ідеально підходить для брендових кампаній, і цим активно користуються абсолютно різні бренди — від фаст-фуду до luxury-сегмента fashion. Приклади кейсів можна знайти тут.

А ще маємо для вас кілька порад, як же бізнесу використовувати ТікТок?

1. Стежте за трендами.

Намагайтесь стежити за трендами, вони живуть досить довго, і ви можете використовувати їх повторно. Кількість підписників насправді не вирішує майже нічого, цілком імовірно, що ваше наступне відео потрапить у стрічку зовсім інших користувачів. То чому б не використати популярний тренд двічі чи навіть тричі? Також важливо намагатись створювати тренди самостійно. Якщо ідея сподобається аудиторії, ви отримаєте багато UGC (user generated content) і класний органічний ріст власного акаунту. Не бійтесь виглядати безглуздо, адже TikTok — не місце для серйозних продажів.

2. Створіть власний хештег.

Хештеги — теж важлива частина роботи з контентом. Існують навіть додатки для генерації хештегів відповідно до тематики вашого відео. Правильно вибрані хештеги підвищують ваш шанс потрапити у рекомендації і допомагають взаємодіяти з аудиторією.

3. Працюйте з популярними тіктокерами.

Крос-промо і спільні відео з популярними блогерами на TikTok — мабуть, найшвидший спосіб розкрутити свій акаунт, якщо не вдається потрапити в рекомендації. Покоління Z проти традиційної реклами. Тому робота з тіктокерами допоможе вам встановити зв’язок з постійними користувачами.

Читайте також: Amazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

4. Рекламуйте свій бренд.

Зараз рекламу в TikTok може запустити практично будь-хто, якщо ваш продукт дозволено рекламувати політикою платформи. Потрібно створити рекламний акаунт, додати спосіб оплати, пройти рев’ю і — вперед. Найважливіше — це ваш рекламний креатив. Чим більше він схожий на контент, який користувачі публікують на платформі щодня, тим краще. Класної ідеї і телефона з непоганою камерою цілком достатньо для того, щоб зняти відео. На самій платформі є інструмент, який допоможе підібрати музику і навіть CTA (call to action) до відео, якщо потрібно. Ефективність залежить від вашої цілі, і вся необхідна аналітика відображається в рекламному кабінеті платформи. Базові метрики, актуальні для всіх — CTR (click through rate) і CR (conversion rate).

Зараз в розпорядженні брендів є інструменти як для нативної, так і для прямої реклами. Ось деякі з них:
  • TopView. Цей нативний відеоформат TikTok Ads підходить для поширення інформації про продукт чи бренд. Як тільки користувач заходить в програму, то одразу бачить ваше рекламне оголошення. Повноекранні рекламні відеоролики тривалістю від 5 до 60 секунд з автоматичним відтворенням і звуком, а значить, ви точно встигнете розповісти про ваш бренд все найважливіше і цікавіше.
  • Brand TakeOver. Цей формат схожий на попередній, але тут можна використовувати короткі ролики до 5 секунд.
  • In-Feed Ads. Це реклама вашого бренду, яка нативно вбудована у стрічку рекомендацій користувачів. Максимально звичний та привабливий для аудиторії формат контенту. Сюди можна додати картки голосування, маски, ефекти, бейджи і інші радощі.
  • Branded Hashtag Challenge. Це один з найкращих варіантів рекламної інтеграції в TikTok. Запустіть ваш брендований хештег-челендж і запропонуйте вашій аудиторії взяти участь у створенні контенту в рамках вашої кампанії: всі призначені для користувача матеріали будуть зібрані на офіційній сторінці хештег-Челлендж.
  • Branded Effects. Підігрійте інтерес користувачів до вашого бренду за допомогою стікерів, фільтрів і спеціальних ефектів. Проявляйте свій творчий потенціал і спостерігайте, як ваш бренд набирає популярність.

Будьте готові вкласти чималі гроші в рекламу. Мінімальний бюджет – $500.Створення або співучасть в челленджах блогери можуть оцінити в $ 500- $1000 або $5000. Залежить від їх аудиторії і відношення до вашого бренду.

Головне, як в і в роботі з будь-якою платформою, — це аналізувати те, що зараз актуально, тестувати різні концепції відео, регулярно постити відео і не опускати руки. Якщо докладати зусиль з розумом — точно отримаєте класний результат.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі