Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

День вишиванки 2024: куди піти та на що подивитися у різних містах України

Опубліковано

День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Вперше свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу.

Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України. Редакція ШоТам підготувала дайджест програм заходів в шести містах України.

Київ

11.00 – офіційне відкриття свята

Локація: центр психологічного відновлення «Цінності» (вул. Володимирська, 69)

Презентація вишиванки «Бойова дронівка» за участі:

  • – Олександра Ткачука, співзасновника Всесвітнього дня вишиванки, капітана Сил територіальної оборони ЗСУ;
  • – Сергія Костинського амбасадора вишиванки «Бойова дронівка», командира роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 104 бригади ТРО ЗСУ;
  • – Наталії Федорчук – керівниці громадської організації “За сімейні цінності”.

Презентація проєкту “Територіальна оборона неба” за участі:

  • Владислава Сакіна, керівника проєкту, військовослужбовця ТРО ЗСУ

17.30 – презентація артінсталяції “Трон переможця” у рамках проєкту “Територіальна оборона неба”
Локація: Хрещатик, 36 (праворуч від входу в КМДА).

18.00 – показ документального фільму про вишиті сорочки “Спадок нації” за участю режисера та співзасновника Всесвітнього дня вишиванки Олександра Ткачука
Вхід на подію – вільний.
Локація: Хрещатик, 34 (книгарня “Сенс”, 2 поверх).

21.00 – «Поезія перемоги»: відеопроекція на фасаді Київської міської державної адміністрації
Локація для глядачів та ЗМІ: вул. Хрещатик, 21 (навпроти КМДА).

Одеса

Цього дня на центральній площі Одеського зоопарку відкриється виставка картин, вишитих хрестиком. Виставка триватиме увесь день, і всі охочі зможуть ознайомитися з творчістю талановитих майстринь.

За традицією у цей день усім, хто одягне вишиванку, вхід до зоопарку буде безкоштовний.

Львів

13:00 – зустріч із майстринею-вишивальницею «Код української вишиванки», Філія львівської муніципальної бібліотека у с. Підбірці (вул. Митр. Юхимовича, 149-А, приміщення Народного дому).

14:00 – етновикладка «Модний бренд з віковою традицією», фотоконкурс та флешмоб, Львівська муніципальна бібліотека, філія №4 (вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10).

16:00 – «Виший листівку для воїна» – майстер-клас від студентів Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша для учнів художнього відділу ЛШМ № 5, Львівська школа мистецтв № 5 (вул. Хуторівка, 28).

16:30 – презентація мистецького альбому «Вишивка Жидачівщини»: за зразками одягу з колекції Львівського Скансену. Під час заходу відбудеться розмова з авторкою проєкту Іриною Вачковою на тему: «Як працювати з автентикою». Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, стодола із с. Либохора (вул. Чернеча Гора, 1).

Житомир

З 12:00 до 18:00 на Новому бульварі триватимуть такі активності:

  • фотолокація «Код нації»;
  • виставка вишитих робіт регіонів України від Школи поліської автентичної вишивки під керівництвом заслуженої майстрині народної творчості України Оксани Дедюль;
  • виставка художніх робіт учнів мистецьких закладів міста;
  • ART-HUB «Бібліотека просто неба»;
  • лекторій «Український головний убір» від Марії Масловської – народознавиці, відмінника освіти України;
  • години художньої творчості для дітей (розмальовки);
  • локація дитячої творчості від мережі магазинів Cubi.com.ua «Намалюю Україну»;
  • художній майстерклас акрилом «Екоавтентика».

Для дітей проводитимуть майстеркласи:

  • з 12:00 до 13:00 – розпис шоперів від команди благодійного фонду «СпівДія»;
  • з 13:00 до 14:00 – розпис чашок «Мої візерунки» від команди благодійного фонду «СпівДія»;
  • з 14:00 до 15:00 – виготовлення українського оберега із фетру від заслуженої майстрині народної творчості України Оксани Дедюль;
  • з 15:00 до 16:00 – виготовлення закладок для книжок з елементами української вишивки;
  • з 16:00 до 17:00 – майстерклас із оригамі «Ми — українці»;
  • з 17:00 до 18:00 – розпис акрилом на полотні «Житомир вишиваний».

Тернопіль

З нагоди Міжнародного дня вишиванки 16 травня о 13:00 у Тернополі розпочнеться міський мініфестиваль «Вишиванка – код нації», який пройде на відкритому сценічному майданчику біля пам’ятника Іванові Франку. 

В рамках святкування відбудеться:

  • театралізований перформанс;
  • дефіле тернополян у вишиванках;
  • особисті історії у вишиванках (вільний мікрофон);
  • мистецька програма від артистів ПК «Березіль» ім. Леся Курбаса.

Чернівці

10.00 – акція “Народжені у вишиванках”. У пологовому відділенні Чернівецької міської клінічної лікарні на вулиці Рівненській, 8 немовлятам вручатимуть вишиванки;

12.00 – офіційне відкриття свята у сквері Дня Вишиванки. Там презентують вишиванку “Бойова дронівка”;

14.00 – 16.00 містом їздитиме ретро-тролейбус, який тематично оформлять до Всесвітнього дня вишиванки. Тролейбус курсуватиме від за напрямком тролейбусного маршруту №1 від Чернівецького національного університету до вулиці Ясської;

17.00 – розмовний клуб англійською мовою на тему “How Well Do You Know Ukraine?” у сквері Дня Вишиванки;

19:00 – показ фільму “Соловей співає” у Гончаренко центрі на вулиці Івана Франка, 2;

21.00 – відеопроєкція “Поезія перемоги” на фасаді Палацу урочистих подій.

Нагадаємо, в Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: