Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили конкурс грантів «Голос жінок і лідерство – Україна»

Опубліковано

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership.

Про це пише Гурт.

Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні. Дедлайн – 23 листопада 2020 року.

Назва конкурсу: Розширення мережі регіональних партнерів Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Кінцевий термін подання пропозицій: 23 листопада 2020 року, 18:00 

Про проєкт

«Голос жінок і лідерство – Україна», це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує українські жіночі правозахисні організації, активісток та спільні платформи для досягнення інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просування гендерної рівності в Україні.

«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».

Основні завдання проєкту

Завдання 1: Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.

Завдання 2: Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

Завдання 3: Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

 «Голос жінок і лідерство – Україна» поєднує допомогу в посиленні оргспроможності жіночих організацій, грантове фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти швидкого реагування, гранти для посилення оргспроможності, стартові гранти, гранти для посилення мереж та альянсів) та іншу стратегічну підтримку жіночим організаціям, коаліціям та активісткам. Ця підтримка спирається на потреби самих організацій та їхніх цільових аудиторій, та включає такі заходи, як навчання, наставництво, підтримка адвокаційних кампаній, обмін досвідом та координація між жіночими організаціями.

Важливим для проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» є врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих жінок і жінок похилого віку.

Проєкт залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

Проєкт реалізується у всіх регіонах України.

Мета

Мета конкурсу – обрати 4 регіональні партнери в Київській, Черкаській, Луганській та Закарпатській областях (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з цих областей в ініціативах проєкту, а також підтримати залучення віддалених регіонів та недостатньо охоплених територій України.

Роль регіональних партнерів є вкрай важливою, адже ми віримо, що жіночий/феміністичний рух посилюватиметься, якщо він включатиме більше організацій і активісток/активістів, а також буде ще більш інклюзивним.

Очікування від регіональних партнерів

  • Допомагати проєкту у поглибленні співпраці з регіональними жіночими організаціями та активістками через сприяння в організації тренінгів, поширенні інформації про грантові конкурси та інші можливості проекту, зборі інформації і даних для аналітики тощо;
  • Консультувати місцеві організації щодо підготовки пропозицій до УЖФ та інших донорів;
  • Брати участь у розробці стратегій проєкту і пріоритетних напрямків грантової підтримки, з тим, щоб голоси жінок з регіонів були краще представлені;
  • Допомагати адаптувати ініціативи проєкту до місцевого контексту;
  • Підтримувати УЖФ в організації заходів проєкту в регіонах;
  • Допомагати у моніторингу виконання проєктів грантерами.

За підтримки проєкту регіональні партнери також будуть розвивати власну організаційну спроможність, а також потенціал у мережуванні, залученні ширших аудиторій, комунікаціях, проєктному менеджменті, моніторингу і оцінці.

Тривалість проекту: 15 місяців з можливістю продовження до 39 місяців.

Сума гранту: 3 750 канадських доларів на 15 місяців.

Запрошують подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організаціїз Київської, Черкаської, Луганської та Закарпатської областей, які:

  • мають досвід роботи не менше трьох років;
  • демонструють (відповідно до статуту) спрямованість на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності;
  • мають досвід мережування та добру репутацію серед жіночих/правозахисних організацій свого регіону;
  • не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерії оцінки

КритерійМаксимальний показник
Знання жіночого / феміністичного руху в регіоні, розуміння місцевого контексту25
Ефективність запропонованого підходу для забезпечення ширшого охоплення цільових аудиторій25
Дотримання феміністичних принципів та цінностей20
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)20
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності10
Всього100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: організаційна підтримка,включаючи оплату персоналу та відрядження.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Для участі у конкурсі зацікавлені організації мають подати:

  • Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді з усіма додатками в одному файлі (у форматі .doc);
  • Підтвердження відсутності зв’язку з державними установами і політичними партіями;
  • Свідоцтво про реєстрацію організації;
  • Витяг із статуту організації, що підтверджує, що напрямками її діяльності є захист прав жінок та/або просування ґендерної рівності.

Читайте такожКупуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

Просимо надсилати аплікаційні форми разом з супроводжувальними документами з поміткою в темі листа («Розширення мережі регіональних партнерів») за адресою grants@uwf.org.ua до 18:00 23 листопада 2020 року.

УЖФ письмово підтвердить отримання документів. Некомплектні заявки, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією. Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 21 грудня 2020 року.

УЖФ залишає за собою право:

  • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
  • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;
  • не повідомляти про причини відхилення.

Надсилайте свої запитання на адресу grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Розширення мережі регіональних партнерів») до 6 листопада 2020 року. 13 листопада 2020 року УЖФ опублікує відповіді на всі запитання на вебсайті Фонду і сторінці у мережі Фейсбук.

Читайте такожМосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Нагадаємо, оголосили конкурс проєктів «Цифрові права та інновації в праві».

Як ми повідомляли раніше, оголосили гранти Єврокомісії на підтримку демократії та прав людини.

Головне фото: central-ua.tv.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: