Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські школярки розробили проєкти велостанцій для своїх міст

Опубліковано

Українські дівчата взяли участь у благодійному освітньому проєкті STEM is FEM та змоделювали велосипедні станції для українських міст. 

Про це розповідає ініціатор проєкту, IT-бізнесмен та інвестор Reface Сергій Токарєв, інформують Українські новини.

“Конкурс відбувся у рамках дводенного освітнього модуля з архітектури та будівництва. Дівчата прослухали лекції з цих дисциплін та познайомились з українками, що досягли успіху в  технічних  спеціальностях. Також школярок навчили користуватися програмою з 3D моделювання будівель. Саме в ній учасниці конкурсу мали розробити проєкт велостанції, що гармонійно вписувалася б у навколишнє середовище їхніх рідних міст”, – говорить Сергій Токарєв.

Читайте також: ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей

Чим особливі проєкти?

Переможницею стала Катерина Калініченко із Борисполя, яка розробила проєкт велостанції із сонячними батареями для місцевого парку. Школярка вважає, що така велостанція не лише зробить відпочинок містян у парку зручнішим, але й популяризує велосипеди як основний засіб пересування, а також вірить у те, що в майбутньому її проєкт втілять в життя.

“Я взагалі дуже цікавлюся архітектурою і коли я дивлюся на архітектуру радянських часів, бачу, що тоді не переймалися естетикою, головувавла практичність. Сьогоднішні ж дизайнери пішли в іншу крайність – дуже часто підбирають занадто яскраві, несумісні із оточенням кольори для будівель. Саме тому я розробила проєкт в екостилі, що органічно вписується в наш парк. Окрім того, я вважаю, в ній мають бути сонячні батареї. Важливо, щоб ця велостанція була з електрикою і в ній можна було зарядити телефон або інший прилад. В сучасному світі дуже важливо мати поруч зарядку аби не втрачати зв’язок”, – зауважила Катерина.

На другому місці опинилися одразу три учасниці, і всі з міста Дніпра. Дівчата також розробили проєкти, які вже готові до реалізації у життя.

Велостанції на Дніпровській набережній

Самсонова Дар’я запропонувала встановити 5 велостанцій вздовж Дніпровської набережної, яка є однією із найдовших у Європі. Школярка зробила акцент на естетичності – аби станція не загубилася серед інших об’єктів набережної та приваблювала користувачів. Всередині, для зручності туристів, пропонує розмістити 3D карту міста та автомат із продажу напоїв. Родзинкою проєкту стали з’ємні дитячі крісла для велосипедів, аби батьки могли подорожувати разом із своїми дітьми.

“Позаду станції я планую розмістити зарядні пристрої для електровелосипедів та електрокарів, аби було зручно спішитися та прогулятися набережною, а поруч – міні-парк з деревами та лавками. Для літніх людей в майбутньому я би хотіла бачити там ще й трайки – триколісні, більш стійкі велосипеди. Я мрію, щоб в майбутньому велодоріжки були не тільки на набережній, а по всьому місті”, – поділилася розмірковуваннями Дар’я.

Мережа парковок у громадських місцях

Марія Корольова підійшла до завдання глобальніше. Школярка запропонувала пришвидшити процес розвитку велосипедної інфраструктури в Дніпрі, розробивши мережу велопарковок у громадських місцях. Марія впевнена, що тільки максимальна зручність користування велосипедами у місті зробить їх повноцінним транспортом, на рівні із автомобільним Це, в свою чергу, потягне за собою більшу увагу чиновників до розбудови велодоріжок.

“В нашій країні не так багато людей, які використовують велосипед як засіб повсякденного пересування, більше використовують його заради розважальних цілей, тому для мене одне з головних завдань – популяризація велосипеду, як транспортного засобу. Саме тому важлива мережа велостанцій у громадських місцях, а аби вони були ще кориснішими, на них слід встановити невеликі СТО, де можна буде підкачати колеса або відремонтувати невеликі поламки”, – вважає Марія.

Взяти участь у заходах STEM is FEM, серед яких – навчальні модулі з технічних спеціальностей, майстер-класи та мотиваційні лекції, може кожна українська школярка. За анонсами подій можна слідкувати на офіційному сайті проєкту або сторінці у Facebook.

Фото: ukranews.com

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: