Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Розвиваючі відео для дітей українською Розвиваючі відео для дітей українською

Суспільство

ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей

Опубліковано

Усе найкраще – дітям! Якщо не знаєте, як урізноманітнити навчання своєї дитини і заохотити її розвиватися – обов’язково читайте цю підбірку відео для дітей. Розповідаємо про маловідомі і популярні, для наймолодших і найстарших, навчальні і розважальні, а головне – YouTube-канали.

Для найменших:

Мультики UA

Ютуб-канал для найменших діток від 6 місяців. В добірці представлено короткі мультики про автомобілі, транспорт, пасажирів, пригоди на дорогах і окремі елементи (шлагбаум, переправу, рейки). Всі відео озвучено українською, завдяки чому дітлахи пізнають світ рідною мовою.  

Нові відео з’являються тричі на тиждень і допомагають вчити кольори, цифри, абетку і геометричні фігури. В окремих плейлистах зібрано мультики за тематикою, що спрощує пошук і дозволяє не перемикати щоразу після закінчення. В окремі дні є онлайн-трансляції. До кожного відео подано короткий опис, що допоможе батькам попередньо ознайомитися зі змістом.

Канал функціонує з 2014 року, аудиторія – 129 тисяч підписників.

Садочок ТБ

Дитячий розважальний ютуб-канал з українськими мультфільмами і передачами. На каналі є невеликі уроки з Винтиком (літачком), який в цікавій формі розповідає про довкілля. Є випуски про овочі, ягоди, тварин, комах, кольори і.т.д. Відео тривають не довше 5 хвилин і візуально насичені яскравими барвами.

Окремим списком відтворення подано дитячі казки про тварин, які озвучують засновники каналу. Цікавим контентом також є «Конструктор» – покроковий 3D мультфільм для дітей про те, як зібрати машину, яка може перевозити вантаж.

Канал створено у 2015 році і він налічує 1,31 тисячу підписників.

Дитинство TV

Популярний канал для дітей віком від 2-х до 8-ми років. Тут представлено казки для малят, українські дитячі пісні, колискові, колядки та щедрівки, родини пальчиків українською.

Команда перекладає світові хіти з іноземних мов, створює власні колискові та модернізує класичні дитячі пісні. Відео мають 3D-анімацію та графіку, від якої важко відірватися. До кожного відео подано короткий опис про зміст.

Канал створено у 2014 році. Зараз він налічує близько 174 тисяч підписників.

Для дітей молодшого шкільного віку:

Казкарик

Творець каналу сам створює нові українські мультфільми тривалістю від 1 до 10 хвилин. На каналі небагато відео – лише 11, однак вони дуже популярні серед аудиторії. Окремим відео автор каналу детально показує, як створювався один з мультфільмів, що дає змогу зазирнути в залаштунки роботи.

Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Серійний мультфільм «Тракторець молодець» подано окремо українською і російською мовами. Окремим списком відтворення подано музику до мультфільмів – колискову для найменших, веснянку «Вийди, вийди, Сонечко» і пісню про синього трактора.

Канал створено у 2016 році і він налічує 163 тисячі підписників.

https://www.youtube.com/watch?v=iKyyJLa5zfk

З любов’ю до дітей – Дитячі пісні

На каналі представлено розвиваючі мультфільми, дитячі пісні, цікаві абетки, руханки, відео і казки для дітей. Мета каналу – навчити дітей добра.

Цей дитячий канал, мабуть, один з найпопулярніших на просторах українського ютуба. Тут діти можуть вчити кольори, читати по складах і рахувати.

Вся інформація тут зручно поділена по списках відтворення. Окремо є мультфільми про машинки, «Пригоди Трайка», нові пісні, «Літній Дощик – дитячі пісеньки і мультики» тощо. Всі відео прикрашені яскравою анімацією.

До кожної пісні в описі відео подано текст, завдяки чому діти можуть підспівувати і вивчати слова на пам’ять.

Канал створено у 2011 році, кількість підписників – 739 тисяч.

Нова школа

На цьому каналі зібрано навчальні відео для дітей з різних шкільних предметів, які допомагають дітям засвоїти матеріал у цікавій формі. Першочергово канал був розрахований лише для першокласників, однак зараз тут є уроки для дітей від 1 по 11 клас.

Цей канал допоможе дітям у засвоєнні шкільної програми. До кожного відео є опис того, про що розповідатимуть в уроці. Однак, для того, щоб переглянути відео повністю, необхідно перейти за посиланням на сайт.

Канал створено у 2016 році, кількість підписників на каналі для першокласників – 29 тисяч.  

https://www.youtube.com/watch?v=4_nO70z8gd0

Для дітей середнього шкільного віку:

ДОБРОДІЙ DOBRODIY

Автор каналу – лідер гурту От-Вінта Юрій Журавель вчить дітей як створювати мультфільм, вчитися малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, стріляти з лука і багато іншого.

Тут автор транслює український якісний контент, спрямований на патріотичний розвиток діток. Окремим списком відтворення на каналі є уроки добрих справ, де Добродій показує, як робити сніжинки, Сніговика, свисток з дерева, як малювати писанку тощо.

Канал створено у 2014 році, він налічує 14,6 тисяч користувачів.

Наука для дітей

Новий канал, створений освітнім центром Stem Cell. На каналі транслюються різноманітні відео безпечних творчих експериментів, які можна проводити вдома. Наприклад, тут є відео для дітей з покроковою інструкцією, як зробити багато піни своїми руками, зібрати кубік Рубіка, як зробити не ньютонівську рідину вдома.

Окремим списком відтворення подано цікаві головоломки для дітей, які допомагають розвивати мислення та фантазію. Вкінці відео подано спосіб вирішення головоломки.

Канал створено у 2020 році і має поки не дуже багато підписників.

Книга-мандрівка. Україна

Цей канал – перший в Україні мультсеріал, який не має жодних аналогів. Він створений на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна». Події серіалу розвиваються в українських містах, а герої – всесвітньо відомі українці, які, на жаль, не дуже знані в нас на батьківщині.

Відео поділені по сезонах, окремо є список відтворення «Коронавірус», де розміщено відео про лікарів, про те, як добросусідство може спинити вірус, про те, як уповільнити епідемію і інформація, яка може врятувати життя.

Канал створено у 2018 році і він налічує 35,6 тисяч підписників.

Для підлітків:

Alpha Centauri Ukraine

Цей канал створено у 2017 році ентузіастами, які займаються перекладом західних наукових роликів на українську мову. Проєкт популяризує науку і розвиває мислення. Тут представлено відео про космос, гравітаційні хвилі, телескопи, місії NASA, астероїди тощо.

На жаль, поки що відео короткі і не такі детальні, однак канал має своїх поціновувачів. На каналі майже 12 тисяч підписників. 

360 Наука

Канал, де представлено біографії вчених, відео з дослідження космосу, астрономії, у роликах є пояснення цікавих фактів і відповіді на популярні запитання. Тут є відео про те, що відбувається у Бермудському трикутнику, про Фалеса Мілетського та інші.

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Канал створено у 2016 році і має більше трьох тисяч підписників.

Довколаботаніка

Творець каналу – кандидат біологічних наук Олексій Коваленко. На своєму ютуб-каналі він відкриває глядачам цікавий світ ботаніки. Розповідає про динозаврів, різних невідомих тварин, робить огляди музеїв, розповідає про вчених тощо.

Всі відео супроводжує цікавими і маловідомими фактами. Канал створено у 2015 році. кількість підписників – пам’ять  тисяч. 

Суспільство

Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам

Опубліковано

У межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування було підготовлено збірник рецептур страв для харчування дітей у закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також у закладах соціального захисту.

Про це повідомляють на платформі Знаїмо.

Про збірку

У збірнику рецептур страв, який було підготовлено в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування, представлені як традиційні українські страви, так і популярні страви міжнародної кухні, включаючи зразки шкільного меню європейських країн.

Читати також: В Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини

Зокрема, у збірнику пропонується понад 80 альтернативних страв без лактози та глютену, а в кожній технологічній карті вказано наявні алергени. Всього страв в книзі – 621.

“Вкотре наголошую: ця чудова, зрозуміла й докладна книжка – допомога і натхнення для тих, хто готує шкільні обіди й годує дітей щодня. Вона є дуже корисною базою та підказкою, але ніхто нікого не примушує готувати виключно за цими рецептами”, – наголошують в анонсі.

Нагадаємо, що на Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Знаїмо

Читати далі

Можливості

Стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025

Опубліковано

8 квітня розпочалася реєстрація кандидатів до національної команди, яка
представить Україну на Іграх Нескорених 2025 у Ванкувері-Вістлері.

Про Ігри Нескорених

Ігри Нескорених — це найбільший в світі міжнародний захід для ветеранів
та військовослужбовців, які отримали поранення, травми або
захворювання, виконуючи свої службові обов’язки. Кожні Ігри об’єднують
сотні бійців та їхні родини, стають майданчиком для взаємної підтримки
та обміну досвідом, прикладом незламності духу захисників для сотні
тисяч глядачів з усього світу.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на Іграх
в Торонто, а участь у Іграх в 2025 році стане ювілейною для нашої країни
— українська збірна впʼяте продемонструє нескореність наших воїнів.

Ігри Нескорених у Ванкувері-Вістлері 2025 стануть першими в історії
зимовими гібридними Іграми. Учасники візьмуть участь у плаванні,
веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі на кріслах
колісних та регбі на кріслах колісних, включаючи нові зимові види спорту:
гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах
колісних. Втім, національний відбір проходитиме за класичними видами
спорту, а саме:

  • баскетбол на кріслах колісних;
  • велоспорт;
  • веслування на тренажерах;
  • волейбол сидячи;
  • легка атлетика (біг, штовхання ядра\метання диска);
  • пауерліфтинг;
  • плавання;
  • стрільба з лука;
  • настільний тені.

Цього року до збірної потрапить на десять осіб більше, ніж минулого —
міжнародна Фундація Ігор Нескорених збільшила українську квоту з 25 до
35 учасників.

Читати також: В Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини

Реєстрація та етапи відбору

Реєстрація учасників на відбір до збірної України триватиме до 21 квітня.
Після реєстрації онлайн та верифікації документів, учасники відбору
будуть запрошені на всеукраїнські змагання, які пройдуть 31 травня – 2
червня у Києві.
На частину з учасників чекатиме спортивний кемп — знайомство з
дисциплінами Ігор Нескорених та цінностями проєкту. Це не змагання, а
можливість спробувати себе у різних видах спорту під наглядом
професійних тренерів та лікарів і обрати найкращі для себе.
Після завершення всеукраїнських змагань відбіркова комісія протягом
чотирьох тижнів обере та оголосить склад збірної (до 30 червня).

Критерії відбору

Взяти участь у цьогорічному відборі можуть військовослужбовці та
ветерани Сил оборони України, а також добровольці, які отримали
поранення, були травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання
своїх службових обов’язків в зоні бойових дій з 2014 року.
Обрання збірної на Ігри Нескорених 2025 відбуватиметься за критеріями,
переданими українському оргкомітету Фундацією Ігор Нескорених.
Основну роль у відборі відіграватиме вплив Ігор Нескорених на
психологічне та фізичне відновлення, а також їхня мотивація та підтримка
цінностей Ігор. Спортивні досягнення враховуватимуться, але матимуть
найменшу вагу у прийнятті рішення.

Організатори

Відбір та підготовку збірної України 2025 року здійснює Міністерство у
справах ветеранів України, спільно з бюджетною установою Український
ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій «СтратКом
Україна», ГО «Повернись живим!» та ГО «Ігри Інвіктус Україна».

Зареєструватись можна на сайті ЄВетеран або на сайті.

Нагадаємо, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Також ми повідомляли, що в столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати.

Читати далі

Суспільство

В Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини

Опубліковано

В Україні розпочала свою роботу національна програма з підготовки фахівців з реставрації пам’яток культурної спадщини.

Про це повідомляє The Village.

Функції програми

У межах програми хочуть популяризувати професію реставратора, відкрити у ВНЗ по всій країні відповідні кафедри та організувати навчання й практику, зокрема за кордоном. Це пояснюють у Всеукраїнській асоціації охорони культурної спадщини.

Читати також: Український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції

За даними голови ВАОКС Олександр Никоряк, зараз в українських вишах немає таких кафедр, а спеціальностям з реставрації виділяють мінімальну кількість навчальних годин, відтак в професію приходить небагато спеціалістів.

В Україні працює лише невелика група професійних реставраторів і їхніх можливостей не вистачає, щоби покрити усі потреби. Ідеться, зокрема, про відновлення пам’яток, які пошкодила армія РФ під час повномасштабного вторгнення. 

Програму запускає Всеукраїнська асоціація охорони культурної спадщини (ВАОКС) за сприяння Міністерства культури та Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць.

Нагадаємо, що в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”: якою буде програма.

Також ми повідомляли, що в столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати.

Фото: МКІП

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення