Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Харків’янам дають до 100 тис. грн на соціальні проєкти

Опубліковано

У Харкові стартував конкурс соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа». Про це повідомляє Гурт.

“Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради з 1 жовтня оголошує конкурс соціальних проєктів (заходів), розроблених громадськими організаціями соціального спрямування”, – йдеться у повідомленні.

Дедлайн – 2 листопада 2020 року.

Конкурс проводиться в рамках реалізації Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 рр. Громадські іціативи будуть реалізовані у 2021 році за рахунок  бюджету міста Харків. 

Мета конкурсу – розвиток партнерства з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та  залучення їх до розв’язання соціальних проблем цільових груп населення міста Харкова, надання соціальних послуг відповідно до визначених пріоритетних напрямків.

Читайте також: В Україні шукають проєкти у сфері культури, щоб надати гранти

Хто може взяти участь в конкурсі

Конкурсні пропозиції можуть подавати інститути громадянського суспільства (ІГС) соціального спрямування, які є юридичними особами і зареєстровані не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу. ІГС може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій. 

Ініціативи, які подаються на конкурс, мають бути спрямовані  на вирішення таких пріоритетних завдань:

– впровадження інноваційних соціальних технологій щодо реабілітації та адаптації в суспільство людей з інвалідністю;

– розвиток міської мережі раннього втручання для надання послуг дітям з порушеннями розвитку та сім’ям,  які їх виховують;

– надання соціальної допомоги і підтримки ветеранам війни;

– супровід людей з інвалідністю з метою забезпечення їх життєдіяльності;

– надання соціально-психологічної підтримки та консультаційний супровід сімей;

– організація надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у т.ч. екстреного реагування;

– надання допомоги бездомним та безпритульним громадянам;

– соціально-психологічна допомога та підтримка соціально вразливих верств населення територіальної громади, які опинились в складній життєвій ситуації (в тому числі залежних від психоактивних речовин);

– надання правової допомоги соціально вразливим верствам населення;

– здійснення заходів щодо підвищення якості надання соціальних послуг;

– соціальна реабілітація та залучення людей похилого віку до активної участі в суспільному житті міста.

Проєкти (заходи) можуть включати такі види діяльності: надання соціальних послуг; проведення семінарів, конференцій, засідань за круглим столом  (з врахування норм діючого законодавства, в т.ч. вимогами до карантинних заходів з метою запобігання поширення COVID-19) тощо.

Як долучитися?

Конкурсна пропозиція має бути підготовлена державною мовою і містити такі документи: заяву про участь у конкурсі (додаток 1); аплікаційну форму проєкту (заходу) та кошторис витрат (додаток 2 та 3); інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства (додаток 4) та іншу додаткову інформацію.

Скановану конкурсну пропозицію (з усіма підписами та печатками) необхідно подати до 16:00 2 листопада на електронну адресу: socprojectkh@gmail.com (у форматі PDF та Microsoft Word). 

Яке фінансування

Зазначимо, що обсяг фінансування одного проєкту становить до 100 тис. грн. Крім того, має бути передбачено співфінансування в розмірі не менше 15% власного внеску інституту громадянського суспільства.

З більш детальною інформацією про оформлення конкурсної пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

У разі виникнення запитань звертайтесь за номером 725-35-96 або на електронну адресу socprojectkh@gmail.com – секретар комісії Якименко Ольга Іванівна.

Фото: gurt.org.ua

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: