Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для жіночих чи феміністичних організацій

Опубліковано

Міжнародний феміністичний фонд відтепер приймає заявки на фінансування від правозахисних жіночих або феміністичних організацій з усього світу. 

Про це пише Гурт.

Зазначається, що подаватися на пряме фінансування у межах програми «Каталізатор» Equality Fund можна до 5 жовтня 2020 р.

Можливість відкрита для груп, які очолюють жінки; дівчат та небінарних людей, які сприяють змінам, протидіють порушенню прав, борються із наслідками COVID-19 і розробляють рішення для досягнення ґендерної рівності.

Читайте такожЯк у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

Про вимоги до учасниць, процес подання заявки можна дізнатися на сайті Equality Fund.

Як відбувається фінансування?

Головна ціль – підсилити та надати гнучкі ресурси правозахисним та феміністичним організаціям аби вони могли просувати свої пріоритети і порядок денний.

  • Equality Fund надає гранти, які можна використати для операційних витрат, а також на конкретні програмні заходи та проєкти. Багаторічні гранти – терміном до трьох років. Нові організації або групи, яких раніше не підтримував Фонд, можуть отримати грант на рік.
  • Розмір грантів від Equality Fund варіюється від 10 000 канадських доларів на рік до 100 000 для деяких великих організацій. Максимальний річних розмір гранту не може перевищувати 50% від найвищого річного доходу організації-грантера за останні три роки.
  • На підтримку Equality Fund можуть розраховувати як неформальні, незареєстровані групи активістів /ок так і мережі, що працюють через фінансового спонсора (такі організації мають вказати своїх спонсорів).

Хто може подаватися?

Організації,

  • якими в основному керують, очолюють чи направляють місцеві жінки, молодь, дівчата і/або небінарні люди (тобто жінки, молодь дівчата і/або небінарні люди є більшістю в організації, її правління або координаційного комітету);
  • просувають права жінок, молоді, дівчат і небінарних людей в межах своєї основної місії, а не лише як центральна частина їхніх програм;
  • працюють із позиції фемінізму і/або прав жінок для структурних змін із питань, що стосуються жінок, молоді, дівчат і/або небінарних людей;
  • схильні до створення феміністичного руху і співпраці із іншими жінками, молодіжними організаціями, LBTQI, BIPOC тощо;
  • можуть заповнювати документи пропозиції, описову частину та фінансові звіти англійською;
  • пропрацювали не менше року;
  • зареєстровані чи мають головний офіс у країні, яка знаходиться на Ближньому Сході, в Азії і Тихому океані, Центральній і Південній Америці, а також Східній Європі.
  • Здатні продемонструвати здатність приймати, керувати і повідомляти про кошти напряму або через налагоджені стосунки із фінансовим партнером;

Наголошується, що політичні партії, релігійні організації, державні органи, комерційні організації, академічні установи і приватні особи Не мають права на отримання фінансування.

Читайте такожПро життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Організатори також звертають увагу, що гранти Фонду не можуть бути використані для надання інших грантів.

Переглянути всю інформацію про отримання гранту тут

Довідка

EqualityFund – це міжнародний феміністичний фонд, що базується в Канаді. Це новаторська співпраця, створена для надання нового імпульсу правам жінок і феміністичного руху. Використовуючи досвід Міжнародного жіночого фонду і завдяки значному внеску уряду Канади й інших донорів EqualityFund забезпечує ресурсами організації для захисту прав жінок та феміністичногу руху, які працюють як на низовому рівні, так і на регіональному і глобальному.

Нагадаємо, оголосили гранти для проєктів, в основі яких лежать цифрові технології.

Також в Україні оголосили конкурс на ескіз великого Державного Герба.

Як ми повідомляли раніше, оголосили конкурс В Україні на екологічно дружні стартапи.

Головне фото: krona.org.ua.

Суспільство

У столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати

Опубліковано

 У 2024 році зелені зони у Києві реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності — першочергово ті об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів. 

Про це повідомили у Київській міській раді.

Зокрема, для формування безбар’єрних умов, інклюзивних і комфортних середовищ для військових та цивільних громадян у 2024 році запланували облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Вінниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку “Пуща-Водиця” в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

Читайте також: Як виглядав київський Поділ 130 років тому: архівне фото

При проєктуванні доступного і безбар’єрного простору фахівці використовуватимуть загальні нормативи — сходи та супутні елементи проєктуватимуть із дотриманням вимог державних будівельних норм, щодо інклюзивності передбачили влаштування тактильних смуг на прилеглих просторах.

Зелені зони столиці реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності

На всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси.

Під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватимуть ширину смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком — мінімальна ширина пішохідних доріжок для двобічного руху становитиме не менше 1,8 м.

Лавки розташовуватимуть у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям, щоб залишався нормативний прохід для двобічного руху. Біля лавки буде місце принаймні для однієї особи на кріслі колісному або для дитячого візочка. 

Для належного рівня освітленості (та уникнення світлового забруднення) передбачили роботу ліхтарів із розсіяним світлом.

Зелені зони столиці реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності

Усі об’єкти для майданчиків — вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя тощо — встановлюватимуть із урахуванням безпечності та дружності до людини і навколишнього середовища, з дотриманням відповідних технологій. 

Для попередження травм у разі падіння, ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям.

На перехрестях основних пішохідних шляхів встановлять навігаційні покажчики. 

Крім того, в добре освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів — інформація на них буде дублюватися з використанням шрифту Брайля.

Нагадаємо, у Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста».

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві презентують книгу “Диво над Дніпром”: розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви

Опубліковано

Сьогодні, 18 квітня, в Андріївській церкві з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, відбудеться презентація книги “Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.”

Про це повідомляє Мінкульт.

Книга розповідає, у чому полягала сутність реставрації, які відкриття чекали на науковців та реставраторів у процесі роботи, як вдалося відродити первинний задум архітектора Бартоломео Растреллі.

Авторами видання стали Нелі Куковальська, Вадим Кириленко, Ігор Нетудихаткін, В’ячеслав Корнієнко та Ліна Янченко.

Читайте також: У Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію: ви повинні це побачити

Що відомо про Андріївську церкву

Андріївській церкві вже майже три століття. Але мало хто знає, що існувала реальна загроза втратити її, адже пагорб, на якому вона стоїть, почав повільно сповзати в бік Дніпра.

Для порятунку церкви Національний заповідник «Софія Київська» розробив та втілив комплексну програму реставрації. А у 2022 році цей проєкт приніс заповіднику престижну Європейську премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards.

Нагадаємо, у Бучі створили мурал, присвячений дітям.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Опубліковано

В Україні відкрили прийом заявок на нову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine. Російське військове вторгнення в Україну у 2022 році призвело до масштабного переміщення цивільного населення всередині країни. 

Про це йдеться на сторінці організації “Depaul Ukraine”.

У ситуації, що склалася, важливу роль відіграють зусилля благодійних організацій, які надають різнобічну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Цього разу мешканці трьох міст України можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine.

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які втратили будинок або були змушені його залишити через небезпеку, що загрожує їм, і зараз проживають у Києві, Одесі чи Харкові.

Читайте також: В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Зокрема, благодійна організація Depaul надає психологічну, юридичну, фінансову підтримку, а також допомагає знайти роботу та житло.

Для отримання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно заповнити заявки:

Нагадаємо, до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери.

Фото: Ukr.Net

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: