

Суспільство
9-й фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» оголосив переможців
Відбулося вручення нагород переможцям 9-го Міжнародного кінофестивалю позитивного кіно «Кіносарай», пише Нове українське кіно.
Були вручені нагороди переможцям конкурсних програм фестивалю, спеціальний приз імені Леоніда Кантера «За пристрасть і вогонь» та Гран-прі.
Переможці
Гран-прі кінофестивалю отримала анімаційна картина «Глибока вода» режисерки Анни Дудко. «Десь у глибинах підсвідомості ми всі однаково голі та беззахисні перед нашими бажаннями», — додали члени журі про стрічку.
Спеціальну нагороду імені Леоніда Кантера «За пристрасть і вогонь», яку минулого року заснував режисер Ярослав Попов, отримала Марія Саулко за картину «Dispersya» «за відверту історію про пошук свого місця в цьому світі та внутрішнє світло, яке завжди в нас».
Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів
Приз за найкращий фільм програми про сталий розвиток «Спаржевий ліс» отримала турецька стрічка «Fount / Джерело» режисера Evrim İnci. Як зазначили члени журі, «це документальна стрічка про висушені озера та глибокі шрами в житті мігрантів».
Окрім нагороди переможець отримав подарунок від ресайклінгової агенції «Re:ban», яка дає друге життя використаним рекламним банерам, виробляючи з них сумки, бананки, рюкзаки, чохли для ноутбуків.
Призи і нагороди
Приз у категорії «Короткометражні ігрові міжнародні фільми» отримує стрічка «Big Touch / Великий обняв», режисер Christopher Tenzis, США — за виразність і лаконічність висловлювання про те, що всі ми потребуємо вчасно простягнутої руки назустріч.
Нагороду за найкращий короткометражний документальний міжнародний фільм отримала стрічка «Here is Hoping / Та ось сподівання», режисер Mirosław Kłopotowski, Польща — за ніжність, гумор та елегантність розповіді про приятелювання літньої жінки й молодого хлопця, автора фільму.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Міжнародний анімаційний конкурс теж мав свого тріумфатора — анімаційну стрічку «Little Happiness / Маленьке щастя», режисер Verónica Casimiro Rosales, Junior’s Juarez Shuan, Перу.
Приз у конкурсній програмі «Короткометражні ігрові українські фільми» вручили фільму «Потерпи трохи» режисерки Любові Гончаренко — за тонке відчуття розмовної мови, переконливі діалоги та роботу з акторами.
Приз у категорії «Короткометражні документальні українські фільми» отримала стрічка «Біла Перлина КривДжазу» режисера Андрія Хохолкіна про колишнього ударника у дитячому джазовому колективі з Кривого Рогу. «Часом вчорашній музикант стає таксистом, так буває, це життя. Але це не значить, що в житті таксиста немає місця для джазу», — зауважило журі.

Спеціальний приз (безкоштовну акредитацію та преселекцію) від кінофестивалю документального кіно Ji.hlava у Чехії отримала режисерка Зоя Лактіонова за стрічку «Територія пустих вікон». Програмний департамент кінофестивалю у Їглаві відзначив картину через її поетичність, сміливе дослідження естетичної форми й разом із тим донесення до глядача важливості теми.
Найкращим українським анімаційним фільмом стала стрічка Ольги Гаврилової «Війна, що змінила Рондо».
Визначало переможців журі 9-го «Кіносараю» у складі кінорежисерки й письменниці Ірина Цілик, кінооператора Сергія Стеценка, режисера-аніматора Родіона Шуби та звукорежисерки Марії Нестеренко. Також відбулися творчі зустрічі з ними.
Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка
Переможця у конкурсі дитячого кіно «Пітахая думок» визначило дитяче журі у складі Магдалени Кантер, Наяни Мостової та Руслани Туркової. Перемогу отримала картина «Eraser / Ластик», режисер Jamie Kassler, Японія.
Церемонії нагородження передував перформанс Флори Боровик у колаборації з етногуртом FOLKNERY й солісткою Яриною Квіткою. Також на фестивалі відбувся майстер-клас від Екодії «Як вимірти якість води у себе в громаді».

Про фестиваль
Проект 9-го МКФ позитивного кіно «Кіносарай» реалізується в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму. «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.
Читайте також: Відроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок
Нагадаємо, в Україні знімають фільм «Киснева станція» про історію Мустафи Джемілєва.
Як ми повідомляли раніше, завершились зйомки документального фільму «ЄвроДонбас» про європейську історію Сходу України.
Усі фото: cinema.in.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими