Суспільство
76% київських школярів вважають, що українська має бути єдиною державною – опитування
Учні 8-11 класів київських шкіл пройшли опитування щодо української мови та мовного середовища учнівської молоді у повсякденному житті.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Опитування проводилося із 23 лютого до 5 березня 2023 року. Участь в опитуванні взяли понад 25 тисяч учнів 8–11 класів.
Інформацію збирали методом онлайн-анкетування, яке було розміщене на головній сторінці сайту КНП «Освітня агенція міста Києва». 22% респондентів – внутрішньо переміщені особи.
За результатами опитування, майже всі учні (95%) відчувають гордість за свою країну. Порівняні з попередньою хвилею дослідження цей показник збільшився удвічі – на 46%. Окрім цього, частка осіб, які пишаються Україною як державою, є найвищою за весь період проведення досліджень (з 2014 року).
Учні насамперед вбачають у понятті «патріотизм» працю на добробут своєї держави (69%). Для майже половини опитаних (49%) спілкування державною мовою є важливою складовою патріотизму.
Читайте також: Знедолений кріпак? Хіба що у мріях совєтів. Дізнайтесь, яким насправді був ловелас та модник Шевченко (ТЕСТ)
Загалом більшість учнів (76%) вважає, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні. Респонденти вважають українську мову важливою, тому що вона об’єднує українське суспільство (67%).
86% учнів зазначають, що більшість їхнього оточення спілкуються в тій чи іншій мірі українською мовою.
Важливим напрямом, на який потрібно звернути особливу увагу, є використання української мови учнями в повсякденні. Якщо при перегляді фільмів або читанні літератури 754 опитуваних у той чи іншій мірі обирають саме україномовний контент, то в спілкуванні з друзями майже 40% практично не використовують рідну мову, а в соцмережах 36% обирають винятково іноземні мови. Щодо цих напрямків суттєвої динаміки змін поки немає.
Нагадаємо, кількість українців, які спілкуються державною мовою у повсякденному житті, за рік зросла до 71%.
Окрім того, вступ України до НАТО підтримують рекордні 86% українців.
Фото: dmsu.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі