Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Знедолений кріпак? Хіба що у мріях совєтів. Дізнайтесь, яким насправді був ловелас та модник Шевченко (ТЕСТ)

Опубліковано

Згадуючи Тараса Шевченка, ви досі уявляєте нахмуреного чоловіка з вусами та в кожусі? Що ж, схоже, старі підручники літератури зробили свою справу. Настав час дізнатися про зовсім іншого Шевченка – жартівника, тусовщика та гурмана. У новому тесті від ШоТам зібрали 12 неочікуваних фактів-запитань про справжнього Тараса Григоровича.

Почнемо з найпростішого: який напрям мистецтва допоміг юному Шевченку «вибитися в люди»?

Правильно! Неправильно!

Ми звикли до Шевченка-письменника, адже саме таким його насамперед зображають в підручниках. Але насправді «квиток у великий світ» Шевченку подарував хист до малювання. Тарас Григорович настільки захоплювався живописом, що оволодів практично всіма відомими на ті часи техніками.

Коли Тараса Григоровича викупили з кріпацтва, йому було 24 роки. Художник Іван Сошенко згадує, що на волі у Шевченка ніби «вселився біс». Про що йдеться?

Правильно! Неправильно!

Біс, про якого писав Сошенко, був світським. У наші часи Тараса Григоровича назвали б за це тусовщиком. Та оскільки нічних клубів тоді не було, Шевченко відвідував різноманітні зібрання, багато спілкувався та грав у карти. Це був ковток волі, якої так бракувало митцю.

Який із цих напоїв був улюбленим у Тараса Шевченка?

Правильно! Неправильно!

Ви можете здивуватися, але Шевченко дійсно обожнював чай з ромом. Крім того, письменник обожнював експериментувати й додавав до чаю не лише ром, а й, скажімо, вершки чи трави. Звідки взагалі любов до чаю? Ще з часів заслання. До речі, любов до чаю зафіксована й в автобіографічній повісті Шевченка «Художник». Там в гостях у Брюллова відбувається справжня чайна церемонія.

Якщо вже заговорили про алкоголь, як гадаєте, скільки склянок такого «коктейлю» мав випити Шевченко, аби відчутно сп’яніти?

Правильно! Неправильно!

Історик Микола Костомаров згадував, що за вечірніми розмовами Тарас Шевченко міг випити з десяток склянок чаю з ромом. Однак Григорович був дійсно «міцним горішком», тож справді п’яним Костомаров бачив Шевченка лише одного разу.

Із напоями розібралися. А як щодо улюбленої страви? Знаєте, чим найбільше полюбляв ласувати Шевченко?

Правильно! Неправильно!

А ось тут вже Шевченко пішов «по класиці». Улюбленою стравою письменника й справді був борщ. Але не традиційний, а із сухими карасями. Підказка: якщо погуглити, у вас навіть вийде відшукати той самий рецепт.

Скільки коханок «приписують» Тарасу Шевченку?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Харизматичний тусовщик Шевченко з легкістю завойовував жіночі серця й мав щонайменше 11 коханок. Воно й не дивно, Тарас Григорович швидко закохувався, але так само швидко втрачав це почуття. Хоча й мріяв про тихе сімейне життя.

Ви точно бачили це фото! Шевченко – єдиний у компанії сидить у кожусі. Цей образ став «канонічним» для митця й надовго закріпився у суспільній уяві. Але хто створив цей образ?

Правильно! Неправильно!

Насправді все дуже прозаїчно: Шевченко був серед головних модників того часу й ніколи не жалкував грошей на новий одяг. Дослідники життя та творчості Тараса Шевченка переконані: він сам створив для себе цей образ «насупленого діда», прийшовши на зйомку у кожусі. Такий собі пранк від письменника.

За авторські права на «Кобзар» 1840 року Шевченко отримав 1500 рублів. На що він витратив ці кошти?

Правильно! Неправильно!

Саме так, якщо ви досі не зрозуміли, яким саме модником був Шевченко, то просто уявіть: більшу частину цих коштів він витратив на ланцюжки, годинники, шуби та інший одяг. Власне, кошти за продаж картин він також нерідко «спускав» на нове вбрання.

Здається, Шевченко був доволі кремезним чоловіком. Вгадаєте його зріст?

Правильно! Неправильно!

Хтось здивується, але Тарас Григорович не був високим, дослідники запевняють, що зріст Кобзаря – приблизно 164 см.

Знаєте, хто наважився намалювати Шевченка оголеним?

Правильно! Неправильно!

А чому ж це сам Шевченко не міг написати такий автопортрет? Звісно ж, міг! До речі, це далеко не єдина картина з оголеним людським тілом, створена Тарасом Григоровичем.

А скільки взагалі автопортретів створив Шевченко за своє життя?

Правильно! Неправильно!

Так, щонайменше 30. Але не тому, що любив себе. Шевченко просто обожнював малювати портрети. Подейкують, що один зі своїх малюнків він створив, дивлячись на відображення у відрі з водою. Адже дзеркала під рукою не було.

Звідки ж взагалі взявся цей образ знедоленого кріпака Шевченка, який ніколи не знав щастя?

Правильно! Неправильно!

Насправді шкільні підручники тут ні до чого. Точніше, вони лише закріплювали в нашій уяві образ злиденного та знедоленого Шевченка. А «завдячувати» цьому варто саме «совєтам», які намагалися перетворити видатного українця на митця без національності, спаплюжити його та принизити. Просто «видалити» Шевченка система також не могла – він був надто відомим для цього.

Ловелас, модник та зірка вечірок. 12 фактів-запитань про Шевченка, якого ми не знали (ТЕСТ)
Десь зараз плаче один Тарас Шевченко. Схоже, шкільні підручники літератури зробили чимало біди, тож саме час це виправляти! Тепер ви точно знаєте, що насправді Шевченко був справжнім тусовщиком, модником та душею компанії, а не знедоленим кріпаком.
Йой, доволі непогано! Але, схоже, частково життя Тараса Григоровича й справді видавалося вам надто сумним і трагічним. Проте тепер ми точно знаємо, що попри все Шевченко залишався людиною, яка любила життя і вміла брати максимум. Навіть із чаю. 🙂
Тарасе Григоровичу, це ви? Чудовий результат! Схоже, цього разу наші питання вас не здивували, адже ви чудово знайомі зі справжнім життям Шевченка. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Державні гранти для вступників-контрактників через Дію: нова підтримка від уряду

Опубліковано

Україна впроваджує європейські стандарти освіти, що означає додаткову фінансову підтримку для абітурієнтів, які обирають контрактну форму навчання.

Про це повідомляє Дія.

фото: Дія

Сьогодні Уряд прийняв постанову, яка надає можливість отримати грант, частково покриваючи вартість навчання на будь-якій бакалаврській програмі — починаючи з 15 тисяч гривень щорічно. Процедура отримання коштів буде максимально спрощеною завдяки Дії — без бюрократії, людського фактору та зайвих очікувань.

Читати також: «Дія» розповіла про отримання судових рішень у застосунку: відповіді на питання

Діти отримають більше свободи у виборі професії, а заклади вищої освіти підвищать якість навчання через стимулювання ринкової конкуренції.

Нагадаємо, що

Фото: Дія.

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, де шукати рейтингові списки вступників до ВНЗ

Опубліковано

Під час вступної кампанії 2024 року вся необхідна інформація для абітурієнтів публікується на сайті інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA. Ця онлайн-платформа, заснована у 2017 році, призначена для забезпечення прозорості та доступності під час вступу до закладів вищої освіти в Україні.

Про це повідомляє Освіта.ua.

Що ви знайдете на сайті Вступ.ОСВІТА.UA:

  1. Рейтингові списки абітурієнтів: За кожною спеціальністю окремо відображаються конкурсні бали, результати вступних іспитів та сертифікатів НМТ/ЗНО. Ця інформація оновлюється щодоби під час вступної кампанії з 19 до 31 липня.
  2. Інформація про заклади вищої освіти: Ви зможете дізнатись про всі заклади, які проводять прийом абітурієнтів для навчання на ступені бакалавра та магістра. Інформація включає спеціальності, освітні програми, контактну інформацію та вартість навчання.
  3. Статистичні дані вступної кампанії: Ви зможете ознайомитись з прохідними балами на бюджет та контракт за чотири попередні роки. Це дозволить вам оцінити свої шанси на вступ у поточному році.

Читати також: В Україні випустили безкоштовний освітній проєкт про історію нації

Завдяки інформаційній системі Вступ.ОСВІТА.UA ви зможете налаштувати свій вступний процес максимально ефективно та зрозуміло для себе. Не забудьте періодично перевіряти сайт під час вступної кампанії для отримання оновленої інформації та новин.

Нагадаємо, що українські вчителі можуть отримати премії у 2024 році: які умови.

Фото: МОН.

Читати далі

Суспільство

Втратив руку під Бахмутом, але навчився стріляти з лука зубами (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши руку під Бахмутом, Сергій знайшов себе в стрільбі з лука. Він робить це зубами! Це мав бути просто один з видів реабілітації, але стрільба переросла в серйозне захоплення.

Історія Героя

Сергієві 42 роки. Уперше на війні він опинився у 2014 та був одним з тих, хто вийшов з оточення в Іловайську. Останні 5 років служив у ЗСУ за контрактом. Поранення руки отримав у травні 2022. Кінцівку довелося ампутувати.

Сергію було складно прийняти себе без руки. Та депресію перервало запрошення в Медичний центр ортопедії та протезування у Вашингтоні. Сергія вразила повага, з якою в США ставляться до українських воїнів.

«Кожен американець хоче почути від учасника бойових дій, як там в Україні як там війна, а не по телебаченню.»

За підтримки благодійного фонду «Future For Ukraine» Сергієві виготовили протез, який він носить уже більше року. Ним він може щось узяти, притримати, закрутити. Боєць продовжує тренувати тіло, моторику та концентрацію. А з появою в його житті лука зʼявилася ще одна ціль. Він узяв участь в одних змаганнях, і це змотивувало його йти далі. Тому зараз воїн готується представити Волинь на Всеукраїнському чемпіонаті з парастрільби.

Допомагають впоратися з травмами війни також розмови з побратимами й друзями та хобі — металошукання. Своїм прикладом Сергій Дудік хоче підтримати інших людей з ампутаціями. І довести, що після поранення життя не завершується, а продовжується, і часто — з новими барвами.

Читати далі