Суспільство
6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього
Буває так, що товар чи послуги класні, проте клієнтам “не заходить”. А все тому, що варто скинути кайдани серйозності і додати сміх у стратегію.
Це може бути дотепна історія, пов’язана з виникненням назви чи взагалі бізнесу і товари, які мають гумористичний підтекст. Тож ми зібрали топ-6 брендів, які “петросянять” і цим приваблюють клієнтів. Погодьтеся, весела атмосфера зближує продавця і покупця.
Смішне у товарах
Hugo BORSCH
Гумористична назва бренду + футболки зі смішними написами = вдала комбінація. Двоє одеситів Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький заснували власний текстильний бренд.
“Бренд назвали “Беня і Зубрік”, такі прізвиська дали нам в одному з одеських двориків)”, – сміються власники.
Фішка бренду – кумедні написи на футболках, в стилі “Borsch, Hugo Borsch” (стьоб на відомий бренд “Hugo Boss”), чи “Группа градусы” соліст – Цельсій, бас – Фаренгейт, ударник – Кельвін (так підписаний віжуал з портретами трьох вчених). Переглянути сайт виробника тут.
Голий Путін на етикетках
Взятися за живіт від реготу можна, побачивши етикетки львівської броварні “Правда”. Крафтове пиво ніщо так чудово не продасть, як тролінг відомих політичних діячів, вагомі суспільні події, кінематограф та просто впізнавані образи.
Зображення голого “Пу”, з його відомим прізвиськом від фанатів “Ультрас” чи “Trump”, з описом одіозного 45-го президента США, з описом його біографічних особливостей. Переглянути сайт виробника тут. (Топ про крафтові броварні – тут).
Суржик на шкарпетках
“Виклик темній стороні шкарпеток” кинув бренд Dodo Socks, який це і увіковічує на своїх трикотажних виробах.
Посмішку викликають не лише малюнки тематичних колекцій, а й деякі написи. Якось бренд, у творчому тандемі із українським гуртом Latexfauna, випустили набір шкарпеток, з уривками пісень “Мене всьо устраює”, “Я усе січу”, “Дивовижний атлет”.
Переглянути сайт виробника тут. (Інтерв’ю про те, як примусити зірку просувати свій бренд – тут).
“П’яний посуд” – посміхнись, бо не продадуть 🙂
Вироби бренду “Drunk Glases”, якщо не розсмішать, то точно не залишать байдужим і викличуть усмішку. Концепцію “п’яних бокалів” втілюють харківські дизайнери Сергій та Ігор Фомічови. За їх словами, посуд незвичайної форми знаходить відгук “і серед інтелектуалів, і серед заводських трудяг”.
“Наш товар викликає посмішку у клієнтів. А співпрацювати намагаємось лише з тими, хто бачачи наші вироби каже “вау” і сміється. Не бачу сенсу пояснювати людям мистецтво”, – каже Сергій Фомічов.
Відвідати сайт виробника та повтішатися креативом – тут.
Кумедні історії появи бренду
Як в серіалі – “Дніпровський Букін”
Бізнесмен із Дніпра 26-річний Ігор Малецький заснував власний взуттєве виробництво. Має унікальні системи знижок для клієнтів, проте найбільше запам’ятовується незвичною назвою.
“Бренд назвали “Дніпровський Букін” після креативу з друзями. Я все життя грав у футбол. Коли думали над назвою, друзі пожартували, що я – підприємець, який продаватиме взуття, як нереалізований футболіст Геннадій Букін (комічний герой сіткому “Щасливі разом”). А тепер це запатентована назва”, – розповів Ігор Малецький. Переглянути сайт тут. (Інтерв’ю з підприємцем прочитати тут).
Натерта дупця та антистрінги від “Regata Club“
Понад чотири роки засновники бренду “Regata Club” Олександр Матяш та Євген Алєксєєв борються за те, аби емансипувати чоловіче начало від незручної білизни. Ідея для бізнесу прийшла з дуже неочікуваного боку…
“Почалося з того, що коли я служив у добровольчому батальйоні та їхав на службу в зоні АТО, купив собі все необхідне, крім білизни і шкарпетосів. У перший же день, коли стали на блокпост – було дуже спекотно. Мені білизна натерла дупцю, але зі зворотного боку, – сміється Олександр. – Попросив товариша, щоб купив мені якісне спіднє. Але йому це не вдалося: усе або за шалені гроші, або неякісне взагалі. Друг замовив, щоб мені пошили в ательє”.
Після повернення до мирного життя, Олександр Матяш вирішив шити зручну білизну для чоловіків. Переглянути сайт тут. (Інтерв’ю з підприємцем тут). Смішна відеореклама бренду тут.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub