Суспільство
Права людини, війна та відбудова. Які події готує правозахисна програма RIGHTS NOW! від Docudays UA
Із 3 по 7 червня під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW.
Про це ШоТам повідомили у Docudays UA.
Зазначається, що події організовує Правозахисний департамент Docudays UA спільно з командою проєкту «Архів війни», а також громадські ініціативи. Цьогоріч події об’єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги.
«Кава з правозахисника(ця)ми»
Розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми» починатимуться об 11:00. Від Центру прав людини ZMINA 3 червня дізнаєтеся, хто і як має відновлювати деокуповані території.
Представниці мережі DOCU/CLUB 4 червня розкажуть про документальні фільми, які допомагають достукатися до сердець людей. Про екологію та відбудову поговорять гості Національного екологічного центру 5 червня.
Чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих з’ясують 6 червня спікер(к)и Кампанії проти сексизму «Повага». А вже 7 червня про важливість включення людей з інвалідністю у планування відновлення України розкажуть експерт(к)и FIGHT FOR RIGHT!
«Архів війни»
Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope – «Архів війни» – вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах.
Події «Архіву війни» починатиуться о 16:00. Вже 4 червня у розмові «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів» відомі журналіст(к)и, режисер(к)и та воєнкор(к)и поділяться досвідом донесення меседжів про війну в Україні іноземній аудиторії.
Що відбувається з музейними колекціями від початку повномасштабного вторгнення можна буде дізнатися 5 червня з події «Вкрадені скарби: Як повернути награбовану Росією культурну спадщину».
Ед Вулліамі – британський журналіст, який свідчив у Міжнародному кримінальному суді по справі воєнних злочинів в колишній Югославії та Ілля Пономаренко – український журналіст, який розказує світові про війну в Україні на сторінках The Kyiv Independent, зустрінуться 6 червня у діалозі «Сторітелінг на війні: чи можуть журналісти допомогти у звершенні правосуддя?».
У розмові «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?», яка відбудеться 7 червня йтиметься про суть поняття геноцид та довгострокові наслідки визнання та доведення дій Росії проти українців геноцидом.
RIGHTS NOW!
В основній програмі говоритимуть про майбутній розвиток нашої країни, а також про те, що допомагає нам переживати війну. Майже всі події починатимуться о 18:30.
Відкриватиме основну програму 3 червня дві дискусії: «Шлях відновлення. Хто і як творитиме нову Україну?», де йтиметься про 7 принципів декларації Лугано, яку Україна та міжнародні партнери ухвалили в 2022 році у Швейцарії та «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію», де можна дізнатися, як зробити ефективною взаємодію з державою, аби наші військові відчували свою цінність.
Про допомогу дітям у подоланні стресу від війни говоритимуть 4 червня у події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям». У розмові «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну» 5 червня поговорять про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості. Програму RIGHTS NOW! 7 червня завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Разом із освітнім проєктом Stem is Fem розберемо, в який спосіб кожен/кожна із нас може впливати на процес відбудови.
Де дивитися
Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід на події вільний. Розклад подій можна переглянути на сайті фестивалю.
Нагадаємо, одинадцять українських кінопроєктів отримають фінансову підтримку у розмірі 523 тисяч євро від Європейського фонду солідарності для українського кіно.
Крім того, у відкритому доступі онлайн з’явився документальний фільм про українську весільною традицією «Весільний спадок».
Фото: надане ШоТам
Суспільство
Пам’ятник російському фізіологу демонтували в Печерському районі столиці біля Олександрівської лікарні. Роботи провели фахівці КП «Київблагоустрій» за дорученням Департаменту територіального контролю міста.
Про це повідомили в Департаменті територіального контролю Києва.
Постать вченого пов’язана з імперським наративом росії. Демонтований пам’ятник передадуть Державному музею авіації України імені Антонова, де зберігають інші об’єкти.
У департаменті зазначають, що школа Івана Павлова проводила жорстокі експерименти не тільки на тваринах, але й на людях. Для експериментів могли використовувати безпритульних дітей від 6 до 15 років.
Читайте також: Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства
«Департамент територіального контролю міста Київ продовжує системну роботу з очищення міського простору від символів імперського минулого, забезпечуючи виконання рішень Київської міської ради у співпраці з комунальними підприємствами»‚ — написали в управлінні.
Нагадаємо, що на Київщині дозволили демонтаж 19 радянських пам’яток.
Фото обкладинки: Департамент територіального контролю Києва
Суспільство
Партнерські відносини між регіонами обговорив очільник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко разом із представниками Ради графства Бакінгемшир.
Про це повідомили в Київській ОВА.
Київщина та графство Бакінгемшир встановлюватимуть співпрацю у сферах освіти, економіки та культури. Сторони обговорили також і співробітництво на рівні громад Київщини та муніципалітетів британського графства.
Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку
Раніше ми повідомляли, що Київська область та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Сторони створюють робочі групи для втілення спільних проєктів.
Нагадаємо, що вийшов тизер фільму «Киснева станція» про дисидента і політика Мустафу Джемілєва.
Фото обкладинки: Pixabay
Суспільство
Завдяки навчальному курсу можна дізнатися, як моніторити бюджетні та донорські гроші, спрямовані на відбудову шкіл, лікарень та інших будівель.
Про це повідомили на платформі.
Про що розповіли в серіалі
Серіал «Моніторинг відновлення для громадськості» створила ГО «Технології прогресу». Під час курсу можна дізнатися про те, як:
- користуватися Big Recovery Portal і стежити за витратами та проєктами відновлення;
- аналізувати ризики за допомогою автоматичних і ручних індикаторів;
- перевіряти об’єкти на кожному етапі — від планування до завершення будівництва.
Курс складається з десяти коротких серій, які загалом тривають до години.
Читайте також: У Бородянці коштом UNITED24 відновили багатоквартирний будинок (ФОТО)
Освітній серіал створили у межах проєкту «Контроль витрат на відновлення України», що фінансує Європейський Союз, для платформи «Дія.Освіта».
Нагадаємо, що у Києві встановили сонячну електростанцію на панельному будинку.
Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Дія.Освіта»