

Суспільство
Зйомки фільму «Довбуш» Олеся Саніна завершені (ВІДЕО)
Масштабні бої, видовищні масові сцени, небезпечні трюки та мінімум комп’ютерної графіки: кінокомпанія Pronto Film завершила знімальний процес історично-пригодницького екшну «Довбуш» режисера Олеся Саніна.
Про це пише Нове українське кіно.
Останній знімальний блок стрічки завершився наприкінці липня. До завершення фільмування картини, творці презентували офіційне backstage відео, створене на основі матеріалів цьогорічних зйомок. Це вже другий офіційний ролик зі знімального майданчика, представлений протягом тижня.
Як розповідають творці, локації цьогорічних кінозйомок «Довбуша», як і в попередні періоди фільмування стрічки, були дуже різноманітними:
- павільйони київської кіностудії імені О. Довженка,
- історико-архітектурна пам’ятка «Київська Фортеця»,
- Національний музей народної архітектури та побуту України в с. Пирогово (Київ),
- с. Дерев’яне під Обуховим (Київська область),
- околиці села Микуличин на Івано-Франківщині,
- місто Збараж на Тернопільщині.
Читайте також: Що робити з нашестям медуз в Азовському морі? Відповідь мають екологи
Останній знімальний день проходив на натурному майданчику кіностудії Film.UA.
Загальна кількість знімальної команди становить 120 людей. У масових сценах було задіяно понад 1500 людей.
Фільмування відбувалось на природних локаціях (ліси, річка, полонина), в існуючих замках і фортецях, у відновлених будівлях та на побудованих з нуля декораціях.
Динамічний сюжет, масштабні бої, видовищні масові сцени, небезпечні трюки та мінімум комп’ютерної графіки: мало не усі вибухи й постріли у кадрі — справжні.
Читайте також: З’явилася перша серія анімаційної історії гуцулів
На підготовку кожного екшн-епізоду йшло майже місяць: команда розробляла концепції трюків, проводили числені репетиції, тестувала різні технічні пристрої, підбирала спорядження, реквізит, страхувальні тросові системи тощо.
Усе для того, щоб гарантувати безпеку не лише каскадерам, а й акторам. Бо деякі ризикові трюки герої стрічки виконували самостійно.
Сюжет
За сюжетом, події стрічки відбуваються в Карпатах на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості.
Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.
Автори стрічки
Ролі у стрічці виконують: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.
Читайте також: Всі айтівці живуть на Балі? Співзасновник IT-Camp про безкоштовне навчання діток і попит на хороших фахівців
Режисер: Олесь Санін (фільми «Мамай», «Поводир»). Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер: Данило Біляк. Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Оператор: Сергій Михальчук. Композитор: Алла Загайкевич. Художник-постановщик: Олександра Дробот, Юрій Григорович. Художники з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо. Художник з гриму: Ірина Солодовська. Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун. Кастинг директор: Алла Самойленко.

Кінотеатральною дистрибуцією на території України займаються компанії Кіноманія та Film.UA Distribution. Стрічка створюється компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України. Права на показ фільму «Довбуш» придбав телеканал «Україна».
Наймасштабніший український фільм вийде на великих екранах вже восени 2021 року.
Нагадаємо, КІНОКО оголошує конкурс музичних кліпів.
Як ми повідомляли раніше, у Львові запрацює кіношкола для дітей.
Усі фото: cinema.in.ua.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: