Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

ЗСУ на фронті мають більше можливостей ніж росіяни

Опубліковано

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті виділив шість ключових аспектів нерівності між безпілотниками, що використовуються російськими і українськими військовими. За даними звіту, українські Збройні сили мають значну чисельну перевагу в БПЛА.

Про це повідомляють ISW.

Ось основні пункти, наведені у звіті:

  1. Чисельна перевага: Українські штурмові групи мають перевагу в 3-4:1 у використанні безпілотників порівняно з російськими штурмовими підрозділами. Механізовані групи України мають перевагу в 6-10:1 над аналогічними російськими підрозділами.
  2. Спеціалізовані підрозділи: Україна має спеціалізовані та централізовані підрозділи безпілотників у складі існуючих сухопутних підрозділів. Це дозволяє інтегрувати можливості розвідувальних та ударних безпілотників у базові тактичні маневри, що покращує координацію та ефективність операцій.
  3. Відсутність централізації у російських військ: Російські війська не мають централізованої та організованої системи підрозділів безпілотників. Це ускладнює координацію та ефективне використання безпілотних засобів.

Читати також: В Дії зʼявилося посвідчення ветерана: як завантажити

  1. Недостатність засобів РЕБ і РЕР: Російські війська не мають адекватних засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) для протидії українським безпілотникам. Це знижує їхню здатність захищатися від атак та спостереження.
  2. Адаптація і інтеграція нових технологій: ЗСУ постійно адаптуються і краще інтегрують нові технології у свої сили. Це створює додатковий тиск на російські війська, які змушені також удосконалювати свої системи для збереження технологічного і тактичного паритету.
  3. Гонка між наступом і обороною: Розвиток бойових засобів у сучасній війні включає постійну гонку між наступом і обороною та нарощуванням потенціалу. Це є центральним елементом у сучасних бойових діях, де технологічні переваги можуть відігравати вирішальну роль.

На думку аналітиків ISW, українські Збройні сили завдяки своїм безпілотникам мають важливу перевагу на полі бою, що значно підвищує їхню ефективність і боєздатність у порівнянні з російськими військами.

Нагадаємо, що за весну з Києві демонтували 800 МАФів та тимчасових споруд.

Фото: з відкритих джерел

Технології

Компенсація за зруйноване житло: «Дія» тестує нову послугу

Опубліковано

Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Розширюємо сервіс у «Дії», за допомогою якого українці подають заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження та знищення житла через російську агресію. Скоро скористатися послугою зможуть всі українці, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване, в тому числі ті, у кого оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Київській області будують інклюзивне містечко для військових

Нова послуга також буде доступна для українців, у яких право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав, та для тих, хто не має акту про пошкоджене майно від місцевої влади й не подавався на програму «єВідновлення».

Зараз починається бета-тестування нового сервісу. Після успішного тесту він буде доступний для всіх.

Нагадаємо, президент підписав закон про електронний проїзний квиток.

Читати далі

Технології

Президент підписав закон про електронний проїзний квиток: що це значить

Опубліковано

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 5705, який революціонізує систему оплати проїзду на автомобільному та міському електричному транспорті. Цей закон прирівнює електронний проїзний квиток до традиційного паперового, надаючи йому повну юридичну силу як офіційний документ для перевезення пасажирів та багажу.

Про це свідчить картка закону на сайті Верховної Ради.

Основна мета закону полягає в створенні сприятливих умов для розвитку автоматизованих систем оплати проїзду в міському транспорті. Він передбачає надання місцевим владам доступу до спеціалізованого програмного забезпечення через транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua. Це ініціатива, спрямована на модернізацію і зручність для мешканців, які використовують автобуси, трамваї та тролейбуси в щоденних поїздках по місту.

Читати також: На Megogo вийшов фільм «Нам своє робить» про військовий гумор: перегляд безкоштовний

Закон № 5705 відкриває нові можливості для управління та моніторингу транспортного руху, сприяючи вдосконаленню і ефективності міської інфраструктури.

Нагадаємо, що українські кіберфахівці успішно атакували інтернет-провайдерів в окупованому Криму.

Фото: Kyiv smart.

Читати далі

Технології

Українські кіберфахівці успішно атакували інтернет-провайдерів в окупованому Криму

Опубліковано

Українські кіберфахівці з Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) здійснили атаку на інтернет-провайдерів у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомили джерела у ГУР та Силах оборони виданню «Суспільне».

Деталі

  • ГУР підкреслило, що на російські онлайн-сервіси, сервери й мережеву інфраструктуру останнім часом відбуваються систематичні кібератаки.
  • Так звана місцева влада Криму попередила населення про можливі проблеми з доступом до інтернету через кібератаки на кілька російських інтернет-провайдерів.
  • Адміністрація внутрішньої політики, інформації та зв’язку загарбників заявила, що профілі DDos-атак постійно змінюються, і російські фахівці вживають заходів для протидії втручанню.

Читати також: 340 тис. військовозобовʼязаних оновили дані про бронювання в «Резерв+»

Кібероперації з початку вторгнення

  • З початку повномасштабного вторгнення кіберфахівці ГУР провели понад 50 значних кібероперацій проти Росії. Зазвичай це 3–4 кібероперації на місяць, залежно від результатів пошуку та дорозвідки цілей.

Нагадаємо, що жителі ТОТ можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через Дію: хто саме.

Фото: ГУР МО.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: