Суспільство
Зміна прописки та допомога для ВПО: Мінцифри додало 6 нових послуг в «Дія»
Команда Мінцифри презентувала нові цифрові послуги в додатку та на порталі «Дія». Серед них — можливість надати права на авто іншій людині та змінити місце реєстрації онлайн.
Проаналізували нововведення та розповіли про них в AIN.UA.
Зокрема в оновленому додатку «Дія» та на порталі з’являться:
- Опитування. За допомогою цієї функції Мінцифра зможе оцінювати роботу цифрових послуг, дізнаватися про необхідність впровадження нових функцій чи документів та спілкуватися з українцями на теми державного управління. Опитування не стосуватимуться виборів та референдумів.
- Шеринг. Нова функція дозволяє в кілька кліків передати техпаспорт на свій автомобіль іншій особі. Якщо автомобіль порушить ПДР за висновками камер автофіксації, штраф отримає не власник машини, а відповідний користувач.
- Довідка про несудимість. Якщо раніше документ потрібно було отримувати в сервісних центрах МВС офлайн чи онлайн, або через посередників, тепер послугою можна скористатись у додатку «Дія» в кілька кліків за допомогою «Дія.Підпис».
- Зміна реєстарції онлайн. Кожний може вказати адресу, за якою планує проживати, на порталі або в застосунку «Дія» та отримати підтвердження від власника житла. Крім цього, в додатку віднині можна зареєструвати іншу особу у власному житлі.
- Дозвіл на будівництво. Автоматичну реєстрацію будівництва тепер можна отримати на порталі «Дія». Результат замовник отримує одразу.
- Продовження та припинення грошової допомоги ВПО.
За даними Мінцифри, за два роки з моменту запуску застосунком «Дія» користуються 14 млн осіб. З-поміж іншого, в 2022 році Мінцифри працюватиме над можливістю перереєстрації авто в «Дія», заміною посвідчення водія з доставкою документу додому, подачею заяви до поліції.
Читайте також: У «Дії» з’явилася нова послуга для ФОПів
Нагадаємо, у Дніпрі можна буде запускати лазерне шоу зі смартфона за донати.
Фото: ain.ua.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі