Технології
Запорізькі школярі створили екоробота, який плаває по Дніпру і збирає сміття
У Запоріжжі цього року очищати Дніпро від бруду водолазам допомагав саморобний робот, якого створили школярі. Waterbot Patrol приєднався до громадської ініціативи “Врятуємо Дніпро разом”, повідомляє Миг.
Ще влітку учні Школи робототехніки та програмування Smart kids, вирішили створити Вотербота, який плаває по річці і збирає сміття. Школа створена громадською організацією “Екосенс” з метою залучення дітей до вирішення екологічних проблем.
Читайте також: В Україні запустили екологічного бота
“Оскільки пластикове сміття, яке міститься у воді, дуже повільно розкладається, ще й забруднює воду шкідливими хімічними елементами, то вмирає риба, її мертві тушки теж починають забруднювати воду як отрута, і вода стає все не безпечнішою, – пояснює 9-річний учень Ян Жавжаров. – Якщо воду не очищатимуть від сміття, то локальне забруднення перетвориться у масове – наш робот зараз працює як лабораторія, що перевіряє придатність води для життя риби і для купання людей. Він здатний спіймати спеціальною сіткою і вивезти на берег цілу гору сміття – пластикових пляшок, поліетиленових пакетів”.
Як працює Вотербот?
За словами творців, робот задуманий як інтерактивна цифрова лабораторія для моніторингу безпеки Дніпра. Він має функції вимірювання різних параметрів води та перевірки стану річкового дна. Інформація про результати вимірювань в режимі реального часу передається на берег на ноутбук.
“Вотербот вирішує завдання, пов’язані з реальною проблемою. Перевагою є зворотний зв’язок з ботом на комп’ютер, куди можливо виводити отримані дані і візуалізувати: безпечно або небезпечно тут купатися, чи придатна вода для риби”, – розповідає викладач Школи робототехніки та програмування, аспірант кафедри програмних засобів Артем Туленков.
Переваги конструкції полягають в низькій парусності всього бота, корпус має низький опір вітру, що не ускладнить його рух при вітряній погоді. Так як бот виконаний у вигляді катамарана, він має хороші швидкісні характеристики. Встановлений у центрі важкий акумулятор додає більшої стійкості конструкції.
Електроніка бота складається з простих модулів і специфічних датчиків, основного контролера і радіопередавальної апаратури. Використовується велика кількість датчиків, з яких необхідно отримати дані, і для кожного датчика потрібна своя частина програмного коду, який повинен бути поєднаний в одну велику-превелику програму.
Читайте також: У Запоріжжі в річку Дніпро випустили 2 тонни риби
Вчителі кажуть, що юним програмістам було дуже цікаво збирати Багатофункціонального Waterbot Patrol. Першого Вотербота школярі протестували влітку, а потім повністю переробили модель, вдосконалили програмне забезпечення, додали датчики, акумулятор. У наступні місяці допрацьовуватимуть програму, щоб поліпшити швидкість, час передачі даних, спростити інтерфейс.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі