Суспільство
За перший рік майстерня UNBROKEN у Львові виготовила 215 протезів (ВІДЕО)
Уже рівно рік у Львові працює напрям протезування в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Нині тут функціонує сучасна багатосекційна майстерня площею 250 м², оснащена найкращим обладнанням провідних світових виробників. За рік спеціалісти Центру виготовили 215 протезів, з них 13 – біонічних.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
«Станом на цей момент тут вже встановлено 215 протезів, а це – 215 людей, які не поїхали з України і не шукали допомоги в інших країнах світу. Це прекрасно, коли українці отримують якісне лікування в Україні», — розповів генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.
У планах — створити ще одну протезну майстерню в лікарні святого Луки та протезний мінізавод на території лікарні святого Пантелеймона. Також планують збільшити кількість фахових протезистів.
Після протезування захисники зі штучними кінцівками повертаються на передову, дехто залишається в Центрі, працюючи ментором, хтось продовжує допомагати волонтерством.
Читайте також: 16-річний футболіст з Маріуполя став на протез і знову мріє підкинути м’яч
Про мобільну протезну майстерню
Перша мобільна протезна майстерня Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) запрацювала у вересні 2022 року. Її разом з обладнанням від німецької компанії Ottobock надала Мальтійська служба допомоги за підтримки Уряду Німеччини та Міністерства охорони здоров’я України.
У березні 2023 року запрацювала нова потужна багатосекційна протезна майстерня, де є гіпсова, кімнати з пічками та верстатами, де роблять куксоприймачі, а також кімнати для примірок та тренувань.
Реалізувати такий масштабний проєкт вдалось за підтримки бренду NESCAFÉ – компанія Nestlé передала НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) 3,5 млн грн для реновації приміщень. Обладнання вартістю 10 млн гривень вдалося придбати завдяки організації The Global Jewish 9-1-1 та БФ «Запорука». З Німеччини його транспортувала компанія Meest.
Нагадаємо, найвідоміший у світі хірург-ортопед вперше в Україні вживив імплант в кістку плеча захиснику.
Також ми розповідали, як український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі